GLOBAL NEWS

Getir, n11.com’a Ortak Oldu

12 Oca 2022

Getir’in kurucusu Nazım Salur, kendi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla n11.com’a resmen ortak olduklarını duyurdu.

1 Bardak

Türkiye’nin ilk unicorn'u ve en önemli ticaret platformlarından biri olan Getir, geçtiğimiz ağustos ayında n11.com’a stratejik yatırım yapacağının sinyallerini vermiş ve kasım ayında da sermaye artırımı yoluyla Doğuş Planet Elektronik Ticaret ve Bilişim AŞ’de (n11.com) hissedar olma süreci için ilk hamleyi yaparak Rekabet Kurumu’na başvuruda bulunmuştu.
Getir’in kurucusu ve CEO’su Nazım Salur’un dün Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla yatırım sürecinin tamamlandığı ve Getir’in n11.com’un hissedarlarından biri olduğu anlaşıldı. 

Salur, gün içerisinde yaklaşık on iki saatlik aralıklarla “n” ve “11” ifadelerini Tweet atarak, sürecin tamamlanmış olabileceğinin ilk sinyallerini vermişti. Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yapılan “Getir Perakende Lojistik AŞ’nin, Doğuş Planet Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri AŞ (n11.com) hisselerinin belirli bir kısmını sermaye artırımı yoluyla Doğuş Holding AŞ ve SK Planet Co., Ltd.’den devralması işlemine izin verildi.” açıklamasının ardından sürece dair detay ve gelişmeleri aktaran Salur, n11.com ortaklığıyla birlikte e-ticaretin çok daha fazla hız kazanacağının altını çizdi. 

Bu yeni ortaklığın ardından, 2013 yılının mart ayında Doğuş Holding A.Ş. ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Planet Co. Ltd.’nin ortaklığıyla kurulan ve hayata geçirilen n11.com’da mevcut ortaklar şirkette kalmaya devam edecekler. Ancak Getir yöneticileri de hissedar olarak şirketin yönetiminde söz sahibi olmaya hak kazanmış oldu.

Geçtiğimiz yılın en çok yatırım alan yerli şirketlerinden biri olan Getir, bu yatırımları değerlendirmiş ve hem ABD hem de Avrupa pazarına adım atarak dünya çapında hız kesmeden büyüme göstermişti. Hem yurt içinde hem de yurt dışında yatırım yapmaya başlayan şirket, geçtiğimiz aylarda, İngiltere merkezli hızlı teslimat uygulaması Weezy'inin tamamını satın almak üzere sözleşme imzalanmış olduğunu da aktarmıştı. 
Hizmet verdiği alanları çeşitlendiren ve yaptığı satınalmalar ile büyümeye devam eden Getir’in, n11.com’a yaptığı yatırım ise şirketin şimdiye kadar Türkiye’de hayata geçirdiği en büyük satınalma yatırımı oldu. 

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?