STİL

Stil Dosyası: Miley Cyrus

Disney Channel’da 2006-2011 tarihleri arasında seyircisiyle buluşan ve yayınlandığı dönem boyunca da popülaritesini korumayı başaran Hannah Montana dizisinin aynı isimli karakteri ile hayatımıza giren ünlü oyuncu ve şarkıcı Miley Cyrus, kesinlikle sıra dışı bir stile sahip. Video kliplerindeki kostümlerinden katıldığı davetlerde giydiği kıyafetlere kadar yaptığı her seçimle moda dünyasını alt üst Cyrus, artık cesur hamleleriyle bizi şaşırtmıyor bile. Peki, Miley Cyrus hep böyle cüretkâr seçimler mi yapıyordu? Hayır, çünkü Disney prensesinden bir pop yıldızına dönüşen Cyrus’un stili aslında tam anlamıyla bir evrim geçirdi. Biz de bir pop yıldızına dönüştükten sonra genellikle iddialı parçalar tercih eden Miley Cyrus’un kendine has stilini mercek altına aldık.

Editör :Ecesu Altın
Yayın Tarihi :21 May 2021
Süre :1.5 Bardak

Aykırı stili ile her zaman dikkat çekmeyi başaran 28 yaşındaki genç şarkıcının tam bir moda bukalemunu olduğunu da söyleyebiliriz. Dönem dönem romantik parçaları tercih eden veya ters köşe yaparak boho stiline bürünen Cyrus, önünde sonunda feminen ve cesur parçaların büyüsüne yine kendisini kaptırıyor. 

Dev Şapkalar
Miley Cyrus tam bir şapka düşkünü. Özellikle de büyük ve geniş şapkaları tercih eden ABD’li şarkıcı, güney kökeninden kopamadığını aslında bir nevi bu şekilde gösteriyor. Şapkalarını, caddelerden sahnelere kadar birçok farklı yerde ve kombinle bir araya getiren Cyrus, bu aksesuarı her görünüme kolaylıkla uydurabiliyor. 

Mücevher Obsesyonu
Mücevher ve zincir yığınları ile boynunu ve bileklerini doldurmaya bayılan ünlü şarkıcı, kolye ve bileziklerinde genellikle seçimini gümüş ve siyah renklerden yana kullanıyor. Kalın ve oldukça da ağır gözüken mücevherler tercih eden Cyrus, böylelikle basic bir bluzu bile havalı bir parçaya dönüştürebiliyor.

Göğüs Dekoltesi
Kırmızı halının iddialı ismi olmayı seven Cyrus, katıldığı davetlerdeki cesur göğüs dekolteli seçimleri ile her defasında dikkat çekmeyi başarıyor. Özel davetlerde tercihini genellikle siyahtan yana kullansa bile genç şarkıcı, dekoltesi ile mutlaka seksi bir dokunuş katıyor. Ayrıca, kat kat mücevherleri ile de kırmızı halı görünümlerini kusursuz bir hale getiriyor. 

Çok da Klasik Olmayan Ceketler
Miley Cyrus’un stili asla sıradan değil… Çoğu kişinin gardırobunda yer etmiş blazer ve oversize ceketleri Miley Cyrus da sık sık giyiyor ama onlara kendi yorumunu katmayı da ihmal etmiyor. Blazer ceketlerinin içine iç çamaşırı da dahil olmak üzere hiçbir şey giymeyen Cyrus, maskülen parçalara feminen bir görüntü getiriyor. 

Transparan Tutkusu
Cyrus, bedenini göstermekten çekinmiyor. Hatta transparan elbise akımının öncüsü bile olabilir. Özellikle bacak ve bel bölgesini açıkta bırakan tasarımları tercih eden dünyaca ünlü şarkıcı, güzelliği ile her defasında büyülüyor. 

Vazgeçilmez Deri
Deri görünüm, cool stilin özü sayılabilir. Ceket, pantolon, etek ve daha birçok parçada görebileceğimiz deri, kombine anında vamp bir hava katmayı başarıyor. Havalı ve farklı stiliyle konuşulan Miley Cyrus, görünümlerinde sık sık deri parçalara yer veriyor. Güzel şarkıcı deri pantolon ve eteklerini genellikle daha basic parçalarla birleştirerek giyiyor. 

Simsiyah
Baştan aşağı siyah giyinmeyi seven Amerikalı şarkıcı, tek renk kombinine bile göz alıcı detaylar eklemeyi başarıyor. Cyrus, simsiyah giyinmiş olsa bile üzerindeki en az bir parçada ya deri detay ya ışıltılı bir kısım ya da cesur bir dekolte ile beğeni toplamaya devam ediyor. 

Denim Üzeri Denim
Denim üzeri denim trendi Miley Cyrus’un çok uzun zamandır radarında. Yırtık, oversize, üzeri işlemeli veya baskılı… Neredeyse her stil ve kesimi benimsemiş olan Cyrus, tıpkı bizler gibi kottan vazgeçemiyor.  

Büstiyer
Büstiyerlerin kraliçesi de olarak adlandırabileceğimiz Cyrus, caddelerden konser görünümlerine kadar sıkça büstiyer giymeyi tercih ediyor. Deri, örgü veya basic olsun… Birçok farklı tasarım ile görüntülenen Cyrus, büstiyerinin üzerine gömlek ya da oversize bir ceket tercih etmeyerek iddialı stilini bir kez daha ortaya koyuyor.

Yukarı Kaydır