GLOBAL NEWS

Şahsiyet'in Meksika Uyarlaması Asesino Del Olvido'dan İlk Fragman Geldi

Usta oyuncu Haluk Bilginer’e geçmiğimiz yıl Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandıran Şahsiyet’in efsane karakter Agah Beyoğlu Meksika yapımı “Asesino Del Olvido” ile geri dönüyor. İlk olarak 2019 yılında Ay Yapım ile Viacom International Studios arasında imzalanan anlaşma sonucu duyurulan Meksika yapımı dizi, Alzheimer teşhisi konan Pascual León’un (Damian Alcázar) geçmişte yaşanan bir suçun peşine düşmesi ve bu esnada gizemli ölümlerin faillerini araştıran Jimena (Paulina Gaitán) ile yollarının kesişmesini anlatacak. Asesino Del Olvido’nun yönetmenliğini ise El Chapo dizisiyle yakından tanıdığımız ve Uluslararası Emmy ödülü sahibi Meksikalı yönetmen Ernesto Contreras ve Jorge Michel Grau üstleniyor. Dizi, geçtiğimiz günlerde tanıtım fragmanını yayınladı.

Yayın Tarihi :16 Eyl 2021
Süre :1.5 Bardak

Saylak ve Günday ikilisi beğeni toplamıştı


İlk olarak Mart 2018’de Puhutv’de yayımlanan Şahsiyet oldukça büyük beğeni toplamıştı. 12 bölümden oluşan dizinin yönetmenliği oyuncu kimliğiyle tanınan ve Hakan Günday‘ın 2013 yılında yayımlanan romanı Daha‘nın beyazperde uyarlamasıyla ilk uzun metraj deneyimine imza atan Onur Saylak üstlenmişti. Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal gibi efsane isimlerin yer aldığı Şahsiyet’in senaristliğini ise Hakan Günday yapmıştı.

Uluslararası arenadaki başarı yeni proje getirdi


Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği dizinin uluslararası arenadaki başarı ise başrolde yer alan Haluk Bilginer’in Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu seçilmesi veya Almanya televizyonlarında yayımlanan Türkiye yapımı ilk dizi olarak kayıtlara geçmesi ile tescillenmişti. Şahsiyet’in bu başarısı Meksikalı şirket ViacomCBS Networks International’ın radarına takılmış ve 2019 yılında Ay Yapım ile imzalanan bir anlaşma ile dizinin haklarını satın alınarak öykünün Meksika uyarlamasının çekileceği duyurulmuştu. Dizinin ismi ise El Asesino Del Olvido (Before I Forget) olarak belirlenmişti.

Tanıtım fragmanı yayınlandı

2020’nin Nisan ayında başlayan çekimler Meksika’nın farklı şehirlerinde devam ederek tamamlandı. 10 bölümden oluşan Meksika yapımı dizi geçtiğimiz günlerde tanıtım fragmanını yayınladı. Saylak ve Günday’ın da katkı sağladığı yapım Alzheimer teşhisi konan Pascual León’un geçmişte yaşanan bir suçun peşine düşmesi ve bu esnada gizemli ölümlerin faillerini araştıran Jimena ile yollarının kesişmesini anlatacak. 

Kariyerine 12 yaşında başladı


Beklenen yapımın başrollerini ise A Wonderful World, The Perfect Dictatorship, The Chronicles of Narnia: Prince Caspian, The Dandy gibi projelerdeki oyunculuğuyla tanınan Damian Alcazar ile kariyerine 12 yaşındayken başlayan ve Cappadocia, The Good Girls gibi pek çok uluslararası yapımda rol alan genç ve başarılı oyuncu Paulina Gaitán paylaşıyor. 

Narcos'un efsaneleri buluşuyor


Meksika’nın en sevilen isimlerinden olan ikili tüm dünyada üne kavuşan Narcos başta olmak üzere ulusal ve uluslararası pek çok yapımda yer aldı. Özellikle Gaitan, Narcos dizisinde canlandırdığı Tata Escobar karakteriyle hafızalarda yer edinmişti. 

Dizi, ödüllü yönetmene emanet


HBO Max’te yayımlanacak Asesino del Olvido önümüzdeki ekimde yayımlanacak. Amerika ve İspanya dışındaki ülkeler için distribütörlüğünü ise Madd Entertainment üstleniyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Uluslararası Emmy ödülü sahibi, El Chapo dizisinden de hatırlanabilecek Ernesto Contreras ile Jorge Michel Grau oturuyor.

Meksika'nın yetenekleri birleşiyor


Kadroda ayrıca Ari Brickman, Erik Hayser, Dolores Heredia, Giovanna Zacarías, Luis Alberti, José Antonio Toledano, Mauricio García Lozano, Armando Hernández, Juan Carlos Colombo ve Ofelia Medina gibi isimler yer alıyor.
Yukarı Kaydır