SCOPE

Meleklerin Büyüleyici Şifası

Yaşadığımız bu hayatta insanlık olarak yalnız olduğumuz düşüncesi oldukça güvenli hissettirse de yaşadığımız küçük tesadüfler akıllarda bunun tam tersini düşündürecek soru işaretleri oluşmasına sebep olmakta. Bugün sizlere kanlar donduran ve ürpertici tesadüflerden değil, tatlı, kurtarıcı ve huzur verici tesadüflerden bahsetmeye geldik. Hangi dine mensup olursak olalım ki buna inanmamak da dahil, çocukluğumuzdan beri duyduğumuz “melek” sözcüğü ruhumuzun mutlu hissetmesini sağlarken yüzlere de tatlı bir tebessüm kondurmakta. Gelin bu yalnızca adını duyduğumuzda bile tebessüm ettiğimiz meleklerin insanlığa olan şifasına daha yakından bakalım…

Editör :Yağmur Ergu
Yayın Tarihi :15 Eyl 2021
Süre :2 Bardak
Kimine göre safsatadan ibaret olan ve kimine göre de oldukça ilgi çekebilecek bu konuya parmak basmadan önce asla bir kesin yargı belirtmediğimizi söylemekte fayda var sevgili okurlarımız. Duyulanlar iddialar ve teorilerden yola çıkarak hazırladığımız içeriğimizde yalnızca "konuşulanları" konu almaktayız.
 

Çocukluğumuzdan beri iyilik ve güzellikle bir andığımız melekler, doğduğumuz andan gözlerimiz yumduğumuz ana kadar bizlerledir. Bizlere ışık ve aydınlık olmak isteyen melekler, her koşulda kulağımıza en doğru ve güzel yolu fısıldar. Tabii ki duymak isteyene sevgili okurlarımız. Özellikle durugörü yeteneğine sahip insanların iddiaları ve dini kitapların içeriğinde yer alan bilgiye göre her bireyin en az iki tane koruyucu meleği olduğu savunulmakta. Kelime anlamının Arapça kökenli olduğu melek sözcüğü, “evrenin yaratıcısının mesajını ileten” anlamıyla karşımıza çıkmakta. Saf ve pürüzsüz sevgiden var olan meleklerde, insanların barındırdığı “kaos yaratan” ego, nefret, kin ve fesatlık gibi özellikle asla ve asla barınmamaktadır. Meleklerin bizlerle birlikte olma ve her adımımızda bizlere eşlik etme sebebi ise yaşadığımız dünyaya huzur ve barış getirmek. Peki, asıl konuya değinmek gerekirse; meleklerin koruyucu, aydınlatıcı ve şifalı yardımına nasıl başvurabiliriz?
Tüm teorik ve uhrevi iddialardan yola çıkarak, eğer bir yaratıcı mevcutsa ve melekler bu yaratıcının elçileri ise insanların bu elçilerden yardım istememesi için pek bir engel bulunmamakta. İçten ve kalpten dilenen en ufak bir isteğin bile gerçekleşmesinde, meleklerin oldukça büyük bir rol oynadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Peki, kim bu yardım istediğimiz melekler…? Hadi gelin biraz da bu meleklerden bahsedelim.

Başmelek Mikail


Başmelek Mikail, aydınlığın ve sevginin koruyucu meleği olmasının yanı sıra diğer tüm meleklerin de lideri durumundadır. En mühim görevinin korumak olduğu Mikail’i, kendinizde ya da çevreniz de bulunan kötü enerjiden endişe duyduğunuz an çağırmayı tercih edebilirsiniz. Aura rengi indigo olan yani mordan koyu maviye çalan bir tondan oluşan Başmelek Mikail, sizleri korumak kollamak ve kötü enerjilerden uzak tutmak adına her daim yanınızda olacaktır.
 

Başmelek İsrafil


Hepimizin kıyamet ile bağdaştırdığı Başmelek İsrafil’in aslında o kadar da korkutucu bir melek olmadığını belirtmekte fayda var. Dini iddialara göre, kıyamet kopacağı zaman İsrafil’in sur’a üfleyecek olmasından dolayı pek bir keyifli görünmeyen meleğin, bambaşka görevleri de mevcut. Bir diğer adıyla Rafael olarak da bilinen melek, huzur sağlık ve şifa meleği olarak karşımıza çıkmakta. Bu yüzden her türlü ruhsal ve fiziksel problemde İsrafil’den yardım istemek, problemlerin çözüme ulaşmasına imkan sağlayabilmekte. Aurası zümrüt yeşili olan Rafael, fiziksel ve ruhsal güvenliğinizi sağlamak açısından her daim sizlerle olacaktır.

Başmelek Cebrail


Bilinen adıyla Cebrail ya da Gabriel, yaratıcının haber elçisi olan başmelek olarak karşımıza çıkmakta. İlhamın başmeleği olarak da bilinen Gabriel’in en naif görevi çocukların en büyük koruyucu meleği olmasıdır. Aurasının rengi bakıra çalan melekten iletişim kurmak, kendini ifade etmek gibi konularda yardım isteyebilirsiniz.
 

Başmelek Azrail


Evet, tüm tüylerin şimdiden diken diken olduğunu hissedebiliyorum çünkü çocukluğumuzdan beri dinlediğimiz hikayeler ve izlediğimiz birtakım görsel içeriklerle, Azrail’in ölüm meleği olduğunu hepimiz biliyoruz. Hadi bu korkutucu havayı bir kenara bırakalım çünkü Azrail o kadar da korkutucu bir melek değil sevgili okurlarımız. Bu melek sanılanın aksine canı bedenden ayırmak için değil ruhun bedenden huzurlu bir şekilde uzaklaşmasını sağlamak adına orada bulunmakta. Tüm bunların yanında, kırık beyaz bir rengin hakim olduğu aurasıyla, yaratıcının yardımcı eli olarak bilinen Azrail’in yegane amacı ruhun yoldan sapmaması ve huzurlu bir şekilde ışığa ulaştırılmasıdır.

Dört ana melekten bahsettiğimiz bu liste Raziel, Jeremiel, Zadkiel ve Ariel gibi daha çok bir amacı ve gayesi olan melekle uzatılabilir. Apayrı bir dünya ve oldukça sıra dışı bir konu olan meleklerle yaşamak ve onların şifası ile ışık bulmak adına birçok terapi ve seans düzenlenmektedir. İlgi çekici buluyorsanız ve böyle bir ihtimalin var olduğuna inanıyorsanız, denemekten zarar gelmez sevgili okurlarımız, ne dersiniz…?
 

Yukarı Kaydır