vogue.co.uk
GÜZELLİK

Jennifer Aniston’ın Güzellik Rutini

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan Friends: The Reunion bölümü, dizinin ekranlara veda edişinin ardından aradan geçen zamanı adeta bir kez daha yüzümüze vurdu da denebilir. Ancak geçtiğimiz şubat ayında 52 yaşına giren ünlü oyuncu Jennifer Aniston’ın Rachel’dan pek de farkının olmadığını söylesek yeridir. Yıllar içinde, hala nasıl bu kadar genç ve bakımlı görünmeyi başardığı Aniston’a defalarca kez sorulmuş olsa da hala 30 yaşında gibi görünmeyi başarıyor oluşu bu soruların asla sona ermeyeceğini bizlere gösteriyor. Eksiksiz bir bakım rutininin diyet ve egzersiz gibi konularda da disiplinli olmaktan geçtiğini bilsek de onun güzellik rutininden biraz ilham almakta bir sakınca yoktur diye düşünüyoruz. O halde gelin, yılların değiştiremediği Jennifer Aniston’ın sırlarına hep birlikte biraz daha yakından bakalım.

Editör :Deniz Koç
Yayın Tarihi :14 Eyl 2021
Süre :2.5 Bardak

Öncelikle Aniston’ın yaşlanmaya karşı olumsuz bir tutumunun olmadığını söylemekle başlayabiliriz. Geçtiğimiz yıllarda Allure dergisine verdiği bir röportajda, doğal bir süreç olan yaşlanmaya karşı toplumlarda oluşan negatif tavırdan hiç hoşlanmadığını dile getiren başarılı oyuncu, bu sürecin bir gün herkesin başına geleceğine de dikkat çekiyor. Ancak bunun her şeyi boş vermek anlamına gelmediğinin de altını çizerek; nasıl ki günlük hayatımızda arabamıza, elektronik aletlerimize, evimize veya aklımıza gelebilecek herhangi bir şeye özen gösterip dikkat ediyorsak kendimize ve cildimize de aynı şekilde dikkat edip özen göstermemiz gerektiği anlamına geldiğini vurguluyor. Eh, Aniston’ın bu açıklaması sanıyoruz ki onun güzellik rutininde de ne kadar dikkatli ve özenli olduğunu anlamanızı sağlayacaktır. 

Yüzünü Soğuk Suyla Yıkıyor
 
Siz de yüzünüzü soğuk suyla yıkadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak Jennifer Aniston’ın gerçek anlamda soğuk bir sudan bahsettiğini de ekleyelim. Öyle ki Aniston’ın güne başlamak ve cildini uyandırmak için her sabah asla atlamadığı ilk adım, yüzüne buzlu su çarpmakmış. Eh, cilt ve saç bakımının altın kurallarından birinin cildi kurutmamak adına banyo yaparken sıcak su kullanmamak olduğunu düşünürsek yüz yıkama için de aynı kuralın işe yarayacağını söyleyebiliriz. Eğer siz de Aniston’ın bu adımından yararlanmak isterseniz onun gibi her sabah önünüze bir kase buzlu su alın ve bu suyu en az 25 kez yüzünüze çarpın. Üstelik bunu yapınca güne tamamıyla uyanmış bir şekilde başlayacağınızdan da emin olabilirsiniz. 

Kızılötesi Işık Tedavisi Yaptırıyor
 
Son dönemde oldukça popüler olan yöntemlerin başında gelen kızılötesi ışık tedavisinin, genel kan dolaşımını artırmanın yanı sıra cilt dokusunu ve kolajen üretimini iyileştirme de dahil olmak üzere birçok faydası olduğu biliniyor. Hatta Lady Gaga kronik ağrılarının tedavisinde yardım almak için evine bir kızılötesi ışık saunası bile yaptırmış. Eh, hal böyle olunca Jennifer Aniston’ın da bu yöntemden yardım aldığına pek şaşırmamak gerek. Haftada birkaç kez spor yaptıktan hemen sonra bu yönteme başvurduğunu söyleyen Aniston, seanslar sonrası gözle görülebilir sonuçlar aldığını da dile getiriyor. 

Fazla Makyajdan Uzak Duruyor
 
Çoğunlukla nude tonlardan oluşan imza bir görünüme sahip olan Jennifer Aniston’ı özel günler hariç neredeyse hiç fazla makyaj yapmış bir şekilde görmediğimizi düşünürsek bu adımın da bizler için fazla şaşırtıcı olmadığını söyleyebiliriz. Gündüz makyajını özellikle hafif tuttuğunu söyleyen Aniston, çoğu zaman yalnızca bir rimel, açık tonlu bir dudak kremi ve biraz da krem allıktan yardım almanın onun için yeterli olduğunu söylüyor. Mecbur kalmadıkça gece makyajında da aşırıya kaçmamaya özen gösteren Aniston, makyaj çantasının olmazsa olmazlarının da iyi bir ruj, bir dudak kremi ve rimel olduğunu söylüyor. 

Kahveden Uzak Duruyor
 
Yoğun tempolu hayatlarımızın artık neredeyse vazgeçilmezi haline gelmiş olan kahve bir dönemler Aniston’ın da sıklıkla başvurduğu içeceklerden biriymiş. Ancak fazla kafeinden uzak durmaya ve ihtiyacı olan enerjiyi çok daha sağlıklı alternatiflerden karşılamaya karar vermiş ve kahveden vazgeçip kereviz suyunu sabah rutinine ilave etmeye karar vermiş. Bolca K vitamini içeren bu besin hem stres seviyelerini azaltması hem de dolaşım sistemini güçlendirmesi ile onun rutinine fazlaca destek olmuş. 

Saçlarına Fazlasıyla Özen Gösteriyor
 
Eh, Jennifer Aniston’ın yıllardır değişmeyen imza görünümündeki saçlarına da değinmeden olmaz diyoruz ve kısaca saçları için neler yaptığını da öğrenelim diyoruz. Neredeyse hiçbir zaman kötü saç günü ile kameralara yansımayan Aniston, saçlarının bakımına da ekstra özen gösterdiğini ve ısı uygulamalarından neredeyse tamamen uzak durmaya çalıştığını söylüyor. Saçlarının hava ile kurumasına izin verdiğini söyleyen Aniston, haftada bir de saç maskelerinden yardım aldığını ve detaylı bir bakım uyguladığını belirtiyor. 

Yukarı Kaydır