Kadınları Motive Edecek 6 Popüler Netflix Dizisi
pexels
KÜLTÜR/SANAT

Kadınları Motive Edecek 6 Popüler Netflix Dizisi

Netflix’in, hayatımızın ayrılmaz bir parçası olduğunu artık hepimiz kabullendik. Her moda ve herkese göre bir dizi ya da film var. Bir kadın olarak, bizi motive edecek kadın hikayeleri de zaten ayrıca ilgimizi çekiyor. Eğer siz de aynı fikirdeyseniz, gelin kendinizi iyi hissettirecek kadın hikayelerine hep birlikte göz atalım. Alın kahvenizi elinize, uzatın ayaklarınızı, oh mis.

Editör :Andi Hodara
Yayın Tarihi :07 Kas 2021
Süre :2 Bardak
Kimisi yalnız değilmişim dedirtecek, kimisi motive edecek, kimisi de durumu benden de betermiş deyip güldürecek. Öyleyse haydi kızlar, azıcık kafamızı dağıtmaya.

deadline.com
1. Emily in Paris

Romantik komedi türündeki Emily in Paris dizisinin tek bir sezonu yayınlanmasına rağmen oldukça ses getirdi ve tabii ki Netflix, çok geç kalmadan yeni sezonun duyurusunu yaptı. Biraz Şeytan Marka Giyer (Devil Wears Prada) havası olan bu dizinin, size kendinizi iyi hissettireceği kesin. Emily, bir iş fırsatını değerlendirmek üzere, Fransızca tek kelime bile bilmemesine rağmen bir heyecan Paris’e gider. Fransızların Amerika sevgisi malum, kendisine pek de iyi davranmazlar. Kendisi başına gelen bir çok şeye rağmen asla motivasyonunu kaybetmez. Hatta bir noktadan sonra hepsinden daha Fransız gibi davranmaya başlar. Üstelik Amerikalılar’ın organize çalışma becerilerini de hayatına katarak başarılı olma yolunda emin adımlar atmaya başlar. Tabii, Fransızlar organize olma konusunda biraz canları ne çekerse onu yaptıkları için zaman zaman sürtüşmeler de olacaktır. E aşk nerede, derseniz; aslında tam ortasında. Ama anlatıp heyecanı bozmak istemiyoruz. Bu arada, Emily hanım kızımızın giyimini pek beğendik. Canımız da bir Paris seyahati çekmedi desek yalan olur. Hayat güzel aslında ya, bakmayın siz.

netflix.com
2. Ateşböceği Yolu 

Tüm enteresan hayat hikayeleri 20’lerde yaşanmıyor tabii. Bu kızlar büyüyor, birer iş kadını oluyor. Kimisi kariyerine kimisi evliliğine odaklanırken, başlarına daha birçok şey gelmeye devam ediyor. Yine Netflix’in tek sezon yayınladığı, fakat izlenme oranlarından yola çıkarak 2. sezonun müjdesini verdiği bir dizi daha... Oyuncu kadrosunda Katherine Heigl ile Sarah Chalke var. Sarah Chalke’ı ya Scrubs dizisinden ya da HIMYM’dan tanıyor olmanız gerekiyor. İki kadının başrolü paylaştığı bu dizide yer yer yakın arkadaşlıklar, yer yer aile kavramları sorgulanıyor. Belirli bir yaşa gelmiş iki kadının geçmişten getirdikleri hikayeleri de var. Tam kahvenizi koyup, ayaklarınızı uzatıp izlemelik bir dizi.

netflix junkie
3. Valeria

Bu hanım kızımız da evli. Bir şekilde çark dönüyor ama memnun değil, o da biliyor. Bir de hepsi ayrı ayrı nev-i şahsına münhasır kişilerden oluşan bir arkadaş grubu var. Gördükçe, benim neden böyle çılgın arkadaşlarım yok, dedirtecek cinsten. Bir yandan bu arkadaş grubunun hikayelerine dalıyorsunuz bir yandan da Valerie’nin kitapla özdeşleşen aşk hayatına... İspanya yapımı dizinin 2. sezonu da yayınlandı. Yani bir oturuşta arka arkaya izleyebilirsiniz hepsini. Çok da keyif alırsınız, bizden söylemesi.

