ASTROLOJİ

Bir Türlü Anlaşamayan 5 Burç Çifti

İster romantik olsun ister dostane, bir ilişkiye başlarken bu ilişkinin sürdürülebilirliğini değerlendirme amacıyla birçok kriteri ve beklentilerimi gözden geçiriyoruz. Yoğun düşünceler, uzun sohbetler, gizli değerlendirmeler neticesinde bizlerden geçer not alan insanları, hayatımızın yeni bir parçası olarak samimiyetle karşılıyor ve taze bir ilişkiye başlıyoruz. Şayet bize soracak olursanız, yeni bir insanı hayatınıza almadan önce burcunu öğrenmenizi ve sizinle ne kadar uyumlu olduklarına bir göz atmanızı öneriyoruz. Uyumsuzsunuz diye geri adım atmanıza gerek yok, zira hangi konularda çatışmalar yaşama ihtimaliniz olduğunu öğrenirseniz, bu konularda daha dikkatli davranarak geri dönüşü olmayan problemleri teğet geçebilirsiniz. O halde birbiriyle kolay kolay geçinemeyen bu burç çiftlerine bir göz atın ve sorunları, henüz ortaya çıkmadan ortadan kaldırın deriz. Kim bilir, belki de sorun sizdedir.

Yayın Tarihi :27 Ağu 2021
Süre :1.5 Bardak

Koç ve Yengeç
 
Biri ateş, diğeri ise su burcu olan Koç ve Yengeç’in daima iyi geçindiğini söylemekte epey zorlanıyoruz, üstelik bunun nedeni birbirine zıt iki elemente ait olmaları değil. Duygularını iletme yolunda birbirinden tamamen farklı yöntemleri kullanmayı tercih eden bu iki burç, temel duygusal ihtiyaçların karşılanması konusunda birtakım çatışmalar yaşayabiliyor, dolayısıyla bu çatışmaların geçim sıkıntılarına neden olduğu da söyleniyor. Yengeçlerin hassas yapısına nispeten daha duygusuz olduklarını söyleyebileceğimiz Koçlar, aradaki uyumu sağlamayı ve korumayı kolay kolay beceremiyor. Üstelik ilişkilerde (bu, ne tür bir ilişki olursa olsun) yakınlığı ve açıklığı seven Yengeçlerin de “kapalı kutu” olarak nitelendirebileceğimiz Koç burçlarına ayak uydurmakta zorlandığı biliniyor.

Kova ve Boğa
 
Kova ve Boğa ikilisinin yürütmesi oldukça zor olan bir çift olduğu biliniyor. Kendi çaplarında oldukça rahat ve alışmışın dışında bir yapıya sahip olan ikili, aynı zamanda bir hayli inatçı olmalarıyla da tanınıyor. Bu durum, her iki burcun kişisel alanında herhangi bir sorun niteliği taşımıyor olsa da bir araya geldiklerinde aralarındaki bağın kolay kolay kurulacağını veya ayakta kalacağını sanmıyoruz. Çevresindekilere bağlanmayı ve onlarla yakın olmayı seven Boğaların aksine epey mesafeli olabilen ve kendine ait bir alana ihtiyaç duyan Kovaların, iki burç arasında oluşacak potansiyel bir ilişkiye ayak uydurma konusunda bir nebze yetersiz kalacağını tahmin ediyoruz.

İkizler ve Balık
 
Birbirine zıt doğaları dolayısıyla, ikiliyi bilhassa dışarıdan gözlemleyen insanların, iki burç arasında herhangi bir uyum göremiyor olması oldukça normaldir. İkizlerin dışa dönük ve enerjik yapısı karşısında bir hayli utangaç, sessiz ve hassas kalan Balık, ikili arasındaki potansiyel ilişkiye ayak uydurmakta oldukça zorlanacaktır. Romantik bir birlikteliğin olasılığına baktığımızda birbirine zıt romantizm algılarına sahip ikiliyi, bu konuda da zor bir ilişkinin beklediği söyleniyor. Aşk konusunda bir hayalperest olan Balık burcu ile bu konuya nispeten daha mantıksal açıdan bakan İkizler orta noktayı bulabilir mi, biz de merak ediyoruz doğrusu.

Aslan ve Akrep
 
Gece ve gündüz, ateş ve su, siyah ve beyaz… bir de aslan ve akrep; işte iki burç birbirine bu kadar zıt! Enerji dolu, dışa dönük, öz güvenli ve pozitif yapılı Aslanlar ile çarpıcı, gizemli ve duygusal Akreplerin kişilik açısından bir hayli çakışacağına inanılıyor. Haliyle hayat bakış açıları da aynı oranda tezatlık gösteren bu iki burcun, genel olarak birbiriyle uyumsuz bir çift oluşturacağını söyleyebiliriz. Duygusal bağlamda ikili arasında kurulan bir birlikteliğin kolaylıkla toksik bir hal alması kaçınılmaz görünüyor, zira birbirini olumsuz yönde tetikleme riski taşıdıkları ve birçok alanda yanlış anlaşılmaların doğmasına sebep olacakları düşünülüyor.

Yay ve Başak
 
Bu iki burç arasındaki en büyük problemin ne olduğunu soracak olursanız, birbirlerine karşı duydukları güvensizlik olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik bu güvensizliğin karşı tarafa mahsus değil, tümüyle ilişkiye karşı hissediliyor olma ihtimali de bir hayli yüksektir. İlişkilere karşı bakış açıları birbirinden oldukça farklı olan iki burcun, her iki tarafın da duygusuz bir yapıya sahip olmasından dolayı ister arkadaşça olsun ister romantik, ortak noktalara sahip sağlıklı bir birliktelik yürütme ihtimali düşük kalıyor.
Yukarı Kaydır