Blake Lively
STİL

Kırmızı Halıda Canlandırdıkları Karakterleri Yansıtan Ünlüler

Kırmızı halı görünümleri dendiğinde pek çoğunuz için akan suların durduğunu biliyoruz. Ünlülerin en ışıltılı, görkemli ve can alıcı görünümlerine tanıklık etme şansı bulduğumuz kırmızı halı törenleri, pandemi sebebiyle bir süreliğine sekteye uğramış olsa da yeniden düzenlenmeye başlanan törenlerle çok daha canlı bir geri dönüşün olacağının sinyalleri de verilmeye başlandı. Met Gala gibi her yıl farklı konsept temalarda kostümlerin giyildiği kırmızı halı törenlerinde ünlüleri yaratıcı ve capcanlı kostümler içinde görmeye alışmış olabilirsiniz. Ancak şimdi sizleri çok daha keyifli bir serüvene, kırmızı halıda hayat verdikleri karakterleri yansıtan ünlüler yolculuğuna çıkarmaya geliyoruz. Hazırsanız, geçtiğimiz birkaç senenin görünümlerinden oluşan bu çok keyifli stil yolculuğumuz başlasın!

Editör :Deniz Koç
Yayın Tarihi :08 Eyl 2021
Süre :1.5 Bardak

Lady Gaga
 
2018 yılında A Star Is Born filmindeki rolüyle hafızalarda güçlü bir yer edinen Lady Gaga, o sene filmin tanıtım turları da dahil olmak üzere katıldığı neredeyse tüm kırmızı halı törenlerinde unutulmaz stil görünümlerine imza atmayı başardı. Ancak o görünümlerden biri vardı ki oldukça eskilere bir selam gönderiyordu: 2018 yılındaki Altın Küre stil görünümü. Oscar ödüllü başarılı şarkıcı ve oyuncu Lady Gaga’nın o sene giydiği lavanta rengi Valentino Couture elbisesi, Judy Garland’ın 1954 yılında çekilen orijinal A Star Is Born’da giydiği Jean Louis tasarımı elbisesine bir saygı duruşunda bulunuyordu diyebiliriz. 

Brie Larson
 
Geçtiğimiz yıllarda Captain Marvel süper kahraman rolünü üstlenmesiyle Brie Larson da Marvel evrenine adımını atmış, 2019 yılında filmin Los Angeles galasında giydiği süper kahramanın yıldız logosuyla süslenmiş özel altın Rodarte elbisesiyle de adeta gerçek hayatta da Captain Marvel olduğunu herkese göstermişti. Ancak Larson’ın filmin Londra’daki galasında giydiği Pierpaolo Piccioli’nin özel olarak tasarladığı Valentino imzası taşıyan süper kadın elbisesi içindeki görünümünün unutulmazlar arasında yer aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Blake Lively
 
Blake Lively, kendisi filmde olmasa bile kırmızı halıda film karakterlerine bürünmekten pek de çekinmeyen isimler arasında yerini alıyor. Lively, eşi Ryan Reynolds’ın başrolde oynadığı Pokémon Detective Pikachu’nun galasına, Ryan Reynolds’ın karakteri Pikachu’yu yansıtan parlak sarı Retrofete elbisesiyle katılmıştı. Üstelik başarılı ve güzel oyuncu Lively’nin bu kırmızı halı görünümü, aynı zamanda üçüncü çocuklarına hamile olduğunu açıkladığı ve Instagram’da da “PokeMOM” etiketiyle fotoğrafını paylaştığı gündü de. 

Zendaya
 
Son dönemde şarkıcılığının yanında başarılı oyunculuğu ile de tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Zendaya, en son Venedik Film Festivali’ndeki stil görünümüyle de eleştirmenlerden tam not almayı başarmıştı. Ancak onun manşetlere çıkan ve oynadığı karakteri yansıtan kırmızı halı görünümlerinden biri de Armani Privé ilkbahar 2019 couture koleksiyonundan payetli, sırtı açık bir elbise giydiği “Spider-Man: Far From Home”un Los Angeles galasındaydı. Elbisenin kırmızı ve siyah renk şeması, filmde tanıtılan yeni Örümcek Adam takımına adeta bir selam gönderiyordu. 

Margot Robbie
 
Pek çoğumuz Margot Robbie'nin Quentin Tarantino'nun “Once Upon a Time… in Hollywood” filminde Sharon Tate olarak rol aldığını görünce, Robbie’nin aktrise benzerliğini göz önünde bulundurmuş, bu nedenle de onun rol için doğru bir tercih olduğunu düşünmüştük. Margot Robbie de bizler gibi düşünmüş olacak ki filmin tanıtım turları boyunca 1960’lı yılların ikonik tarzından ilham alan stil görünümleri ile karşımıza çıkmış ve Sharon Tate'e de adeta saygılarını sunmuştu. Hatta başarılı oyuncu filmin Los Angeles galasında Chanel imzalı uzun, beyaz bir elbise giymiş ve görünümünü de Sharon Tate’in imza saç modeli olan dalgalı bir saç modeli ile tamamlamayı seçmişti. 

Yukarı Kaydır