ASTROLOJİ

Dış Görünüşüne Fazla Önem Veren 4 Burç

İçerisinde yaşamakta olduğumuz toplumda dış görünüşe bir hayli önem veriliyor. Söylenerek de olsa hepimiz kendimizce bu algıya, beklenti ve standartlara bir şekilde ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bazı insanların bu konuda tebrik edilesi bir umursamazlık sergilediğini görebiliyoruz, ancak bazıları var ki durumu adeta bir takıntı, öz güvensizlik sebebi ve depresyon nedeni haline getirmiş. Yok yahu, demeyin; var öyle insanlar. Hatta bize soracak olursanız bugün sizinle paylaşacağımız bu dört burçtan biri olma ihtimalleri de bir hayli yüksek!

Yayın Tarihi :09 Eyl 2021
Süre :1.5 Bardak

Boğa
 
Kendine bakma, dış görünüşünü önemseme konusunda herkesin kendince farklı sebepleri olabiliyor, sanıyoruz Boğalar da bu konuda geçerli bir nedene sahip. Boğa burçları dış görünüşlerine, kılık kıyafetlerine ve izlenimine oldukça önem vermeleriyle tanınıyorlar, peki hiç onlara neden böyle olduklarını soran oldu mu? Siz sormadan biz cevap verelim: Boğa burçları çevresindekiler için değil, kendilerini için giyinir kuşanır, takıp takıştırırlar. Bakımlı olmak, iyi bir görünüme sahip olmak onlara kendilerini iyi hissettirir. Tam da bu nedenle olacak ki kıyamet kopuyor, dünya sona eriyor olsa da korku çığlıkları atmadan önce şöyle son bir kez aynaya göz atarlar. Evde tek başına geçirdikleri o yalnız gecelerde bile pijamalarını, eşofmanlarını, geceliklerini ya da her ne giyiyorlarsa özenle seçmeye önem verirler. Süslenmelerindeki başlıca neden kendileri; ancak fark edilmekten ne kadar haz aldıklarını da kabul etmek gerekiyor. Çevredeki kafaların onlardan tarafa dönmesi, gözlerin onları takip etmesi hoşlarına gidiyor. Eh, popülariteyi korumak için ne yapmak gerekiyor? Giyinip kuşanmak!

Aslan
 
İlgiyi nerede, Aslan orada. Dikkatleri, gözleri ve dolayısıyla beğenileri üzerine çekmeye bayılan ve bu konuda bir hayli başarılı olan Aslanlar, çevresindekileri etkisi altına almayı ve bir şeylere, birilerine öncülük etmeyi seviyorlar. Dış görünüşleri konusunda oldukça takıntılılar, zira biliyorlar ki bir insana baktığımızda fark ettiğimiz ilk unsur nasıl göründüğü oluyor. İlk izlenimin gücüne inanan ve bu nedenle insanlar üzerinde bırakacağı etkiyi önceden titizlikle hazırlayan Aslan burçlarının, bu doğrultuda hedeflediği ve göstermeyi umduğu bir kişiliği yansıtmayı planladığını söyleyebiliriz. Onlar için dış görünüşün her unsuru önemli; saçtan makyaja, kıyafetten ayakkabıya, takılardan çantaya ve hatta tırnaklara kadar vücudunun her köşesinin ideal olmasına önem veriyorlar. Dolayısıyla eksik bıraktıkları tek bir noktanın bile onlara kendilerini yetersiz hissettirebileceğini düşünüyoruz.

Başak
 
Eh, her gün karşı karşıya geldiğimiz insanoğlu, en az içerisinde yaşadığımız dünya kadar acımasız olabiliyor. Dış görünüşün ‘her şey’ olduğunu iddia eden bu zor topluma ayak uydurmaya çalışan Başaklar da haliyle ilk izlenimin değerini diğer birçok burçtan önce kavramış. İnsanları dış görünüşüne göre yargılayan dünyada görüntüsünü takıntı haline getiren Başakların, kendilerince stratejik bir tutum içerisinde olduğunu söyleyebileceğimizi düşünüyoruz. Hayatlarının her köşesini temiz ve düzgün tutma konusunda bir hayli özenli davranan Başak burçları, kendilerini de bir o kadar prezentabl tutmaya dikkat ediyorlar. Üstelik bunun için üşenmeden her yere gidebilir, her şeyi yapabilirler. İstikrarlı insanlar şu Başaklar…

Terazi
 
Tanıdığınız bir Terazi burcu varsa Instagram’da kimleri takip ediyor, bir göz gezdirin deriz. Zira eminiz ki kendi arkadaşlarından çok makyaj uzmanlarını takip ediyor olacaklar! Teraziler yedi gün yirmi dört saat hazır ve nazır olmaya oldukça özen gösteriyorlar. Evin önüne, çöp atmaya çıkarken bile prezentabl olabilen kaç kişi vardır ki şu hayatta? Kıyafetlere, takılara, makyaja olan ilgileri bizi bir hayli şaşırtıyor; ancak bu konudaki ciddiyetlerine hayran kalmıyor da değiliz. Dış görünüşünü adeta bir takıntı haline getiren bu burç, her olaya ve duruma daima hazır olacaktır. Bu konuda oldukça iddialılar, dolayısıyla bir Terazi burcunu beklediğinizden zayıf bir kondisyonda gördüyseniz, şayet yüzüne bir şeyler sürecek motivasyonu dahi bulamamışsa, hayatında bir şeyler epey ters gidiyor demektir. Siz gidip sırtını sıvazlayın.
Yukarı Kaydır