ASTROLOJİ

Her Şeyi Gereğinden Fazla Düşünen 4 Burç

Yeri gelince hepimizin düşüncelerine hakim olamadığı, detaylarda boğulduğu ve bir türlü karayı bulamadığı zamanlar oluyor. Bazen zihnimiz, bitmek bilmeyen, ardı arkası kesilmeyen karmaşık düşüncelerle bizleri öyle yoruyor, öyle zorluyor ki başımıza ağrılar giriyor. Herkesin özünde bir ‘overthinker’ tarafının olduğu doğru; ancak bazı spesifik burçlar, bu yönleriyle daha bir bütünleşmiş olabiliyor. Hangi burçlar sık sık bir heyelan gibi çöken düşünceler altında mahsur kalıyor, biliyor musunuz?

Yayın Tarihi :07 Eyl 2021
Süre :1.5 Bardak

Başak
 
Başak burçlarını gereğinden fazla düşünmeye ve zihnen yorulmaya sürükleyen başlıca nedenlerden biri, iflah olmaz birer mükemmeliyetçiler olmalarıdır diyebiliriz. Çevresinde gerçekleşen olaylar, içerisinde bulundukları durumlar ve hayatlarını etkileyen birçok unsurun kendilerine ayak uydurmasını bekler, kontrole var gücüyle sarılırlar. Mükemmeliyetçi olmalarının sebebi de budur zaten. Her şeyin iyileştirilebilme ve geliştirilebilme umudu taşıdığına inanırlar, dolayısıyla hedeflenene ulaşmak için bir hayli çaba sarf ederler. Bu, bazı durumlarda feyzalınması gereken bir performans olsa dahi ne kadar zorlayıcı ve yorucu olacağını yalnızca tahmine edebileceğimizi düşünüyoruz. Başaklar düşüncelerini, özellikle de fazla düşüncelerini kontrol edemez, sürekli olarak ihtimalleri ve doğru seçenekleri değerlendirirler. Herkes için en uygun karara varma konusunda ısrarcı olmalarından etkileniyoruz; ancak aynı zamanda bitmek bilmeyen düşünceleri ile yordukları zihinleri için bir hayli üzülüyoruz.

İkizler
 
Hepimizi çileden çıkaran o meşhur kararsız yapıları ile tanıdığımız ikizler burcunun bir ‘overthinker’ olduğu gerçeği hiçbirimizi şaşırtmadı, öyle değil mi? İkizlerin düşünceleri daima oralarda bir yerlerde dönüp duruyordur. Hangi günde ve bugünün hangi saatinde olursak olalım kendi düşüncelerinde kaybolmuş bir vaziyette bulma ihtimalimizin oldukça yüksek olduğu İkizler burcunun, bu özelliği doğrultusunda zihnen ve bedenen kıpır kıpır olduğunu söyleyebiliriz. Bir şeylere karar verme aşamasında hepimizin aşina olduğu birtakım zorluklar çeken ve o nihai kararı bir türlü veremeyen bu burç, tam da bu noktada sayısız düşünceler içerisinde boğuluyor. Seçenekler arasında sonsuz defa git gel yapan kafası, onca düşünceyi nasıl kaldırıyor bizim aklımız almıyor vallahi.

Oğlak
 
Başarıya giden zorlayıcı, engellerle dolu o yolda emin adımlarla ilerleyen ve bizzat kupayı eline almadan şampiyon gönlü rahat etmeyen Oğlak, bitmek bilmeyen motivasyonu ile düşünür de düşünür. Planlı programlı ilerlemeyi sevdiği hayatta bir B planını da mutlaka arkasına alır, üstelik düzene de bayılır. Eh, bazen nefes almak için zaman zaman ipleri biraz gevşetmek gerekiyorken bunu yapamayan Oğlaklar haliyle gereğinden fazla düşünmeye başlarlar. Stratejik adımlarla ilerledikleri o yolda herhangi bir şeyi gözden kaçırmış olma ihtimalini ve her ihtimalin en ince detaylarını didik didik ederler. Dahası, elde ettikleri şeyden memnun olup olmadıklarını dahi sorgulamaya başlarlar. Anlayacağınız, bu koca hayatta ilerlerken sürekli olarak yaptıkları, yapmak zorunda oldukları bir şey varsa o da düşünmek, yeniden düşünmek ve son bir kez daha düşünmektir.

Terazi
 
Terazi deyince aklımıza ilk ne geliyordu? Ah, evet; denge. Terazilerin hayatında belirleyici bir kelime varsa bu da ‘denge’ kelimesi olacaktır. Bazen bazı şeyler üzerinde fazla düşünmenin adeta bir zaman kaybı olduğunu iddia eden bu burcun, en çok düşünen burçlar arasında olmasını ironik karşılıyoruz doğrusu. Verdiği, vermekte olduğu ya da vereceği kararlar üzerinde düşünürken kendisi bile farkında olmadan uzun zamanlarını harcayan Terazi, seçeneklerinin her birinin artı ve eksilerini değerlendirerek düşüncelerinde boğuluyor ve zihnine oldukça yükleniyor. Bazı durumları eniyle boyuyla gözden geçirmenin inkar edemeyeceğimiz faydaları elbette olacaktır; ancak bunu yaparken kontrolü elden kaçırmak ve kendi kendine bir düşünceler seli yaratmak kişi için yalnızca yorucu olacak ve yıkıcı sonuçlar doğuracaktır. Keşke Terazi burçlarına yanlış yaptıklarında bu yanlışı düzeltme şanslarının da olacağını hatırlatabilsek, öyle değil mi?
Yukarı Kaydır