Kendall Jenner
STİL

Met Gala’nın En İyi Stil Görünümleri

2021 yılının en görkemli moda olaylarından biri olarak görülen Met Gala, geçtiğimiz hafta uzun bir aranın ardından gerçekleşti. Tam 18 ay süren bu oldukça uzun ayrılığın ardından gerçekleşen ve “modanın Oscar’ları” olarak da adlandırılan gece, birbirinden ilginç görünümlere sahne oldu. Pandeminin gölgesinde, sosyal mesafe kuralları da gözetilerek düzenleneceğinden dolayı pek çoğumuz törenin önceki yıllara kıyasla daha sönük geçebileceğini düşünmüş olsak da ünlü isimler görünümleriyle bizleri bir kez daha haksız çıkartmayı başardılar denebilir. Her yıl olduğu gibi bu senenin de kendi teması vardı ve Amerikan tarzının yaratıcılığını yansıtmak olan bu temada görünümlerin Amerika'nın coşkulu ve maceracı terzilik ruhunu gözler önüne sermesi gerekiyordu. Eh, böylesine geniş bir yelpazeyi barındıran bu tema da elbette ki birbirinden ilginç, abartılı, sıradan ya da muhteşem kırmızı halı görünümlerine sahne oldu. O halde gelin gecenin en güzel stil görünümlerini hep birlikte bir kez daha hatırlayalım.

Editör :Deniz Koç
Yayın Tarihi :20 Eyl 2021
Süre :1.5 Bardak

Kendall Jenner
 
Gecenin tartışmasız en güzel isimlerinden biri Kendall Jenner oldu. Givenchy imzası taşıyan, kristallerle süslenmiş uzun ve transparan elbisesi içinde gören herkesi büyülemeyi başaran Kendall Jenner her daim beğenilen isimlerden biri olsa da bugüne kadarki belki de en güzel Met Gala görünümüne de imza atmış oldu diyebiliriz. Audrey Hepburn’un My Fair Lady’de giydiği bir elbiseden ilham alan görünümünün uzun bir süre daha konuşulacağından emin olabilirsiniz. 

 Zoë Kravitz
 
Pandemi sonrası trend olacak görünümlerin ana malzemesi transparan kostümler olacak desek yeridir. Öyle ki tıpkı Kendall Jenner gibi Zoë Kravitz de geceye ışıl ışıl ve transparan bir kostümle katılmayı tercih etmiş. Saint Laurent imzası taşıyan ve tamamen şeffaf olan elbisesi içinde nefes kesici görünen Zoë Kravitz, oldukça iddialı ve cesur görünümü ile fazlasıyla beğeni toplamayı başardı. 

 Timothée Chalamet
 
Son dönemde Hollywood’un en sevilen ve aranan isimlerinden biri olan, aynı zamanda 2021 Met Gala'nın da sunucularından biri olan Timothée Chalamet’in bu seneye galaya da damgasını vurduğu bir gerçek. Haider Ackermann imzası taşıyan smokinini Amerikan klasiği Converse Chuck Taylors ayakkabıları ile tamamlayan Chalamet, gecenin temasına uymayı da ihmal etmiyor. 

Lupita Nyong’o
 
Amerikan tarzo dendiğinde Converse’den de önce akıllara gelen bir şey varsa o da eminiz ki kotlardır. Avrupalı moda devi Versace imzası taşıyan kostümü içerisinde tümüyle Amerikalı görünmeyi başaran Lupita Nyong’o’nun kostümü kesinlikle modanın gücünü ortaya koyuyor. Amerikan tarzı modanın temel unsurlarından biri olan denimi bu kadar şık bir kostüme dönüştüren Versace, kotun zamansızlığını da ortaya koyuyor. 

Kaia Gerber
 
Genç ve güzel model Kaia Gerber de gecede eski Hollywood cazibesini yaşatmayı seçen ünlülerden biri oldu. Bianca Jagger’ın 1981 yılındaki Met Gala’da giydiği Dior kostümünü akıllara getiren Kaia Gerber, Oscar de la Renta imzalı simsiyah, straplez elbisesi içinde adeta bir balodan çıkmış gibi görünmeyi başardı. Gecenin en zamansız, şık ve klasik görünümlerinden biri olsa da Gerber’in görünümü fazlasıyla beğeni topladı. 

Yukarı Kaydır