STİL

Instagram’ın İlham Veren Türk Stil Influencerları

Instagram üzerinden paylaştıkları stil görünümleri ile ilham kaynağı olan Türk influencerları sizler için derledik.

Yayın Tarihi :01 Nis 2021
Süre :2 Bardak

null

Duygu Özen, @duygu_ozen

Renkli ve şaşırtıcı tarzıyla dikkat çeken Duygu Özen, birbirinden bağımsız parçaları bile bir araya getirerek oldukça stil görünümler yaratmayı başaran isimlerden biri. Dama desenli bir bluz ve siyah düz kesim bir pantolon gibi çabasız görünümlerinin yanı sıra desenleri ve renkleri birbirine karıştırdığı beklenmedik görünümleri ile de dikkat çekiyor. Hem stil konusunda hem de iç mimari ve sanat konularında ilham almak isterseniz kesinlikle Duygu Özen’in Instagram profiline bir göz atmalısınız.

null

Seda Şen, @senseda

Seen Pieces isimli vintage görünümlü çantalar ve aksesuarlar tasarlayan markanın kurucusu olan Seda Şen, retro stili ile dikkat çekiyor. İkinci el mağazalardan yaptığı parçaları, lüks giyim ile başarılı bir şekilde birleştirerek zamansız stiller yaratıyor. Genellikle gri, bej, kahverengi, siyah gibi nötr renkleri ve toprak tonlarını kullanan Seda Şen hem analog fotoğraf paylaşımları hem de çizdiği sulu boya resimler ile sanat konusunda da ilham alabileceğiniz isimlerden bir tanesi.

null

Hande Taşer, @handetaserr

İlk olarak Instagram paylaşımları ile dikkat çeken Hande Taşer, sonrasında YouTube üzerinden çektiği stil videoları ile karşımıza çıktı. Ayrıca kurduğu Hanthis markası ile rengarenk desenlerden oluşan eğlenceli elbiseler tasarlamaya başladı. Oldukça neşeli tarzını markasında da yansıtan Hande, Instagram profilinde de rengarenk stil görünümleri ve retro stili ile dikkat çekiyor. Pembe, sarı, turuncu gibi iddialı renkleri kombinlerinde kullanarak eğlenceli bir stil yaratan Hande Taşer, kesinlikle radarınıza almanız gereken influencerlardan.

null

Simay Yılmaz, @simaylmz

Instagram’da başarılı stil görünümlerine imza atan isimlerden bir diğer olan Simay Yılmaz, parizyen görünümlü tarzı ile dikkat çekiyor. Yavaş modayı ve doğallığı savunduğunu her zaman dile getiren Simay, bu düşüncesiyle paralel stiller yaratıyor. Özellikle New Era şapkalar ile yarattığı spor – klasik görünümler ile öne çıkarken, farklı tarzları birbiri ile karıştırdığı görünümler ile de beğeni topluyor. Instagram paylaşımlarının yanı sıra Studio11 isimli kreatif ve danışmanlık ve PR şirketinde de Content Director olarak yer alan Simay, modayı hayatının her alanına taşımış isimlerden.

null

Cansın Sağlam, @cansinsaglam

Sürdürülebilir ve çabasız şıklık düşüncesinden hareketle oluşturduğu ve Tiny ismini verdiği markanın kurucusu olan Cansın Sağlam, aynı markasının ürünleri gibi doğal ve sade stili ile dikkat çekiyor. Genellikle doğadan esinlenen stiller sergileyen Cansın, özgür ruhunu her zaman yansıtan kadınlardan. Yaşadığı yer olan Datça’da paylaştığı günlük hayatından, stil görünümlerinden, doğadan, sanattan ve hatta yoga paylaşımlarından ilham almak isterseniz kesinlikle Cansın Sağlam’ın Instagram profiline göz atmalısınız.

null

Bilge Yenigül, @bilgeyenigul

90’ların asi stilinden parçalara sık sık görünümlerinde yer veren Bilge Yenigül, sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden biri. Instagram profilindeki paylaşımları ile sizlere eski analog fotoğraflardan çıkmış bir hava yaşatacak olan vintage tarzı, Bilge’nin en belirgin stil özelliklerinden biri. Eğer 90’lar stilini denemek ve bu konuda ilham almak istiyorsanız, Bilge’nin kumaş pantolonları, deri blazerları ve iddialı kürkleri kombinlediği stil görünümlerini mutlaka keşfetmelisiniz.

null

Şule Gülen, @sulegulenn

Minimal stili ve siyah beyaz görünümlerin hâkim olduğu monokrom görünümlü Instagram profili ile ilgi toplayan Şule Gülen, zamansız stilin en iyi örneklerinden biri. Günlük hayatında rahat ve spor kıyafetleri sık sık tercih ediyor ve kullandığı eşofman takımlar ile bile şık ve havalı görünmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra kürkler ve deri parçalar ile oluşturduğu sade ama ilgi çekici kombinler ile de her zaman çok cool görünümler sergiliyor.

Yukarı Kaydır