Vogue
STİL

Oğlak Burcu Erkeğinin Stil Kodları

05 Oca 2022

Hayat tarzı olarak ağırbaşlı ve kontrollü olmayı tercih eden Oğlak burcu erkekleri, stilini belirlerken ayrı bir tutum göstermiyor. Öyle ki hiç tanımadığınız bir adamın giyim tarzı ile burcunu bilmeye çalışsanız, yaptığı seçimlerinden onun Oğlak burcu olduğunu hemen anlayabilirsiniz. Çünkü o, hayat tarzı ile stilini birbirinden ayırmaz, moduna göre giyinmez, her zaman şık olmayı ilke edinir. Burcunun karakteristik özelliklerinin hepsini dolabına yansıtır. Peki, bunlar neler merak ediyor musunuz? O halde hemen oğlak burcu erkeğinin stil kodlarını anlatmaya başlıyorum.

Vogue Runway

Sütlü Kahverengiye Olan Saplantısı


Her ne kadar koyu renklere olan düşkünlüğü en üst düzeyde olduğu bilinse de oğlak burcu erkekleri, renklerden en çok sütlü kahverengi ile kombine yapar. Onun yanında açık ve koyu kahverengi renklerini dolaplarında fazlasıyla tercih eder. Özellikle boğazlı kazak ve paltoları bu renklerdedir. Kahverengi ile siyah ya da kahverengi ve lacivert ikilileriyle aralarında bir husumet olmadığı için tüm bu renklerle kombine edecekleri sütlü kahverengiye büyük bir tutkuyla ve hatta oğlak burcu erkeğinin karakteristik özelliklikleri arasında olan disiplinli bir şekilde bağlıdır.

Tommy Hilfiger

Çizgili Gömlek Takıntısı


Oğlak burcu erkeği cimridir. Sadece etrafa karşı değil, kendine karşı da öyledir. Tutumlu olduğu da bilinir ama aynı zamanda cimri de olduğu için para harcamak ile arası pek iyi değildir. O yüzden dolabındaki tüm parçalar, sonsuza kadar kullanacağı renk ve modellerden oluşur. Oğlak erkeğini son moda bir trend içinde göremeyiz. Çünkü oğlak burcu erkeği stil kodları arasında geleneksellik özelliği vardır. O nedenle çizgili mavi gömlek onun vazgeçilmezidir. Yazın kısa kollu, kışın uzun kollu, özel bir gecede kol düğmeli tercih edebileceği en az 3 farklı, çizgili mavi gömleği bulunur.

Pinterest

Ceket Tutkusu


Oğlak burcu erkeklerinin dolabında ister yaz ister kış olsun, polo yaka tişörtlerinin bile üzerine giyecekleri bir blazer ceketleri bulunur. Kurtarıcı parçası olan blazerlar genellikle lacivert ve üzerinde arma, apolet gibi aksesuarlarla renklendirilmiş ve altın ya da gümüş renkli düğmeli modellerden olur. Bu tarz blazerları satın almalarının sebebi ise günlük stillerine de katkı sağlayacak bir model olmasıdır.

Vogue Runway

Palto Giyme Sanatı


Elbette tüm beyefendilerin dolabında palto vardır ama Oğlak burcu erkekleri palto alırken seçimini adeta sanat eseri seçer gibi yapar. Oğlaklar için paltolar saygınlık göstergesidir. İçindeki takım elbisesi ne kadar iyi bir kumaşa ve kesime sahip olursa olsun, eğer kusursuz bir palto ile kombine edilmezse o takım elbiseyi giymenin hiçbir anlamı olmadığını bilir. Eh, seçimini hep bu doğrultuda yapmasının nedeni budur. Dolabında en fazla kruvaze palto olmasına rağmen genellikle tek renk yerine farklı kumaş ve desenlerde zamansız modeller satın alırlar.