decider.com
4. On The Verge

Bu sefer de Fransız bir kadın Amerika’da yaşıyor. Birbirinden farklı hikayeleri olan 30 yaş üstü dört yakın kız arkadaş var. Normal şartlarda asla bir araya gelmeyecek bu kadınları, kader bir şekilde tanıştırmış. Kimisi boşanmanın eşiğinde, kimisi ajanlık yapıyor, kimisi parasızlıktan ne yapacağını şaşırmış… Başroldeki Julie Delpy ise Los Angeles’ta bir Fransız restoranı açan başarılı bir iş kadını. Aynı zamanda anne ve bir eş. Eşiyle problemlerini, hayatla ilişkisini çok naif bir dille anlatıyor. Dizi gerçekten de tam olarak iyi vakit geçirmelik ve izlerken kendinden bir şeyler bulmalık. Filmler için 'kendinden bir şeyler bulmalık' diye bir tanım normalde var mıydı, bilmiyoruz; fakat biz bu diziler için tam olarak böyle düşünüyoruz. Julie Delpy’nin oyunculuğunu zaten çok seven biri olarak, kesinlikle tavsiye ediyorum. 

blog-okur.com
5. Seni Unutma Zamanı

Motive oluyoruz, evet ama bu sefer biraz da üzülmüyoruz desek yalan olur. Yine bir İspanyol dizisi... Bu sefer başroldeki hanım kızımız, gençken hem aşkı buluyor hem de kariyer yapıyor. İçimizden onu alkışlıyoruz, zira hayatındaki erkek için asla mesleğinden vazgeçmiyor; okuyor, hemşire oluyor. Fakat sonra bu beyi unutması gerekeceği bir döneme giriyor. Bölümleri, sevgilisinin tekrar dönmesini bekleyerek izliyoruz. Geliyor mu, söyleyemeyiz; fakat kızın hissettiklerinin neredeyse aynısını biz de hissediyoruz dersek yalan olmaz. Çok küçük bir oyuncu kadrosu olmasına rağmen insanı içine alan bir dizi, bölümler de zaten çok kısa sürüyor. Günümüzde “…” dakika, geçmişte “….” dakika diye ilerliyor. Ve bu, aşk acısı yaşayan herkese bir yerlerden çok tanıdık geliyor. Bölümler ilerledikçe, sevgilisini hatırladığı dakikaların azaldığını hep birlikte görüyoruz.

netflix.com
6. Kırık Kalpler İçin Astroloji Rehberi 

Hadi itiraf edin, hangimiz burcuna göre erkek arkadaş seçmedik? Bu sefer başroldeki Alice, bunu bir tık ileri taşıyarak burçlarına göre erkeklerle ilişkiyi deneyip tam da beklediklerini yaşamaya başlıyor. Genç kadını tam olarak bu duruma sokan en yakın arkadaşı da onu anbean izleyerek olacakları tahmin ediyor ve çoğu tutuyor da! Ama işte aşk bu, bazen yıldızlar da yanılabiliyor... ya da yanılmıyor mu? Ay pardon, maalesef söyleyemeyiz. Yalnız bir not: bizce ucu açık bitti. Netflix, henüz 2. sezonu duyurmadı, fakat bizim fikrimizi sorarsanız yeni sezon yakındır ya da belki de ucu açık bitmedi de o kişinin burcuna göre bitti. Ay bilemiyoruz, kafamız karıştı.
Eğer aralarından izledikleriniz varsa sizin de yorumlarınızı bekliyoruz. Herkese iyi seyirler!
Yukarı Kaydır