SEYAHAT

Noel Ruhunu Yansıtan 8 Büyüleyici Dizayn

28 Ara 2021

Kış geldi ve Noel ruhu tüm dünyayı sarmış durumda. Her ne kadar pandeminin gölgesinde kalmış olsa da yılın bu zamanı, hepimizi heyecanlandırmayı başarıyor. Ancak bazılarımız var ki, bu heyecanı hat safhada yaşıyor. Noel zamanı geldiğinde evlerini birer sanat eserine çevirenlerimizden bahsediyoruz. Muazzam Noel ağaçları, renkli mi renkli ışıklar, birbirinden ilginç süslemeler… Hadi o zaman dünya çapındaki en ihtişamlı Noel evlerine birlikte bakalım.

1.5 Bardak

Bu evi hava karardığında düşünebiliyor musunuz? Kentucky, Owensboro'da bulunan evimiz, Noel ruhunu sonuna kadar yansıtırken mahalle sakinlerini de heyecandan oturtmuyor. Gerçek bir sanat eseri olduğunu söylememize gerek yok diye düşünüyoruz. Basit ama farklı yapısı ile yeni yılı büyük bir coşkuyla karşılayan bu ev, çimlerde yer alan detaylarıyla da göz dolduruyor. 

Hamilton, New Jersey bölgesinde yaşayanlar, Noel sezonu için süslenmiş bu süper sevimli evi görebildikleri için çok şanslı. Yeni yıla yeni umutlarla gireceğimiz bir gerçek; ancak bu ev, umuttan daha fazlasını vadediyor. Bu büyüleyici dizayn, ön bahçede yer alan figürler ile daha da güzelleşirken, renk cümbüşü ile etkileyicilik seviyesini birkaç kat artırmayı başarıyor. Geriye yalnızca bir soru kalıyor: Bu ihtişamlı evi ne zaman görmeye gidiyoruz?

Brooklyn, Dyker Heights'taki bu olağanüstü ev, Noel renkleri ve ışığıyla yalnızca bulunduğu bölgeyi değil tüm dünyayı da heyecanlandırmaya yetiyor. Evin kendisi tam bir saray ve bu muazzam dizayn ile daha da harika görünüyor. Bu ışıkları en üste yerleştirmek oldukça sabır gerektiren bir iş olsa da alışılan bir pratiğe döndüğü kesin. Yeni bir sanat eseri ile karşı karşıyayız.

Peki size bu dizaynın bir belediye binasına ait olduğunu söylesek? Melbourne Belediyesi tarafından hayata geçirilen bu Noel hediyesi, dağıtılmaya hazır pek çok hediyeyi de içinde barındırıyor. Anlayacağınız kırmızı bir kurdele ile birbirine bağlanmış devasa bir hediye koleksiyonu ile karşı karşıyayız. Oldukça emek isteyen bu dizayn, eninde sonunda harika bir sonuç doğurmuş. Melbourne sakinlerini kıskanmamak elde değil!

Bu gösterişli Noel tasarımı, kendine özgü konsepti ile heyecanlandırmaya devam ediyor. Neredeyse tüm kardan “insan”ları bir araya toplayan Kuzey Carolina, Clayton’daki bu dizayn, Noel ruhunu fazlasıyla yansıtıyor gibi, ne dersiniz? Çatıdaki ışıkların birer baston şekere benzemesi de cabası. En iyi kısmı ise kardan “insan”ların asla erimemesi.

Bu Newport evi kesinlikle Noel hissiyatını bizlere geçiriyor. Noel zamanı İngiltere'nin en uğrak mekanına dönen harika dizaynlı evimiz, her şeyin özenle seçildiği, yaratıcı unsurların yer almasıyla dikkatleri çekiyor. Her ne kadar mahalle sakinlerinin her biri evlerini Noel’e göre dizayn etse de bu ev diğerlerinden ayrılmayı başarıyor. 

Çocukluğumuzu bu kadar keyifli kılan Çakmaktaşlar ve diğer çizgi film karakterinden başka ne olabilir ki? Defiance, Ohio’daki bu ev Fred, Wilma ve Flintstones başta olmak üzere pek çok çizgi film figüri ile ziyaretçilerini heyecanlandırmaya devam ediyor. Sanırsak hepsi dört koldan mutlu Noeller diliyor. Çim süslemelerinin yanı sıra muhteşem ışıklarıyla da gönlümüzü fetheden evimiz, özellikle çocukların uğrak mekânı olmuş durumda. Tüm hayali arkadaşlarının Noel'in zevklerini tattığını görmek onları bir hayli büyülüyor olsa gerek. 

Florida'nın aşağısında kalan St. Augustine bölgesinde yer alan bu kale, binlerce ışıkla, Noel ruhunu yansıtmayı sonuna kadar başarıyor. Sade ama bir o kadar ihtişamlı bir görünüme sahip dizayn, palmiye ağaçlarını beyaz ışıklarla dans ettiriyor. Büyüleyici kalenin ziyaretçi akınına uğradığını da belirtelim. 

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?