SAĞLIKLI BESLENME

Lezzetten Ödün Vermeyen Sağlıklı Atıştırmalık Markaları

Hem yeme alışkanlıklarımızı gözden geçirdiğimiz hem de karmaşa ve koşuşturma içerisinde bu hıza ayak uydurabilmek için yaptığımız düşünülmemiş besin tercihlerine ara verebilme şansı yakaladığımız bir yılı geride bıraktık. Ev konforunda hazırlanmış öğünler bu konuda bize oldukça yardımcı oluyor. Elbette bu sırada artan atıştırma isteğimize sağlıklı ve besleyici tercihlerle yanıt vermeyi de öğrendik. Şanslıyız ki artık bu taleplere yanıt veren pek çok marka bulunuyor. O halde gelin bunlardan birkaçına birlikte göz atalım.

Editör :Gizem Kalaç
Yayın Tarihi :11 Mar 2021
Süre :2 Bardak

null

Glories Chocolate

Gerçek bir çikolatasever olarak yıllardır çeşitli yerlerde okuduğum çikolata yerine elma yemeyi deneyin gibi öneriler beni her daim mutsuz etmiştir. Özellikle sezgisel yemeyi öğrenmeye başlamam benim için çikolatayı bir yasak kategorisinden çıkarıp keyif alabileceğim bir atıştırmalık olarak bakmaya yöneltti. Biraz daha yetişkinliğe yakışır bir tercih olarak artık bitter çikolatayı günlük yaşamımda severek tüketiyorum. Glories de tam bu noktada çikolataseverlerin yardımına koşan bir marka. Şekersiz ve vegan olan Glories çikolataları ayrıca vişne, portakal, Antep fıstığı pek çok seçenek de sunuyor.

null

Bi'Tatsana

Tatlı düşkünlerini mutlu edecek bir diğer marka Bi’Tatsana bitki temelli ve raw atıştırmalıklar sunuyor. Besinleri en saf ve yüksek besin değerleriyle tüketme felsefesine dayanan raw beslenme adına hem sık göremediğimiz lezzetler sunan hem de Instagram hesabı üzerinden, sıkça duyduğumuz “gluten-free”, “plant-based” gibi kavramları açıklayan marka takibe alınmayı hak edenlerden.

null

Dear Food

Yolculuğunu anlatırken Hiçbir katkı maddesi içermeyen, glutensiz, rafine şekersiz hem sağlıklı hem de çok lezzetli ürünler bulmakta o kadar zorlandık ki sonunda kendimiz pişirmeye karar verdik.” diyen Dear Food; chia krakerlerden maş fasulyeli keklere, zeytinli grissinilerden coco girl poweball’lara tatlı ve tuzlu pek çok seçenekle sağlıklı atıştırmak isteyenlere bu tercihin sıkıcı beslenme zorunluluğu anlamına gelmediğini kanıtlıyor.

null

Nu Snacks

Yalnızca Instagram gönderilerine bakarak bile karnınızın acıkacağı markalardan biri olan Nu Snacks atıştırmalıklarını; şekersiz, glütensiz ve kuruyemiş yağları kullanarak üretiyor. Özellikle dondurma severleri mutlu edecen Magnu ve Bounty Bar’lar, akşamüzeri çaycıları için unsuz çikolatalı kek ve yer fıstığı ezmeli chocolate chip cookie denenecekler listesinin başında yer almayı hak edenleden. Ek olarak bitki bazlı peynir alternatifi arayanlar için bir de trüf yağlı kaju krem peynirleri bulunuyor.

null

Saf Nutrition

Pek çok markette kolaylıkla bulunabilen ve hızlı hareket edilmek zorunda olunan, yoğun iş günleri için sağlıklı atıştırmalıklar sunan Saf Nutrition ürünleri, benim şahsi favorilerim arasında. Yulaflı kurabiyeleri ve saf amarantlı pirinç patlaklı çikolataları benim gibi gerçek bir şekerseveri dahi tatmin edecek kadar güzel. Ek olarak markanın portföyünde bitki bazlı protein tozlarından, organik zerdeçal tozuna, Hindistan cevizi sütü tozundan muz tozuna normalde kolay erişemediğimiz pek çok ürün bulunuyor.

null

Chi Food Studio

Granolalar, sürmelikler, kekler ve ekmeklerle lezzetli ve sağlıklı kahvaltılar ve akşamüzeri atıştırma zamanları için ideal olan Chi Food Studio ürünleri; rafine şekersiz, glutensiz ve bitki temelli. Şekersiz %100 kakao, hurma karameli ve katkısız fıstık ezmesini bir kavanozda buluşturan sürmeliği ve filizlendirilmiş karabuğday granola bu markadan denenmesi gerekenler listesinin başında yer alıyor.

null

Mom's Natural Foods

Son olarak Mom’s Natural da pek çok markette kolayca bulunabilen browni, limon-Hindistan Cevizli, badem-Kakao Nibs kurabiye seçenekleri ve koruyucular, aromalar, rafine şeker, mısır şurubu gibi malzemelerin tamamından kaçınarak hazırlanan granolalarıyla listenin mutluluk verici markalarından bir tanesi.

Yukarı Kaydır