STİL

Naomi Campbell’in Unutulmaz Stil Görünümleri

Geçtiğimiz aylarda 50. yaşını kutlayan egzotik İngiliz mankenin neredeyse kırk yıllık meslek hayatında her daim büyüleyici göründüğünü söyleyebiliriz. İkonik kelimesinin tam anlamıyla bir karşılığı olan model, modanın yüzünü sektöre adım attığı andan itibaren değiştiriyor. Biz de hem onun bu serüvenini hem de pek çoğunuzun hayranlıkla takip ettiğine emin olduğumuz en beğenilen stil görünümlerini hatırlamak istedik ve yazımızı sizler için derledik.

Editör :Deniz Koç
Yayın Tarihi :25 Oca 2021
Süre :2 Bardak

null

Hem İngiliz hem de Fransız Vogue dergilerinin kapaklarını süslemeyi başaran ilk siyahi manken Naomi Campbell’in, moda dünyasının en büyük güçlerinden biri olduğu yadsınamaz bir gerçek. Öyle ki 2019 Moda Ödülleri’nde Moda İkonu ödülünü eve götürmeyi başaran da ondan başkası değildi! Kariyerindeki bu kadar başarısının ardından daha fazla bir tanıtıma ihtiyaç duymasa da süpermodelin hayır işlerine de oldukça fazla önem verdiğini ve bu yüzden de moda sektörünün en çalışkan isimlerinden biri olduğunu da belirtelim. Vogue hariç pek çok dergiye kapak olmuş, kampanya üstüne kampanya anlaşmaları yapmış ve sayısız podyum görüntüsüne imza atmış olan modelin moda camiasının kraliçelerinden biri olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz. Hal böyle olunca, biz de süpermodelin yıllarca konuşulmuş ve hala da konuşulmakta olan hafızalara kazınmış stillerini hatırlayalım dedik.

null

Met Gala, 1990

Campbell’in ilk Met Gala’sı olan bu gecede tüm gözlerin onun üstünde olduğunu söylesek yanlış olmaz. Gianni Versace’nin davetlisi olarak katıldığı galada, içinde muhteşem göründüğü rengarenk ve mini elbisesiyle sonraki yıllarda da galaya katılıyor olacağının sinyallerini adeta önceden verdi.

null

Azzedine Alaïa Sonbahar/Kış, 1991

Naomi Campbell’in imza gülüşünü attığı o ikonik görünümünü eminiz ki siz de hatırlıyorsunuz. En sevdiği tasarımcılardan biri olan ve kendisinden sürekli “baba” diye bahsettiği Azzedine Alaïa’nın defilesinde giydiği leopar desenli catsuit içinde tam bir kedi kadın gibi göründüğünü söyleyebiliriz.

null

Vivienne Westwood Sonbahar/Kış, 1993

Campbell’in 1990’lı yıllara gelindiğinde her podyum yürüyüşü ayrı ayrı hafızalara kazınsa da 1993 yılındaki Vivienne Westwood’un Sonbahar/Kış koleksiyonunu tanıtırken ki yürüyüşü en olaylı olanlarından diyebiliriz. Çünkü Campbell, o akşam podyumdaki destansı düşüşünü hafızalarımıza kazımış oldu.

null

MTV Music Video Awards, 1997

Işıltılı ve mini Versace elbisesi içindeki kusursuz görünümüyle Campbell 1997’deki VMA’da da herkesi büyülemeyi başardı. Pembe payetli elbisesi içinde dikkat çeken ve ışıldayan bir görünüme kavuşan Campbell, bir o kadar da cesur olan görünümüyle de oldukça beğeni topladı.

null

Met Gala, 2000

Campbell’in 90’lardaki Met Gala görünümlerinin gelecek senelerdeki galalara katılımını garantilediğini söylemiştik. İşte sene 2000 ve Naomi Campbell muhteşem bir Dolce & Gabbana kostümü içinde. Üstelik üzerindeki “like a virgin” baskısıyla bir diğer moda ikonu Madonna’yı anmayı da ihmal etmiyor!

null

Yaz Olimpiyatları Kapanış Seremonisi, 2012

Londra’da gerçekleşen 2012 Yaz Olimpiyatları’nın kapanışı da tıpkı açılış seremonisi gibi ülkenin devleriyle yapılmıştı. Dünyanın en büyük spor etkinliklerini yine dünyanın en başarılı modelleriyle buluşturan bu seremoni izleyenlere Campbell’in yanında Kate Moss ve Rosie Huntington-Whiteley gibi diğer ünlü mankenleri de görme şansı sunmuş, böylece de herkese büyüleyici bir gece yaşatmayı başarmıştı.

null

Met Gala, 2014

Campbell’in yakın zamanlardan en çok hatırlanan görünümlerinden biri kesinlikle 2014 Met Gala görünümü olabilir. Kırmızı halıdaki Givenchy haute couture tasarımı derin göğüs ve bel dekolteli toz pembe elbisesi içinde Campbell, adeta bir peri kızı gibi görünmeyi başarıyor.

Kısacası, otuz beş yılı bulan kırmızı halı ve podyum deneyiminde görünen o ki Campbell ne giyse üzerinde muhteşem görünüyor. Ancak o yine de hiçbir zaman görünümünü geçiştirmeye çalışmıyor ve giyimiyle tarzını ve başarısını konuşturmaya devam ediyor.

Yukarı Kaydır