Önümüzdeki 5 gün boyunca
pexels
SEYAHAT

Sömestirde Gidilebilecek Uygun Fiyatlı Kayak Rotaları

10 Oca 2022

2021-2022 Eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanmasına sayılı günler kaldı. Sömestir denince akla gelen ilk şeylerden biri ise hiç şüphesiz kayak tatilleri. İşte size bütçe dostu kar tatili önerileri!

1 Bardak
Her ne kadar tarihler bazı özel okullarda değişiklik gösterse de, MEB takvimine göre çocukları, 21 Ocak 2022 Cuma gününden 6 Şubat 2022 Pazar gününe kadar uzun bir tatil bekliyor. 

Kar tatillerini uyguna getirmenin en bilinen yollarından biri, tatili sömestirden bir hafta sonrasına almaktır. Hem etraf boşalmış hem de kar kalınlığı istenilen seviyeye gelmiş olur. Fakat maalesef tatili her zaman istediğimiz gibi planlama şansımız olmuyor. Bu sebeple, sadece sömestirdeki 15 günü içine alacak, bütçeyi de çok aşmayacak önerilerle geldik.

gezgin sitesi
Kayseri & Erciyes

Kar tatilinizi aynı zamanda bir kültür turuna çevirmek isterseniz, Kayseri ve Erciyes her zaman güzel bir tercih olacaktır. Kayseri’de yerel bir otelde kalabilir, havaalanından araba kiralayarak ya da taksi ile Erciyes’e günübirlik gidip gelebilirsiniz. Erciyes’te kayak malzemeleri veya ders fiyatları, Uludağ gibi popüler mekanların yarısından çok daha uygun fiyata bulunabiliyor. Kayseri’de kalıp türlü türlü lezzetler tadabileceğiniz gibi, arabayla Kapadokya turu da yapabilirsiniz.

sputnik
Bursa & Uludağ

Biz Uludağ’a gitmek istiyoruz, hem pistler hem de çevredekiler açısından orası bize en uygunu, derseniz, orayı da bütçe dostu yapmanın bazı yolları var. Öncelikle Bursa’da bir otelde kalabilirsiniz, dağdaki otellerden çok daha uygun fiyatlı olacaktır. Günübirlik dağa gidip dönebilirsiniz. Çoğu otelde kaplıcalar olduğu için Bursa’daki günlerinizi de keyifle geçireceksiniz. Bir diğer seçenek ise 1 gecelik veya 2 gecelik turlara katılarak, yolda geçireceğiniz sürede otobüste uyuyarak dinlenmek olacaktır. Arama motoruna Uludağ günübirlik kayak turları yazarsanız, birçok tarih ve fiyat seçeneğinden size en uygun olanını bulabilirsiniz. 

etstur
Kartepe

Konum olarak İstanbul'a en yakın dağlardan biri olan Kartepe'de, aynı zamanda yeni başlayanlar için pek çok seviyede pist mevcut. Bu sebeple günübirlik turlarda en çok tercih edilen kayak rotalarından biri Kartepe'dir. Uludağ gibi ünlü merkezlerden fiyat olarak çok daha düşük olmasının yanı sıra, aynı zamanda mesafe olarak da çok daha yakın bir konuma sahip. Eğer bir kayak merkezinde günlerimizi geçirmeyelim, çocuğum daha ilk defa kayak kaymayı deneyecek diyorsanız, Kartepe’yi tercih edebilirsiniz. 

Kartal Otel
Kartalkaya

Kartalkaya için, Uludağ kadar profesyonel pistlerin olduğu, fakat Uludağ’daki havalı partiler olmadan gerçekten de sadece “kaymak isteyenlerin” gittiği bir yer diyebiliriz. Eğer kayak konusunda kendinize güveniyorsanız ve farklı pistlerle bilginizi test etmek isterseniz, Kartalkaya, sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Tatili uyguna getirmek için ise, Kartalkaya’nın içinde değil Bolu veya Abant’ta kalıp günübirlik dağa gidip gelebilirsiniz. Böylelikle hem Abant’ın temiz havasıyla birkaç gün dinlenebilir hem de günübirlik Kartalkaya’da kaymanın keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer tatili uzatma şansınız varsa, hazır gitmişken mutlaka Yedigöller turuna katılmanızı öneririz. 

biletall blog
Kastamonu & Ilgaz

Popüler beldelerin kalabalığından kaçmak ve yeni kayak merkezleri görmek istiyorsanız, ülkemiz bu konuda gerçekten de bir cennet. Kar tatilinde gidilebilecek bir diğer destinasyon ise Kastamonu’ya gidip Ilgaz Dağı’na çıkmak. Anadolu’dan yola çıkacaklar için daha yakın, üstelik yeni başlayanlar ve kalabalık ya da partileme havasında olmayanlar için de daha iyi bir seçenek. Ankara çıkışlıların son zamanlarda en çok tercih ettiği yer ve tahmin edebileceğiniz gibi fiyatlar Uludağ’ın çok altında. 

Hürriyet
Bansko 

Bansko, kayak turizminin bütçeyi biraz aşması ve üniversiteli gençlerin yeni yerler araması ile piyasaya giren, daha sonra gidildiğinde, buradakinden daha az para harcadığımızı fark etmemizle ünlü olan bir kayak merkezi. Euro kuru her ne kadar dalgalansa da ve bütçe dostu olup olmadığı günden güne değişse de 3 gün, biraz ülke dışına çıkayım, derseniz hesaplı Bansko kayak turları mevcut. Eğer ilgilenirseniz arama motoruna Bansko kayak turları yazabilirsiniz. Genelde 1 gecelik turlar 90 euro, 4 gecelik turlar ise 150 euro civarında oluyor. Otobüsle gidip gelindiği için yolda dinlenebiliyorsunuz da. Bizce denemeye değer. 
Kar tatili deyince gözünüz korkmasın, ülkemiz bu konuda gerçekten de bir cennet. Tam da bu sebeple çok farklı rotalarda kar tatilini deneyimlemek mümkün. Çıkış yeriniz, bütçeniz ve isteklerinize göre yukarıdaki seçeneklerden birisi mutlaka size uyacaktır.

Şimdiden iyi tatiller! 
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?