Önümüzdeki 5 gün boyunca
GLOBAL NEWS

Full House'un Yıldızı Bob Saget Hayatını Kaybetti

10 Oca 2022

ABD’li aktör ve komedyen Bob Saget otel odasında ölü bulundu. Türkiye’de de yayınlanan sitkom dizisi Full House ile tanınan Saget’in ölüm nedeni bilinmiyor.

ABD’li aktör ve komedyen Bob Saget 65 yaşında hayatını kaybetti. Pazar günü Florida’nın Orlando kentindeki Ritz-Carlton Oteli’ndeki odasında ölü bulunduğu açıklanan isim, bir dönem Türkiye’de de yayınlanan dünyaca ünlü sitkom dizisi Full House'da canlandırdığı Danny Tanner karakteriyle biliniyordu.

Ailesi, yaptığı açıklamayla Bob Saget'in öldüğünü doğrulayarak "Sevgili Bob'umuzun bugün vefat ettiğini doğrulamak için harap olduk. Bizim için her şeydi. Her kesimden insanları kahkahalarla bir araya getiren ve hayranlarını çok seven bir isim olduğunu bilmenizi istiyoruz. Bob'un dünyaya getirdiği sevgi ve kahkaha..."

Orange County Şerif Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre, Saget pazar günü Grande Lakes, Ritz-Carlton Orlando'da bir otel odasında ölü bulundu. Şerif açıklamasında, “Ölen kişinin Robert Saget olduğu doğrulandı ve olay yerinde öldüğü açıklandı. Dedektifler bu olayda herhangi bir suç veya uyuşturucu kullanımına dair herhangi bir işaret bulamadılar." dedi. Şerif, ölüm nedeninin adli tıp tarafından belirleneceğini de sözlerine ekledi.

Saget, komedi turunun bir parçası olarak Florida'daydı. Twitter hesabına sabitlenen tur tarihlerine göre cumartesi gecesi Florida, Ponte Vedra Plajı'nda sahne almıştı.

Saget, sahnede daha sert mizahıyla bilinmesine rağmen, izleyiciler tarafından önce aile dostu programlarla tanındı. ABC'nin "Full House" programında üç kız çocuğu dul bir babayı canlandırmasının ardından kanalın "Amerika'nın En Komik Ev Videoları" programının sunucusu olarak yer aldı. 

Netflix'in 2016'da yayınlanmaya başlayan ve beş sezon süren spin-off dizisi “Fuller House”da da sık sık rol alan Saget, yeni nesil sitcom hayranları tarafından CBS'nin "How I Met Your Mother"da anlatıcı ve gelecekteki Ted Mosby'nin sesi olarak tanındı. Esquire tarafından 2013'te yapılan bir röportajda mizahını tanımlaması istendiğinde Saget, "Ben temelde evrimleşmiş dokuz yaşında bir çocuğum." dedi. 

Saget, ölümü sırasında onu önümüzdeki aylarda New York, Kanada ve diğer birçok yere götürecek bir turun ortasındaydı. Pek çok ünlü isim Saget’in ölümü üzerine açıklama yaptı. Norman Lear Twitter'da "Bob Saget komik olduğu kadar sevimli bir insandı. Ve bence çok komikti. Biz yakın arkadaştık ve onu daha fazla sevemezdim." Bir diğer komedyen ve podcast yayıncısı Marc Maron şunları ekledi: "Hayır. RIP Bob Saget. Gerçekten en iyi ve en komik adamlardan biriydi. Çok üzücü." Komedyen Gilbert Gottfried, haberler üzerine "şokunu" Twitter'da şöyle anlattı: "Bob ile birkaç gün önce konuştum. Her zamanki gibi telefonda kaldık ve birbirimizi güldürdük. Arkadaş, komedyen ve diğer Aristokrat Bob Saget'e RIP".
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?