Önümüzdeki 5 gün boyunca
GLOBAL NEWS

Rüküşlüğü ile Nam Salmış Ünlüler

21 Ara 2021

Bol para, güzel ve kaliteli kıyafetlere giden eşsiz gardıropların kapılarını hatırı sayılır oranlarda aralıyor elbette. Ancak her bir parça her ne kadar muazzam olsa da asıl sihir, bunları doğru bir şekilde kombinleyebilmekte. Ünlüde para çok, ne var ki bunların büyük bir çoğunluğunda zevk yok! Öyleyse gelin, elindeki o eşsiz parçaları olması gerektiği gibi kullanmayı pek beceremeyen ve bizleri olduğu kadar moda sektörünü de bir hayli üzen isimleri yakından inceleyelim.

1.5 Bardak

Miley Cyrus

 
Hannah Montana zamanlarından bir hayli uzaklarda yaşayan Miley Cyrus, özellikle 2013 yılında çıkardığı albümü Bangerz ve Wrecking Ball şarkısının müzik klipi ile tanık olduğumuz beklenmedik değişimi ile hepimizi şaşırtmıştı. Hannah Montana 2000’lerin başında herkesin gözdesiydi elbette, ancak peruğun ardındaki gerçek isim, Miley, insanlarda görüş ayrılıkları yaratan tercihlerde bulunmaya başlamıştı… giyim tercihlerinde. Herkes istediğini giymekte özgürdür elbette, ne var ki genç şarkıcının kıyafet seçimlerini odak noktasına almadan, az çok eleştirmeden göz ardı edemiyoruz. Günlük giyiminin yanı sıra, gösterilerinde giydiği kostümlerle de epey ilgi ve eleştiri çektiği, inkar edilemez bir gerçek. Öyle ki 2013 yılında birçok medya kuruluşu tarafından ‘Yılın En Kötü Giyineni’ dahi seçilmişti.

Lady Gaga

 
Konu rüküşlük oldu mu, çıkış yaptığı ilk dönemlerden bu yana akla ilk gelen isimlerden olmuştur, Lady Gaga. Hatta öyle ki bir zamanlar her biri dillerden düşmeyen hit şarkılarından ziyade, tartışmaya fazlasıyla açık kıyafet tercihleri ile gündeme geliyor, uzun bir süre de oradan inmiyordu kendileri. 2010 MTV Video Müzik Ödülleri’nde giydiği, dana bifteğinden yapıldığı söylenen meşhur et elbisesinin kendine ait bir Wikipedia sayfası dahi bulunuyor! Lady Gaga’nın bu görünümü, Time dergisinin sayfalarına her ne kadar “2010 yılının en önemli moda olayı” olarak geçmiş olsa da insanların, özellikle yetenekli şarkıcının hayranlarının verdiği tepki, akıllardan silinmiyor, önümüzdeki yıllarda da silinecek gibi değil doğrusu.

Justin Bieber

 
Çıkış yaptığı sene şarkıcının yaşı oldukça küçüktü ve günümüze kadar ki süre boyunca kendisinde birçok değişim gördük. Ne yazık ki bunların birçoğu oldukça olumsuz yöndeydi… bilhassa da moda anlayışı. Geçmişten günümüze kafalarda soru işareti bırakan birçok kıyafet tercihi ile gözleri üzerine çekti, Kanadalı şarkıcı. Bieber’ı diğer ünlülerden ayıran nokta ise, moda dünyası tarafından onay almayan iddialı tarzı ile günlük hayatında boy gösteriyor olmasıydı. Şalvarı andıran ve her an bulunduğu konuma tutunamayıp yer çekimine yenik düşecekmiş gibi duran bol pantolonları, yüzüne göre moda dışı büyüklükte olan gözlükleri, iddialı şapkaları, içerisinde kaybolduğu tişörtleri ve maalesef tüm bunları kombinlemesi… Fazla söze gerek yok, medyanın gözünde en kötü giyinenler listelerinde daima adını geçiren bir sanatçı kendisi.

Nicki Minaj

 
Amerikalı rapçinin her görünümü, gözlerimizi ayrı kamaştırıyor doğrusu… ve ne yazık ki bu olumlu bir yorum değil. Dolgun hatlarını muazzam değerlendirdiği gerçeğini bizler de kabul ediyoruz elbette, ancak renk seçimleri başımızı döndürmekten başka bir şey yapmıyor genellikle. Diğer birçok ünlüde olduğu gibi, Minaj’ın moda anlayışı için de ‘ekstra’ kelimesini kolaylıkla kullanabileceğimizi düşünüyoruz. Ekstralar iyidir, bilhassa adını duyurmuş bir kimliğe sahipseniz, biraz medya ilgisinden zarar gelmeyecektir, öyle değil mi? Ancak her şeyin dozunda olmasına da dikkat etmek gerek. Bizce Nicki Minaj, bazen renk seçiminde dozajı ayarlayamayabiliyor.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?