STİL

Mary-Kate ve Ashley Olsen’ın Stil Kodları

Full House dizisi ile hayatımıza giren Mary-Kate ve Ashley Olsen ikizleri, oyunculuk ile başlayan kariyerlerini kurucuları oldukları The Row markasının tasarımcıları olarak devam ettiriyorlar. Başarıları ile ünlerine ün katan Olsen ikizleri, daha 20 yaşına bile basmadan gişe rekortmeni filmlere imza attılar, kitap yayınladılar ve hatta bohem stilinin kırmızı halıdaki öncüleri oldular. Evet, şunu açıkça söyleyebiliriz ki Olsen kardeşlerin tarzı her zaman ikonikti. Stilleri ile her daim dikkat çeken Olsen’lar, bu durumu 2006 yılında bir işe dönüştürmeye karar verdi. Kurdukları The Row markası ile kendi tarzlarını yansıtan Olsen’lar, tasarımlarının rafine çizgileri, mükemmel kumaş kalitesi ve toprak tonlarını içeren renk paleti ile minimalist şıklığın öncülerinden olmayı da başardı. Şimdi ise Olsen kardeşler, Kendall Jenner gibi ünlü isimlerin üzerinden çıkarmadığı tasarımlara imza atan The Row ile modaya yön veriyor. Biz de moda oyununu ön saflarda oynayan Olsen ikizlerin günümüzden 1998 yılına kadar uzanan stil kodlarını merceğimiz altına alıyoruz.

Editör :Ecesu Altın
Yayın Tarihi :25 May 2021
Süre :2.5 Bardak

2019

Mary-Kate ve Ashley Olsen, çoğu zaman olduğu gibi The Youth America Grand Prix’in 20’nci Yıl Galası için de baştan aşağı siyah giymeyi tercih etti. Ashley’den farklı olarak Mary-Kate, kırmızı Manolo Blahnik topukluları ile kombinine renk kattı. 

2018

YAGP Stars of Today Meet The Stars of Tomorrow Galası’nda objektiflere poz veren ikizler, farklı renklerde olsa da birbirine oldukça yakın görünümler tercih etti. 

2017

CFDA Fashion Ödülleri’nde görüntülenen ikizler, siyah ve beyazın hükmünde kombin tercihleri ile şaşırtmadı. Mary-Kate baştan aşağı düğmeli kaban görünümlü siyah bir elbise giyerken, Ashley oversize beyaz gömlek ve bol siyah bir pantolon ile geceye katıldı. 

2016

Elizabeth and James Flagship mağaza açılış partisine katılan ikizler, stillerini yine konuşturdu. Mary-Kate siyah oversize paltosunu kırmızı bir el çantası ile tamamlarken, Ashley kırık beyaz kabanını karamel rengi bir clutch ile bir araya getirdi. 

2015

CFDA Fashion Ödülleri için kardeşler, bu kez ipek kumaşı tercih etti. Mary-Kate oversize siyah bir kabanla törene katırken, Ashley siyah gömlek ve pantolon giydi. 

2014

Her daim birbirleri ile uyumlu kombinler giymeyi seçen ikizler, MET Gala’da da benzer tercihler yaptı. Ashley gece için seçimini oversize Chanel blazer elbiseden yana kullanırken, Mary-Kate beyaz çizgili bir elbise ile galaya katıldı. 

2013

Mary-Kate ve Ashley Olsen, CFDA Ödülleri’nde yine baştan aşağı siyahlara bürünmüş kombin tercihleri ile görüntülendi. 

2012

İkizleri birbirinden bu kadar farklı renklerde görüntüleyebilmek, oldukça nadir rastlanan bir durum diyebiliriz. Katıldıkları davette Mary-Kate siyahtan şaşmazken, Ashley fuşya bir elbise tercih etti. 

2011

J. Mendel’in 2012 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu en ön sıradan izleyen Mary-Kate ve Ashley, aksesuar tercihlerinde de aynı uyumu korudu. 

2010

ELLE Style Ödülleri’nde Mary-Kate tercihini yine simsiyah bir kombinden yana kullanırken, Ashley soluk mavi bir elbise giymeyi seçti. 

2009

Benzer tercihler yapmayı seven ikizler, Modern Art Müzesi’ndeki davette Hermes Kelly çantaları farklı parçalarla kombinledi.

2008

MET Gala’ya katılan Olsen ikizleri, Diane Von Furstenburg imzalı elbiseleri ile kırmızı halıda boy gösterdi.

2007

Olsen kardeşler, katıldıkları bir davette kendi koleksiyonlarına ait parçaları giydi.

2006

Mary-Kate ve Ashley Olsen, Badgley Mischka imzası taşıyan elbiseler ile MET Gala’ya katıldı. 

2005

2005 yılında ilk kez MET Gala’ya katılan Mary-Kate ve Ashley Olsen, bu özel gece için Chanel imzalı elbiseleri giymeyi tercih etti. 

2004

2004, ikizlerin renkli kombinlere sıcak baktığı bir yıl olmuş diyebiliriz. Hollywood’daki Walk of Fame’e adını yazdıran ikili, bu anı ölümsüzleştirmek için sade ve şık kombinler ile objektiflerin karşısına geçti. Bu özel an için Mary-Kate lila, Ashley ise beyaz bir elbise giydi. 

2003

Charlie’s Angels: Full Throttle filminin prömiyerine katılan ikizler, yaptıkları seçimler ile o dönem büyük beğeni topladı. Mary-Kate kaftan stili kırmızı ve mavi bir elbise giyerken, Ashley floral etkisindeki bir elbise ile kırmızı halıda yürüdü. 

2002

Özellikle gençlik dönemlerinde birebir aynı kombinleri giymeyi tercih eden Olsen’lar, BBC’nin düzenlediği etkinliğe bot kesim kot pantolonlar ve beyaz gömlekler ile katıldı.

2001

Rush Hour 2 filminin Los Angeles’da düzenlenen prömiyeri için ikizler tercihini halter yaka üstlerden yana kullandı. 

2000

Kıyafetten aksesuara, mücevherden saç stiline kadar genellikle benzer seçimler yapan Olsen’lar, ince askılı elbiselerini, aynı tasarım kolyeler ile kombinledi. 

1999

Anna and the King filminin Los Angeles’da gerçekleşen prömiyerine katılan ikizler, neredeyse aynı kombinleri ile dikkat çekti. 

1998

Olsen kardeşler, Spice World’ün prömiyeri için metalik bir ceket tercih etti. 

Yukarı Kaydır