GLOBAL NEWS

Met Gala 2021: En Büyük Moda Gecesi Bir Yıl Aradan Sonra Kırmızı Halıda…

Genellikle Mayıs ayının ilk pazartesi günü gerçekleşen Met Gala, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeni ile geçtiğimiz yıl iptal edilmişti. Bu yıl da global çapta etkilerini sürdüren COVID-19 virüsü, mükemmel bir görsel şölene ev sahipliği yapan Met Gala’nın ertelenmesini neden olsa da iptal olması için yeterli olamadı. Mayıs ayı yerine eylülün ortasında gerçekleşmesine karar verilen büyük gala, 13 Eylül 2021 tarihi ile dün akşam gerçekleşti. Metropolitan Museum of Art merkezli Met Gala, en büyük moda ve ünlü geçitlerinden biri olan New York’ta birbirinden farklı, sıra dışı ve çarpıcı tasarımlarla muazzam bir görsel şölene daha imza attı.

Editör :Yağmur Ergu
Yayın Tarihi :14 Eyl 2021
Süre :2 Bardak

Kendall Jenner, Met Gala 2021 "VOGUE"
Geride bıraktığımız zorlu sene içinde eksikliğini bolca hissettiğimiz Met Gala, geçtiğimiz yıl yaşanan eksikliği telafi etmek adına bu yıl iki etkinlikle birden geliyor. İlki dün akşam gerçekleşen Met Gala’nın ikinci ayağı ise eski takvime yeniden uyumlu bir şekilde 2 Mayıs 2022 yılında gerçekleşmesi planlanıyor. Merakla ve ilgiyle karşılanan Met Gala’nın bu seneki konsepti ise “Amerika’da: Moda Sözlüğü”. Yine iyi ayaktan oluşan sergilerden ilki 18 Eylül tarihinde gösterilmeye başlayacak olan Amerika’da: Moda Sözlüğü’nün ikinci ayağı ise “Amerika’da: Moda Antolojisi” konseptiyle 5 Mayıs 2022 tarihinde, ikinci kutlamanın hemen 3 gün ardından gösterilmeye başlayacak.
 

Justin Bieber ve Hailey Baldwin-Bieber, Met Gala 2021 "VOGUE"
Met Gala’nın olağanüstü görsel şölenine özlem duyduğumuz 2021 yılında kırmızı halı, en az her zamanki kadar ilgi çekiciydi. Dünyaca ünlü konukların, Amerikan stili temasını kendi tarzları ile harmanlayıp ortaya koydukları unutulmaz kareler, uzun bir süre konuşulacak gibi görünüyor. Birbirinden farklı, sıra dışı ve çarpıcıtasarımlarla adeta “en gösterişli kim?” yarışına giren ünlü konukların göz alıcı kırmızı halı pozlarına yakından bakmaya hazır mısınız? Son yılların en popüler isimleri Timothée Chalamet, Billie Eilish ve Justin-Hailey Bieber çifti gibi genç yıldızların yanı sıra Michael Kors ve Tom Ford gibi dünyaca ünlü moda tasarımcılarının da bulunduğu Met Gala’dan en çarpıcı kırmızı halı pozları….

Kim Kardashian, Met Gala 2021

Kim Kardashian


Bu hafta ikinci defa baştan aşağıya simsiyah ve tamamen kapalı bir şekilde kameralar önüne çıkan Kim Kardashian, Met Gala’da Balenciaga imzalı bir tasarımı üzerinde taşıdı. Gala’nın en ilgi çekici kostümlerinden biri olan bu tasarım, kafalarda eski eşi Kanye West ile yeniden bir araya gelip gelmediklerine dair soru işaretleri oluşmasına yol açtı. Hem magazinciler hem de internet mizahçılarına inanılmaz bir malzeme veren Kim Kardashian, yakalamayı amaçladığı sansasyonel etkiyi, kırmızı halıya adım attığı ilk anda elde etti.
 

Bilie Eilish, Met Gala 2021 "VOGUE"

Bilie Eilish


Asi ve aykırı tarzdan klasik cazibe tarzına yaptığı mükemmel geçişle dikkatleri üzerine toplayan genç yıldız Bilie Eilish, Oscar de la Renta imzalı, şeftali tonlarında bir balo elbisesiyle göz doldurdu. Tehlikesi ve talihsiz kazalarıyla nam salmış Met Gala merdivenlerinde bu devasa elbiseyle cesurca poz veren Bilie Eilish, klasik cazibesi ile ilgileri üzerine toplamaya başardı.
 

Lil Nas X, Met Gala 2021 "VOGUE"

Lil Nas X


Kendini, Versace imzalı ve baştan aşağıya altın rengi bir tasarımın hakimiyetine bırakan ünlü rapçi, üç aşamalı kıyafeti ile gecenin en ilgi çekici karakterlerinden biri oldu. Lil Nas X, önceki etkinliklerde giydiği neşeli ve göz alıcı tasarımlara bir yenisini daha ekledi ve adeta bir Versace elçisi görünümü ile gold tasarımı muazzam bir şekilde taşıdı. Muhteşem bir kadife dökümlü pelerin ile ilk bakışı veren ünlü rapçi, pelerinin altında bulunan yine altın renkli zırh ile etrafındaki herkesi şaşırtmayı başardı. Ardından etrafındaki herkesi tasarımının son aşamasına tanık etmek için zırhından kurtulan Lil Nas X, tüm vücudunu saran kristal çivili bir elbise ile kendine ve tabii ki tasarımın sahibi Versace evine hayran bıraktı.

 
Bu ve bu tarz birçok iddialı tasarıma ev sahipliği yapan Met Gala 2021, özlediğimiz sıra dışı görsel şölene sonunda kavuşmamızı sağladı. Bakalım 2 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleşecek olan ikinci etkinlikte bizleri ne tarz çarpıcı tasarımlar bekliyor…?

Yukarı Kaydır