Pinterest

Kaliteli Kazak Seçimi


Oğlak burcu erkeğinin dolabının en kıymetli parçası kumaş kalitesi ile öne çıkan kazaklarıdır. Boğazlı, V yaka, bisiklet yaka ya da polo yaka olması fark etmez. Yün ve kaşmir olması yeterlidir. Çünkü oğlak burcu, kazaklarını takım elbise ile de kombine eder. O nedenle kumaş kalitesinin önemli olduğunu savunur. Seçimini de ona göre yapar. Belki bir boğa burcu erkeği kadar kazağı yoktur, ama onun az da olsa en kaliteli kumaşlardan kazaklarla çevrilidir dolabı.

GQ

Yelekli Takım Elbise


Terazi burcu erkeği ile kapıştığı yelekli takım elbiseler oğlak burcu erkeğinin stilinin vazgeçilmezidir. Onun yelekli takım elbise giymesi için evlenmesi ya da Oscar Ödül Töreni’ne gitmesi gerekmez. Şık olmak istemesi yeterlidir.

Pinterest

Ayakkabı Seçimi


Oğlak erkeği ayakkabı modeli seçerken fazla düşünmez, hatta hiç düşünmez! Çünkü onun seçim yapabileceği fazla model yoktur. Dolabında en fazla kösele ve bağcıklı ayakkabı bulunur. Aldığı her ayakkabı ile birlikte aynı renkte kemer de satın almayı asla unutmaz.

Pinterest

Aksesuar Tercihi


Erkeklerde en az aksesuar kullanan burç, oğlak burcudur. Mecburen atkı ve eldiven dışında, gerekiyorsa sırt çantası kullanır. Oğlak burcu erkeğinin tek vazgeçilmez aksesuarı ise taktığı şapkadır.

Pinterest

Günlük Giyim Stili


Evet, ne yazık ki hayatımızın hiçbir döneminde oğlak burcu erkeğini salaş, kendini bırakmış bir şekilde göremeyeceğiz. Eğer siz erkek arkadaşınızın arada bir kova burcu erkeği gibi farklı, Johnny Deep tarzında giyinmesini diliyorsanız, onu değiştiremeyeceğinizi şimdiden söylemek isterim. Oğlak burcu erkeğinin günlük tarzı klasik, şık ve klastır. En salaş olduğu an casual giyindiği zamandır. Çünkü oğlak burcu erkeği tutarlıdır. Günlük stili için oğlak burcu bir kot bir kazak seçse dahi asla kendini oversizelara bırakmaz her zaman ölçülü ve sorumluluk sahibi olduğunu kıyafetlerine yansıtacak şekilde stilini belirler.

Vogue

Özel Gün ve Davetlerde


Özel davetlerde ya da düğünlerde – ki kendi düğünü olmasına gerek yok – dress code olmamasına rağmen eğer smokin giymiş birini görüyorsanız, inanın, o kesinlikle bir oğlak burcu erkeğidir. Oğlak burcu erkeği özel gün ve davetlerde olabilecek en şık insan olmaya yemin etmişcesine iki dirhem bir çekirdek giyer smokinini, gider davetine. Oğlak burcu erkekleri ağırbaşlı ve saygın bir görünüme aşık olduğu için tüm davetlerde şık olmak onun yaradılışında vardır.

Vogue Runway

İş Hayatı Stili


Oğlak erkeği iş hayatında stilini belirlerken iş yerine göre giyinmez. Onun tarzı mekana ya da konuma göre değil, kendi kurallarına göre belirlenir. O nedenle girişim şirketinde, plazada, evde ya da bir spor merkezinde çalışıyor olsa da kuralı değişmez. Oğlak erkeğinin iş yaşamındaki tarzı her daim klaslık barındırır. Bazen “Acaba terazi burcu erkeği mi oğlak burcu erkeği mi daha şık?” diye düşünme gafletinde bulunduğumda içinden çıkmayacağım düşünceler içinde boğulacağımı anlıyorum ve her ikisinin iş yerine giderken ki kombinelerine bakıp yine de karar veriyorum.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?