SCOPE

Spor Ayakkabı vs. Topuklu Ayakkabı

Evet sevgili okurlarımız, iki dişli rakibin soluksuz mücadele edeceği bir müsabakayla daha karşınızdayız. Ringin sol tarafında rahatlığı ve sportif tarzıyla nam salmış spor ayakkabı, sol tarafında ise oldukça seksi ve cezbedici vuruşlarıyla topuklu ayakkabı bulunmakta. Kıyasıya bir mücadeleye şahit olacağımıza hiç şüphemizin olmadığı bu müsabakanın galibi bakalım kim olacak…? Hakem ortaya geldi, zilin sesini duydunuz ve maç başladı sevgili okurlarımız! Keyifli seyirler….

Editör :Yağmur Ergu
Yayın Tarihi :17 Eyl 2021
Süre :1.5 Bardak

Oldukça keyifli olduğunu düşündüğümüz bir giriş yaptıktan sonra hayatımızın vazgeçilmez birer parçası olan ayakkabılardan bahsetmenin zamanı geldi. Varlığı, kıyafetlerin tarihinden bile eski olan ayakkabıların mazisine dair eski çağlardaki insanların, tabanı hayvan dersinden ya da tahtadan yapılan terlikler giydiği bilinenler arasında. Eski çağların oldukça uzak bir tarih olduğunu düşünürsek biraz daha yakın geçmişe ışınlanmamız da fayda var. Moda denen dünya devi sektörün, gün yüzüne çıkması ve ayakkabı da çeşitliliğin artmasıyla, birden fazla çeşitte yepyeni tarzlarla ayakkabı üretimine başlandı. Biz de bu tarzlar arasından en belirgin olan iki ayakkabıyı neden yarıştırmayalım diye düşündük. O zaman iyisiyle kötüsüyle spor ve topuklu ayakkabılara merhaba diyelim…

Havalı, Rahat, Salaş: Spor Ayakkabı

Rahat hissetmeyi sevenlerin ve salaş tarzın müptelası olanların, asla vazgeçemediği sneakersler, günümüzde hem şık kombinlerin hem de sosyal hayatımızda kullandığımız causal tarzın, en çok kullandığı parçalardan biri. “Spor ayakkabıyla da şık olunur mu canım?” diyenlere, 2021 sokak stillerini arama motorunda aratmayı önerebiliriz zira dönem, rahatlığın ve şıklığın birbirine mükemmel bir şekilde entegre edildiği bir dönem. Hem görünüşünden hem de rahatlığından ödün vermek istemeyenlerin, zirveye taşıdığı spor ayakkabıların, rahatlığın ve konforun adresi olmasının yanı sıra özellikle gelişim çağında çok fazla tercih edilirse anormal ayak büyümelerine rastlandığı bilinenler arasında. Her şeyi kararında yapmak da fayda olduğunu belirterek kocaman bir spor ayakkabı fanı olduğumuzu da söylemek istiyoruz. Anlayacağınız bizler de rahatlığından vazgeçemeyenlerdeniz sevgili okurlarımız.

Asil, Seksi, Zarif: Topuklu Ayakkabı

Asaletin, zarafetin ve seksapalitenin en büyük sembollerinden biri olan topuklu ayakkabıların seksi tınısını duymaya başladığınıza çok eminiz sevgili okurlarımız. Giymeyi en sevmeyenin bile kendini aynada gördüğü zaman yaşadığı “hayranlıkla karışık şaşkınlık”, topuklu ayakkabının büyüleyici etkilerinden yalnızca biri. Bizleri, yürüyüşümüzden duruşumuza kadar etkileyen topuklu ayakkabılar, ne kadar havalı ve seksi görünse de bu değişik şekillerdeki ayakkabıya uyum sağlamak bir o kadar zor sevgili okurlarımız. Gün boyu ayaklarımıza dikenli tellerin ve keskin kayalıkların üstünden geçmişiz hissiyatı veren topuklu ayakkabılar için her güzelin bir kusuru vardır demekten başka bir çaremiz kalmıyor açıkçası. Dik bir duruş mimarı ve bir selülit savar olmasının yanı sıra çok sık tercih edildiği zaman ayak yapısını bozuk kemik sağlığına oldukça büyük hasarlar verebileceği de bilinenler arasında.

Her yiğidin yoğurt yiyişinin farklı olduğu bu dünyada zevkleri ve renkleri tartışmanın da pek bir gereği yok aslında. Anlayacağınız, bu kıyasıya mücadelenin bir mağlubu değil iki galibi var. Kendinizi hangisinin içinde daha mutlu hissediyorsanız – ki bu ikisi de olabilir- en güzel ve en harika o ayakkabının içinde göründüğünüze hiç şüphe yok. Çeşitlilikte ve ikisini de belirli ölçü de tercih etmekte fayda olduğunu söyleyip bugünkü müsabakanın eşitlikle sonlandığı anonsunu geçmek istiyoruz. Bu arada, etrafınızda bulunan kişilerin ayakkabı tercihlerine bakarken dikkatleri çok üzerinize toplamamaya çalışın çünkü, unutmayın ki düşman ayağa bakar sevgili okurlarımız. Güzel günler diliyoruz.

Yukarı Kaydır