Önümüzdeki 5 gün boyunca
ASTROLOJİ

Obsesif Dünyanın Obsesif Burçları

24 Ağu 2021

Astroloji meraklıları buraya! Dünyadaki insan profilinin git gide takıntılı bir hal alması durumunda burçlar alemi de nasibini almış bulunmakta. Bugün sizler için birbirinden farklı 12 burcun en büyük takıntılarını ortaya döküyoruz sevgili okurlarımız. Her birinin kendine has karakteristik özellikleriyle kusursuz bir şablon oluşturan burçların, kendi elleriyle yarattıkları kusurlara göz atmaya ne dersiniz? Muhtemelen sırf bu küçük takıntılar yüzünden oldukça büyük yaptırımlarla karşı karşıya kalan burçların takıntıları neymiş, hazırsanız başlıyoruz….

3.5 Bardak

KOÇ

Koç burcunun, hiç şaşırmayacağınız takıntısını açıklıyoruz. Kazanmak…  Her daim zihinlerine hâkim olan hırs, mücadele ve liderlik isteğine bağlı olarak lügatlarında asla var olmayan kaybetmek kavramını, günlük hayatlarında da asla kabul etmeyip kazandıkları ana kadar mücadele ederler. Bu mücadele kimi zaman onlara psikolojik hasarlar verip hırslarına yenik düşmelerini de sağlayabilir. Kazanmanın yanında son derece rekabetçi olmalarıyla öne çıkan burç, kazanma takıntılarını rekabet duygusu ile besler. Daha açık konuşmak gerekirse rekabet tutkuları kazanma arzuları için yalnızca bir bahanedir sevgili okurlarımız.

BOĞA

En belirgin takıntısı zengin olmak olan boğa burcu, bunu çok fazla belli edecek kelimeleri dile getirmese de küçük yaşlarda başlayan lüks bir yaşam tarzı takıntısıyla, gelecekte oluşacak olan büyük takıntıya dair minik ipuçları sunmaktadır. Lüksüne ve keyfine oldukça düşkün olan boğanın, yegâne amacı; fazla para kazanmak ve zengin olmaktır. Buna bağlı olarak bir boğanın, para uğruna önüne çıkan tüm engelleri aşacağına dair hiç şüpheniz olmasın sevgili okurlarımız. Zira, bir boğa, neyi hak ettiğini bilir ve hak ettiğini elde edene dek onun peşinden koşar.

İKİZLER

Korkunç bir iletişim bağımlısı olan ikizler burcunun şüphesiz ki en büyük takıntısı haberdar olamama ve iletişim kopukluğu hali. Kendi keyfinden ödün vermemek adına çevresi ve tüm dünyayla kurduğu mükemmel iletişim ağını, oldukça başarılı yöneten ikizler burcunun, bir taraftan yemek yiyip diğer taraftan işini yaparken bunların yanında telefonuyla muhatap olduğunu da görmeniz oldukça mümkün. Bunun haricinde çok bir takıntı hali gözetmeyen burç, karakteristik özelliğine bağlı olarak çok sık fikir değiştirme yönelimine sahiptir. Dolayısıyla ikizlerin saplantılı bir hal alması çok sık karşılanmayan bir ihtimaldir.
 

YENGEÇ

Evcimen, duygusal ve sadık yengeç burcunun takıntısı ise, ona gösterilen sevginin asla tatmin edici olmamasıdır. Sevgi, sevgi ve daha çok sevgi isteyen yengeç, karşı taraftan asla hissedemediği sevgi duygusu yüzünden oldukça büyük kavgalar bile çıkarabilir. Tamamen yengeç kaynaklı olan bu problem, yaşanılan ilişkilerde sarsıcı bir etki yaratabilmektedir. Yaşadığı tatminsizliği, yakınlarının sevgisizliği şeklinde lanse eden yengeç burcu, şakayla karışık bile olsa onu sevmediğinizi iddia edebilir. Yengeç için ne oldukça büyük bir takıntı olan seçilme hali ne kadar fazla gösterilirse gösterilsin, tatmin edici bir noktaya ulaşması pek mümkün olmayacaktır.
 

ASLAN

Aslan burcunun en belirgin takıntısından bahsetmek gerekirse; en büyük takıntısı kendisi olan burç, yine bizleri yormaya devam etmekte. Kimsenin iltifatına ve güzel laflarına ihtiyaç duymayan aslan, kendini motive etmekte ve iyi hissettirmekte birebirdir. Yalnızca kendisi ile ilgili yaşananlara ve kendi dış görünüşüne takıntılı olan aslan burcunun mevcut ilişkileri ve yaşantısı için en sarsıcı özelliklerinden biri budur. İstemsizce bencil düşünmeye eğilimli olan aslan, kendisine o kadar takıntılıdır ki etrafındaki kişilerin bu takıntı halinden bunaldığını dahi fark etmez. Tam olarak kendi eliyle yaratmış olduğu bu kusur yüzünden sevdikleriyle yaşayacağı tartışma ve kavga ihtimallerini de arttırmaktadır.

