GLOBAL NEWS

Kasım Ayının Son Haftasında Magazin Dünyasında Neler Oldu?

02 Ara 2021

Kahramanlıklar, kayıplar, hatalar... Kasım ayı boyunca magazin dünyasında birçok gelişme yaşandı. Bizler de ayın son haftasında neler yaşandığını sizler için mercek altına aldık.

2 Bardak

Moda dünyası bu hafta üzücü bir ölüm haberiyle sarsıldı. Off-White’ın CEO’su ve Louis Vuitton Artistik Direktörü Virgil Abloh 28 kasım’da hayatını kaybetti.  “LVMH, Louis Vuitton ve Off-White, 28 Kasım, Pazar günü Virgil Abloh’un uzun bir süre özel olarak mücadele ettiği kanser hastalığı sebebiyle vefatını duyurmaktan üzüntü duyuyor,” diye bir açıklama yapan LVMH, moda dünyasında şok etkisi yarattı. “Bu korkunç haberden sonra hepimiz şok içerisindeyiz,” diyen LVMH CEO’su Bernard Arnault, “Virgil sadece dahi bir tasarımcı değil aynı zamanda çok güzel ruhu ve muhteşem zekası olan bir adamdı. LVMH ailesi bu büyük yas zamanında bana katılıyor ve hepimiz, kocasını, babasını, erkek kardeşini veya arkadaşını kaybettikten sonra Virgil’in sevdiklerini düşünüyoruz” diye ekledi.

Louis Vuitton, Virgil Abloh'un sevgi dolu anısına 30 Kasım’da Miami'de İlkbahar-Yaz 2022 Koleksiyonunun sunumuyla yaratıcı bir dehanın yaşamına ve mirasına saygı duruşunda bulundu. Gerçek bir yaratıcı deha, vizyon sahibi ve çığır açan Virgil'in dünyayı değiştiren kariyerinin belki de son büyük görünür anı olan İlkbahar-Yaz 2022 defilesi, Virgil'in en büyük hitlerinin ve yeni fikirlerinin yaratıcı bir bolluğuydu. Kanye West, Kim Kardashian, Rihanna, A$AP Rocky, Kerwin Frost, Pharrell, Gunna ve Lil Baby gibi ünlüler podyumu doldurdu.

Bu haftanın ‘kahramanı’ ise Rihanna oldu. Ülkesi Barbados'un Büyük Britanya'dan bağımsızlığını ve cumhuriyeti ilan etmesinin ardından Rihanna, '11. Ulusal Kahraman' ilan edilmişti. Kraliçe Elizabeth'in yönetiminden çıkan ülkede kutlama törenleri devam ederken Rihanna, önceki gece Prens Charles'ın da katıldığı törende boy göstermişti. Cumhuriyetin ilan edildiği törenle Barbados, böylece İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'i devlet başkanı olarak tanımaya son vermişti. Ünlü şarkıcı, Barbados'ta devam eden bağımsızlık törenleri kapsamında dün de ülkenin ilk Cumhurbaşkanı Dame Sandra Mason'un elinden 'Ulusal Kahraman' nişanını aldı. Beyaz renkteki blazer elbisesiyle törende boy gösteren 33 yaşındaki şarkıcı, sahip olduğu unvandan dolayı gururlu olduğunu belirten bir konuşma yaptı. Rihanna, “Bu, hayatım boyunca asla unutmayacağım bir gün. Aynı zamanda geleceğini hiç göremediğim bir gün” dedi. Karayipler'de yer alan ada ülkesi Barbados'ta, cumhuriyetin resmen ilan edilmesiyle 396 yıllık İngiliz Kraliyeti egemenliği son buldu, ilk cumhurbaşkanı seçildi.

Uzun süredir sessizliğini koruyan Alex Baldwin’den ise sette yaşanan talihsiz olayla ilgili sessizliğini bozuyor. ABD'de çekilen film esnasında görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne neden olan silah kazasıyla ilgili aktör Alec Baldwin, silahın tetiğini kendisinin çekmediğini söyledi. Baldwin, 21 Ekim'deki olaydan sonra ilk defa verdiği röportajda, ABC televizyonunda, Hutchins'i öldüren kurşunu kendisinin sıktığını kabul etmediğini belirtti. New Meksiko eyaletindeki çekimler sırasında yaşanan kazayla ilgili George Stephanopoulos'un sorularını cevaplarken gözyaşlarını tutamayan Baldwin, "Tetiği ben çekmedim. Asla kimseye silah doğrultup tetiği çekmem" dedi. Bugün tamamı yayınlanacak röportajın tanıtım videosunda, gerçek bir merminin sette ve silahın içinde ne işi olduğunu bilmediğini ifade eden Baldwin, "Hala inanmakta zorluk çekiyorum. Yaşananlar bana gerçek değilmiş gibi geliyor" diye konuştu. Daha önce Amerikan basınına yansıyan haberlerde, aktör Baldwin'in ateşlediği silahın, çekimde kullanılmak üzere yardımcı yönetmen Dave Halls tarafından verildiği kaydedilmişti. Halls'ın, Baldwin'e bir silah uzatarak "güvenli" diye seslendiği, ifadesinde silahta gerçek mermi olduğunu bilmediğini söylediği mahkeme kayıtlarına yansımıştı. Baldwin’in konuyla ilgili yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?