Megan Fox ve Machine Gun Kelly
GLOBAL NEWS

MTV Video Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu

1984 yılından beri MTV tarafından düzenlenen ve izleyenlere görsel bir şölen sunan VMAs, geçtiğimiz sene pandeminin gölgesinde tarihinde ilk kez seyircisiz olarak gerçekleşmiş olmasına rağmen yine de ünlülerin performanslarıyla oldukça akılda kalıcı anlara sahne olmayı başarmıştı. Bu yıl tam da kırkıncı yılını kutlayan bu tören, geçtiğimiz senenin ardından yeniden tüm ihtişamına kavuştu diyebiliriz. Dün gece New York’taki Barclays Center’da fiziksel olarak gerçekleşen tören aynı anda canlı olarak da yayınlandı. Gelin tam 14 ayrı kategoride yarışan adaylara ve gecenin kazananlarına hep birlikte biraz daha yakından bakalım.

Editör :Deniz Koç
Yayın Tarihi :13 Eyl 2021
Süre :1.5 Bardak

Doja Cat
Son dönemde adını sıkça duyduğumuz ve şarkıları pek çokları tarafından fazlasıyla sevilen Doja Cat’in sunuculuğu üstlendiği gecede birbirinden keyifli performansların sergilendiğini söylemeliyiz. Hem aldığı En İyi Video ödülü ile hem de gerçekleştirdiği sahne performansıyla geceye damgasını vuran isimlerden biri olan Lil Nas X’in yanında Jennifer Lopez ve Madonna gibi ünlü şarkıcıların sürpriz sahne konuşmaları da heyecanı artıran anların yaşanmasını sağladı diyebiliriz. Ancak gecede sergilenen performansların haricinde fazlasıyla dikkat çeken başka birileri daha vardı ki onlar da Megan Fox ve sevgilisi Machine Gun Kelly’den başkası değildi.

Başarılı ve güzel oyuncu Megan Fox ve sevgilisi şarkıcı Machine Gun Kelly önce törene katılırken giymeyi seçtikleri kostümleriyle tüm gözlerin üzerlerine çevrilmesine yol açtılar ardından da tören sırasında Machine Gun Kelly ve İrlandalı dövüşçü Conor McGregor’un arasında çıkan kavga ile dikkatleri çekmeyi başardılar. Megan Fox tercih ettiği ten rengi, tüm vücudu saran transparan tül elbisesini ıslak görünümlü saçlarıyla tamamlarken sevgilisi Machine Gun Kelly de tümüyle parıltılı, kırmızı renkli bir takım giymeyi seçmiş ve kostümünü de yüzündeki ışıltılı taşlarla tamamlamayı seçmiş. Geceye damgasını vuran tartışma olayına gelecek olursak; söylenenlere göre İrlandalı dövüşçü Conor McGregor Machine Gun Kelly ile bir fotoğraf çektirmek istemiş ve Kelly de onun bu talebini reddetmiş. Bu olayın ardından tartışmaya başlayan ikilinin tartışması, Kelly’nin McGregor’u itmesi ile kavgaya dönüşmüş. Kelly’nin onu itmesi sonucu tökezleyen ve içkisini kendi üzerine döken McGregor, öfkelenip kalan içkiyi de Kelly’nin sevgilisi Megan Fox’a fırlatınca olay biraz daha büyümüş ve ikili güvenlik görevlileri tarafından ayrılmış. 

Lil Nas X
Gelelim geceye asıl damga vuran isimlerden bir diğeri olan Lil Nas X’e. Montero: Call Me By Your Name ile gecenin en büyük ödülü olan Yılın Videosu ödülüne layık görülen başarılı şarkıcı hem tören için tercih ettiği göz alıcı kostümüyle hem de aldığı ödül ve kabul konuşmasıyla fazlasıyla beğeni toplamayı başardı. Montero yayınlanmasının ardından şarkıyı “şeytani” olarak değerlendiren bir kesimin, özellikle de ebeveynlerin, tepkisini çekmiş olsa da Billboard’un Hot 100 listesine 1 numaradan giriş yapmayı başarmıştı. Aldığı bu büyük ödülle de bir kez daha başarısını taçlandırmış oldu. 

Olivia Rodrigo
Gelelim gecenin dikkat çeken kazananlarına:
 
Yılın Kllibi: Lil Nas X – Montero (Call Me By Your Name)
En İyi Latin Şarkısı: Billie Eilish & Rosalia – Lo Vas A Olvidar 
En İyi Koreografi: Harry Styles – Treat People With Kindness
En İyi Görüntü Yönetimi: Beyoncé, Blue Ivy, SAINt JHN, WizKid – Brown Skin Girl
En İyi Yeni Şarkıcı: Olivia Rodrigo
En İyi Alternatif Müzik Şarkısı: Machine Gun Kelly ft. blackbear – “my ex’s best friend” – Bad Boy
En İyi İş Birliği: Doja Cat ft. SZA – Kiss Me More
Yılın Sanatçısı: Justin Bieber
Yılın Şarkısı: Olivia Rodrigo – Drivers License
Yılın Grubu: BTS
 
Yukarı Kaydır