Hafta Sonunuza Keyif Katacak Romantik Film Önerileri
imdb
KÜLTÜR/SANAT

Hafta Sonunuza Keyif Katacak Romantik Film Önerileri

Haftayı romantizm dozu yüksek bir aktiviteyle, sıcak bir battaniye altında geçirmek istiyorsanız, şu an doğru adrestesiniz. Buram buram aşk kokan bu sürükleyici yapımlarla yapacağınız bir romantik film maratonuyla keyifli dakikalar geçirmek sizin elinizde! Bakalım, listemizde hangi kült filmler varmış?

Yayın Tarihi :26 Ara 2021
Süre :2.5 Bardak

imdb
Moulin Rouge
 
Beş parasız bir yazar olan Christian, adını duyurmak için bir çözüm aramaktadır. Aradığı fırsat ise sık sık ziyaret ettiği Moulin Rouge (Kırmızı Değirmen) isimli bir gece kulübünde önüne çıkar. Onun yazdığı bir müzikal oyununu sergileyecek olan Moulin Rouge dansçıları sayesinde, Christian hayallerine kavuşmaya yalnızca bir adım uzaktır. Ancak ortada bir sorun vardır. Christian, buranın baş dansçısı Satine’e sırılsıklam aşık olur. Müzikale sponsor olan Dük’ün gözü de bu dansçıdadır. Artık iş, iki erkek arasında bir düelloya dönmüştür. İyi olan, herkesin gözbebeği olan bu güzel ve alımlı kadının kalbini kazanacaktır.

Atonement
 
1935 yazında, o zamanlar henüz küçük bir kız olan Briony Tallis, yanlış zamanda ve yanlış yerde bulunup ablası ile ilgili tanık olmaması gereken bir sahneye tanık olur. Cecilia ve evin hizmetkarlarından birinin oğlu olan Robbie, kuytu bir köşede sevişmektedirler. Briony ise çocuk aklıyla olayları yanlış yorumlayarak, yıllar boyu sürecek bir trajedinin zeminini hazırlar. Bir daha düzelmeyecek bir bağla birbirine bağlanan bu üç insanın kaderi kökten değişecek ve ödemek zorunda kaldıkları bir kefaretin acılı kurbanları olacaklardır.

imdb
Princess Bride
 
Bir dedenin hasta yatağındaki torununa anlattığı masalla başlayan filmin kahramanı Buttercup isimli bir genç kızdır. Florin isimli bir hayali ülkede, küçük bir çiftlikte yaşayan Buttercup, çiftlik çalışanlarından biri olan Westley’e aşık olur. Westley, Buttercup’la iyi bir gelecekleri olsun diye bir gemiye atlayıp para kazanabileceği yerlere gitmek isterken korsanların saldırısına uğrar. Buttercup, Westley’nin öldüğünü düşünür; yalnızlık ve ümitsizlik içini kara bir bulut gibi kaplar. Çaresizce Westley’e kavuşacağı günü beklerken bir prensle evlendirilmek durumunda kalır. Ancak kaderin, Buttercup ve Westley için başka planları vardır.

imdb
A Walk to Remember
 
Landon Carter, yaşadığı muhitin en gözde ve en zengin gençlerinden biridir. Sahip olduğu popülarite, Landon’ın da doyumsuz ve vurdumduymaz bir kişiliğe sahip olmasında rol oynar. Ancak günün birinde aldığı bir ceza, Landon’ın hayatını kökünden değiştirecek ve onu büyük aşkı Jamie ile karşı karşıya getirecektir. Tiyatro oyununda rol alması için görevlendirilen Landon, sessiz ve çekingen Jamie’nin çekim alanına girer girmez eski haline veda edip bambaşka birine dönüşür. Ancak Jamie ile geçirdiği vaktin ne kadar sınırlı olduğunu fark etmesi, Landon’ı çaresizliğe sürükleyecektir.

imdb
Tristan and Isolde
 
İngiltere ve İrlanda arasında çetin bir savaş sürmektedir. İngiliz ordusunun en tanınmış komutanlarından biri olan Tristan, aynı zamanda Lord Marke’nin de sağ kolu ve en güvenilir adamıdır. Savaşta ağır yara alan Tristan, denizde kaybolur ve İrlanda Kralı Donnchadh’ın biricik kızı Isolde’nin yakınında bir yerde karaya vurur. Tristan’ı sağlığına kavuşturan Isolde, bu süreçte genç adama da aşık olur. Ancak Tristan’la Isolde’nin birlikteliğinin önünde büyük engeller vardır. İngiltere ve İrlanda arasında barışın sağlanması için bu aşkı kalplerine gömmek zorunda kalırlar. Tabii, içlerindeki tutku ve arzu zaman içerisinde alevlenecek ve karşı koyması imkansız hale gelecektir. Tristan ve Isolde, tüm güçlüklere rağmen birbirlerine kavuşabilecekler midir?

imdb
The Sound of Music
 
Genç ve hayat dolu bir kadın olan Maria, manastırda büyümesine rağmen ruhunun derinliklerinde buraya ait olmadığını hissetmektedir. Dağlara çıkıp şarkı söylemeyi çok sever, bu yüzden de katılması gereken derslerin birçoğunu kaçırır. Baş Rahibe Peggy ise bu soruna bir çare bulmak amacıyla, sorumluluklarının bilincine varabilsin diye Maria’yı Kaptan Von Trapp’in yanına bakıcılık yapmaya yollar. Kaptan’ın karısı bir süre evvel hayatını kaybetmiştir, geride kalan yedi çocuk ise bütün bakıcıları kaçırmak için ellerinden geleni yapmaktadır. Maria, iyilik dolu yüreği ve sınırsız sevgisiyle hem Kaptan’ın hem de çocukların sevgisini kazanacaktır.

imdb
Pride and Prejudice
 
Jane Austen'ın aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan ve George dönemi İngilteresinde geçen filmde, Bennet ailesinin yaşamı genç ve zengin müstakbel damat adayı Bay Bingley’nin şehre gelmesiyle birden değişir. Bingley ve en yakın arkadaşı Bay Darcy’nin gelişiyle Bayan Bennet, büyük kızı için en uygun damat adayını bulduğuna kanaat getirir. Ancak Bayan Bennet’ın kendince kurduğu planlar, büyük kızı Jane ve kardeşi Elizabeth’in kaderini de değiştirecektir. Gururun aşkın önüne geçtiği takdirde neler yaşanabileceğini gözler önüne seren hikâyede, aşk mı galip gelecektir yoksa gurur mu?
Yukarı Kaydır