Önümüzdeki 5 gün boyunca
Elizabeth Olsen
GLOBAL NEWS

MTV Film ve TV Ödülleri Sahiplerini Buldu

17 May 2021

Elizabeth Olsen’ın başrolünde yer aldığı WandaVision’ın aldığı ödüllerle geceye damgasını vurduğu MTV Film ve TV Ödülleri 16 ve 17 Mayıs tarihlerinde Los Angeles’taki Palladium’da gerçekleşen törenlerle sahiplerini buldu. Uzun bir süredir pandemi sebebiyle online ortamlarda gerçekleşen ya da ertelenip iptal edilen ödüllerin ardından tıpkı Oscar töreni gibi MTV Film ve TV Ödülleri de tümüyle fiziksel olarak gerçekleştirildi. Eski günleri hatırlatan bu güzel törene ise yine birbirinden ünlü isimler damgalarını vurdular. Eğer hazırsanız ödül alanların listesine ve gecede yaşananlara biraz daha yakından bakabiliriz.

1.5 Bardak

Pazar gecesi Leslie Jones’un eğlenceli sunuculuğu eşliğinde gerçekleşen ödül töreninde En İyi Film’den En İyi TV Şovu ödüllerine kadar pek çok farklı kategoride ödüller sahiplerini buldu. Yaklaşık 1 ay kadar önce adayların açıklandığı geceye damgasını vuran yapımsa aldığı 5 farklı ödülle WandaVision oldu. Bunun yanında dikkatleri çeken diğer yapımlar arasındaysa Bridgerton, Emily in Paris, The Boys ve Promising Young Woman, Borat Subsequent Moviefilm gibi dizi ve filmler yer aldı. Borat Subsequent Moviefilm film kategorisinde tam 3 farklı adaylıkla öne çıkarken onu iki farklı adaylıkla Judas and the Black Messiah izledi. Promising Young Woman, Soul ve To All the Boys: Always and Forever gibi yapımlarsa En İyi Film kategorisinin öne çıkan diğer adaylıklarıydı. 

En İyi TV Şovu, En İyi Performans, En İyi Kötü Adam, En İyi Dövüş gibi farklı kategorilerdeki ödüllerin sahibi WandaVision oldu. Scarlett Johansson ise Black Widow ile 2005 yılında ilk kez Tom Cruise’a verilmiş olan Generation Award’a layık görüldü. Ödülünü online olarak kabul eden Johansson’ın konuşması sırasında eşi tarafından üzerine dökülen yeşil balçık ise eğlenceli anlara yol açtı. Borat Subsequent Moviefilm’in yıldızı Sacha Baron Cohen ise MTV Film ve TV Ödülleri tarihinde 4. kez verilen Comedic Genius Ödülü’ne layık görüldü. Oscar gecesinde adı anılmayan Chadwick Boseman ise Ma Rainey’s Black Bottom filmindeki rolüyle gecede en iyi performans kategorisinde ödüle layık görülerek sevenleri tarafından bir kez daha anıldı. 

Gelelim gecenin diğer ödül kazananlarına;
 
En İyi Film: To All the Boys: Always and Forever
En İyi Şov: WandaVision
Bir Filmde Sergilenen En İyi Performans: Chadwick Boseman (Ma Rainey's Black Bottom)
Bir Şovda Sergilenen En İyi Performans: Elizabeth Olsen (WandaVision)
En İyi Kahraman: Anthony Mackie (The Falcon and the Winter Soldier)

En İyi Öpücük: Chase Stokes & Madelyn Cline (Outer Banks)
Komedi Dalında En İyi Performans: Leslie Jones (Coming 2 America)
Atılım Gösteren Performans: Regé-Jean Page (Bridgerton)
En İyi Dövüş Sahnesi: Wanda, Agatha’ya Karşı: WandaVision
En İyi İkili: Anthony Mackie & Sebastian Stan: The Falcon and the Winter Soldier

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?