Dijital Bir Seyahate Ne Dersiniz?
SEYAHAT

Dijital Bir Seyahate Ne Dersiniz?

Eğer siz de sürekli olarak yeni yerler görmeyi seven bir seyahat tutkunuysanız artık pandemiden ciddi şekilde bıkmış olmanız muhtemel. Bir yıldan fazla bir süreyi geride bıraktığımız küresel çaptaki bu sağlık krizinde kimi ülkeler aşılamalar ile birlikte normalleşme adımlarına geçerken bizler de yeni bir karantina sürecine adım atmış bulunuyoruz. Ancak evde geçirdiğiniz bu sürenin can sıkıcı bir şekilde geçmesi gerekmediğinin ve dilerseniz dünyanın birçok noktasını oturduğunuz yerden görebileceğinizin de altını çizmek isteriz. Nasıl mı? Tabii ki iyi bir internet bağlantısı sayesinde. Pasaport, vize ve bavul hazırlıkları gibi uygulamalara gerek olmadan İngiltere’den Peru’ya kadar birbirinden farklı noktayı hemen şimdi ziyarete başlayabilirsiniz. Hazırsanız dijital seyahatimiz başlasın!

Editör :Deniz Koç
Yayın Tarihi :02 May 2021
Süre :1.5 Bardak

Kraliyet ailelerinin her zaman ilginin odağında oldukları bir gerçek. Onların günlük yaşantılarında neler yaptıklarından yaşadıkları yere kadar neredeyse her şey büyük bir merak konusu oluyor. İşte bu yüzden yıllardır her tarafı tarih kokan İngiltere’nin sokaklarında dolaşmak ve Buckingham Sarayı’nın sizi güzelliğiyle ele geçirmesini istiyor olabilirsiniz. Ancak bu seyahati bir türlü gerçekleştiremediğinize üzülmeyin deriz, çünkü kendi evinizin salonunda keyif yaparken de sarayda bir tura çıkmanız mümkün! Kendinize güzel bir fincan çay hazırlayın ve Buckingham Sarayı’ndaki turunuza başlayın. Sarayın web sitesinde yapacağınız bu gezinti ile hem İngiliz tarihine dair bilgilerinizi tazeleyebilir hem de sarayın büyük merdivenlerinde dolaşarak taht odası gibi birçok odayı ziyaret edebilirsiniz. 

Dünyanın yeni yedi harikasından biri olan Peru’daki bu eşsiz doğal yapıyı ziyaret etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı! Dik eğimi ve yüksek rakımı ile adrenalini fazla olabilen ve seyahat kısıtlamaları öncesi de birçoklarının gözünü korkutabilen bir yer olan Machu Picchu’yu sanal bir şekilde seyahat ederek tüm bu korkulardan kendinizi kurtarabilirsiniz. İnkaların eşsiz kalıntıları arasında bir yolculuğa çıkabilir, Ay Tapınağı’nı görmek için en yüksek noktalara doğru yol alıp vadiyi tepeden izleyebilirsiniz. Hatta tüm bu muazzam güzelliklerin yanında sanal ortamda da olsa Machu Picchu’nun sevimli yerlileri olan alpakaları da yakından görebilirsiniz. 

Disney World’un yediden yetmişe her yaştan insanı etkisi altına aldığını ve bu yüzden de pek çok kişinin görmeyi en çok istediği yerlerden biri olduğunu biliyoruz. İşte bu yüzden de sizleri Disney World’de sanal bir gezintiye çıkmaya davet ediyoruz. Canınızın sıkıldığı ve kendinizi kötü veya çaresiz hissettiğiniz bugünlerde belki de Mickey Mouse ve arkadaşları neşenizi yerine getirmeye yardımcı olabilirler ne dersiniz? Burada kendinizi bir anda Karlar Ülkesi’nin içerisinde veya Küçük Deniz Kızı Ariel ile birlikte bir su altı yolculuğuna katılmış olarak bulabilirsiniz. Ayrıca 360 derecelik otel ve şovları da barındıran bir Walt Disney World turu ile kendinizi tümüyle evinizden soyutlanmış hissetmeniz de mümkün. 

Eğer siz de doğa tutkunlarından biriyseniz sizi çok sevindirecek destinasyonlardan biri olan Yellowstone Ulusal Parkı ile karşınızdayız. Amerika Birleşik Devletleri’nin ve dünyanın en önemli sit alanlarından biri olan bu park pek çok farklı canlıya ev sahipliği yapıyor ve geçmişte her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyordu. Şimdiyse parkı dijital ortamda ziyaret etmeniz mümkün! Bu tur ile parkın tarihi, arazisi ve ev sahipliği yaptığı vahşi yaşamı hakkında tüm bilmediklerinizi öğrenmeniz mümkün. Ayrıca bu ziyaret ile eşsiz güzellikteki gayzerleri, birbirinden farklı kaplıcaları hatta çamur volkanını bile ziyaret edebilir, bu turu eşsiz bir hatıraya dönüştürebilirsiniz. 
Yukarı Kaydır