GLOBAL NEWS

Paris Hilton Metaverse'te Düzenlediği Partiden 700 Bin Dolar Kazandı

11 Oca 2022

Paris Hilton, yeni sanal gerçeklik evreni Metaverse’te yılbaşı partisi düzenledi. Gösteriye dijital görünümüyle katılan Hilton, sanal etkinlikten 700 bin dolar kazandı.

ABD’de eğlence dünyasının ünlü isimlerinden Paris Hilton, gerçek ve sanalın bir bilim kurgu vizyonunda birleştiği ve insanların, sanal bir ortamda farklı cihazlar arasında hareket ederek iletişim kurmasına izin veren dijital bir dünya olarak tanımlanan Metaverse’te yılbaşı partisi düzenledi. Dünyanın dört bir yanından konukların ağırlandığı Paris World'deki partiye Maldivler'de balayı yaparken dijital versiyonuyla katılan Hilton, gösteriden 700 bin dolar kazandı.

Sanal parti, Beverly Hills'deki Santa Monica iskelesinin yanında bulunan malikanenin sanal versiyonunda yapıldı. Dünyanın dört bir yanından sanal karakterleri ile katıldığı partide, ünlü isimler de yer aldı. 

Hilton'ın 2021 yılı boyunca sanal eğlence adası Paris World'u inşa etmek için çalıştığı öğrenildi. Hilton’ın kendi verdiği ismiyle anılan ve sanal bir alanı ifade eden Paris World, gerçekleştirilen parti ile popüler bir yer haline geldi. 

İnsanların dijital avatarlarıyla katıldığı partinin ücretsiz olduğu belirtilirken, partide dünyaca ünlü markalar da yer aldı. Gucci gibi markaların boy gösterdiği partide, markaları kendi sanal mağazaları ile sanal aksesuarlar sattı. Parti boyunca sanal olarak dijital avatarlara verilen helikopter ve yat hizmetleri de ücretli olarak sunuldu.Hilton’ın gerçekte 350 bin dolar olan köpeklerinin evine kişinin sanal köpeğini götürmesinin de belirli maliyetlerinin olduğu ifade edildi.

Gerçekte hâlâ Maldivler'de balayında olan Paris Hilton, kendi düzenlediği partide sanal avatarıyla DJ’lik yaptı. Ünlü ismin Paris World'ün yer aldığı oyun platformu Roblox ile yaptığı anlaşma sayesinde para kazandığı belirtildi.

Hilton’un DJ’lik yaptığı bu partiye Londra’daki evinden katılan İngiliz gazeteci Tali Fraser, partiye katılımın ücretsiz olduğunu; ancak Roblox ve Paris World uygulamalarını indirip avatar oluşturmak gerektiğini vurguladı. Ünlü markaların sanal mağazalarına gösterilen ilginin altını çizen Fraser “Birçok lüks dünya markasının ürünleri bulunan sanal mağazalardan 3 dolara tişört, 14 dolara Gucci marka çanta aldı. Saçlarını da 1 dolara yaptırdı. Alışveriş kripto para ile yapıldı, alınanların hepsi sanaldı.” dedi. Gazeteci Fraser’ın aktardığına göre 30 dolara satılan VIP kartı alanlar partideki her yeri gezebildi. Bu kart ile Hilton’un düğün partisini verdiği yere ziyaret, helikopterle tur gibi özel hizmetler de sağlandı.

Kendi sanal konserlerini yaratarak dijital avatarlarıyla para kazanan ünlüler arasında ABD'li rapçiler Snoop Dogg, Lil Nas X ve Travis Scott da yer almıştı. Epic Games aracılığıyla düzenlenen Travis Scott konseri, etkinliğe aynı anda 12.3 milyondan fazla oyuncunun katılması ile tüm zamanların rekoru da kırılmıştı.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?