BAŞAK

Temizlik takıntıları ile ortamların mizah konusu olan başak burçlarının, gizli bir takıntısı daha mevcuttur. Başarılı olmakla ilgili gizliden gizliye saplantılı olan burç; başarının ancak ve ancak titiz ve temiz çalışmakla elde edileceği düşüncesinden de asla ödün vermez. Saplantılarının bile birbirini orantılı bir şekilde desteklediği burç, inatçı ve dediğim dedik tavrıyla başka şeyleri takıntı haline getirmeden çözme eğilimi de göstermektedir. Bu yüzden bir başak burcu için takıntı çok da kolay erişilebilecek bir durum değildir. Tabii ki temizliği tenzih ediyoruz sevgili okurlarımız. Bir başakla yaşamak konusunda kalbimiz sizinle, başarılar…

TERAZİ

Detaycılığıyla ön plana çıkan terazinin en belirgin takıntısının adalet ve detaylarda boğulmak olduğunu belirtebiliriz fakat bunun yanında çok daha zorlayıcı bir takıntıya sahip olan burç, yalnız kalmaktan bir hayli korkmakta. Romantik bir ilişki ya da bir arkadaşlık ilişkisi farkı gözetmeden, her ne olursa olsun yalnız kalmamaya dair takıntılı olan burç, yanında her zaman birilerinin olmasını ister. Onlar için hayat asla yalnız geçirilecek bir yolculuk değildir. Bunun yanında adalet takıntısını da es geçmemek gerekir tabii ki sevgili okurlar. Kendisiyle zerre alakalı olmayan bir konunun ortasında bile bir teraziyi görmeniz oldukça olağandır çünkü olayı en ince ayrıntısına kadar çözümleyip hak hukuk elçiliği yapacak yegâne kişi, yine bir terazidir.

AKREP

En kinci burçlardan biri olan akrep, aynı zamanda Zodyak’ın en takıntılı burçlarından biridir. Asla bir kenara bırakmadıkları kinleri ile besledikleri intikam duygusu onlar için korkunç takıntılı bir boyut alabilirken kendilerine psikolojik açıdan da mükemmel zararlar verebilmektedirler. Asla haksızlığa gelemeyen bir burç olan akrebe haksızlık eden bir kişi, çaresizce oturup akrebin ondan alacağı intikamı bekleyebilir çünkü maalesef ki akrebin en korkunç damarına çoktan basmıştır bile. Bunun yanında yaşadıkları üstün tutku seviyesi sayesinde karşılarına çıkan herhangi bir kişiye de aşırı kafayı takabilecek olan burç kişilere de takıntılı olma eğilimi göstermektedir.

YAY

Özgürlük delisi burcumuza hoş geldin diyebilliriz sevgili okurlar. En büyük takıntısı kimsenin engelleyemeyeceği özgürlüğü olan yay burcunun en büyük korkusu da bağlanmaktır maalesef ki. Aslında birbirini oldukça fazla etkileyen bu iki unsur mükemmel bir saplantı hali yaratıyorken, yayların hayatını zorlaştırmaktan da geri kalmıyor olsa gerek. Bağımsızlığın ve özgürlüğün mükemmel yanları olsa da her sabahın akşamında yanında yalnızlığıyla gelen bu iki unsur, yay burcunun özel hayatında var olan duygusal ilişkileri bir hayli kötü etkileyebilecek nitelikte.

OĞLAK

Kontrol takıntılılarını güzelce selamlayabiliriz sevgili okurlarımız. Hayatlarındaki en önemli nokta, muazzam kontrol kabiliyetlerini hayattaki her şey üzerinde kullanmaları olsa gerek. Kontrolü ellerinden kaybetmek onları oldukça endişeli bir hale sokacağı gibi agresif tavırlar sergilemelerine de neden olacak bir gelişmedir. Bunun haricinde net ve kararlı tavırlarıyla öne çıkan oğlaklar, başka şeyleri kolay kolay takıntı edinmezler çünkü kontrol mekanizmalarını en çok kendileri için kullandıklarından bir şeye takıntılı olmalarına pek müsaade etmeyeceklerdir.

KOVA

Muhtemelen karşılaşabileceğiniz en az saplantıya sahip burç kovadır. Genel olarak tüm dünyaya ve hayata oldukça rahat bir perspektif sunan kova burçları, akıl ve mantık mercilerinden kolay kolay vazgeçmezler. Buna bağlı olarak takıntılı bir hal almak, pek de onlara göre değildir. Belki de takıntı olarak bahsetmek pek doğru olmaz ama tercih olarak mantıksız ve fikirsiz ortamlarda bulunmadıklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Tartışma ve fikir alışverişinden beslenmeyi seven burç, aynı kendi gibi insanların olduğu ortamlarda bulunmaya özen gösterir.
 

BALIK

En hayalperest burcumuza ve aynı zamanda son burcumuza da gelmiş bulunmaktayız sevgili okurlarımız. Hayal kurmanın bu hayatın tadı tuzu olduğunu savunan balık burçları, hedeflere ulaşmanın yolunun önce hayalini kurmaktan geçtiği iddiasında. Buna bağlı olarak belki çok belirgin bir takıntı olmasa da hayal aleminde yaşamayı çok seven bu burç, gerçek hayat ile karşılaştığı zaman irili ufaklı hayal kırıklıkları da yaşayabilmekte. Bundan dolayı da oldukça duygusal olarak anılmakta olan burcun, böylesine hüzünlü takılmasının da bariz sebepleri var anlayacağınız.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?