ASTROLOJİ

Aşka Aşık Burçlar

Burçları aynı küme içerisinde incelemeye bayıldığımız bir kategori varsa, o da şüphesiz aşk ve aşka dair her şeydir diye düşünüyoruz. Burç yorumlarınız, burcunuza göre kişilik tanımlarınız gerçek benliğinizle ne kadar uyumludur bilemiyoruz; ancak inancımız ve uyumumuz ne kadar düşük olursa olsun, yakın zamanda gözümüzü astroloji sayfalarından ayırmamızın mümkün olacağını sanmıyoruz. Dolayısıyla gözünüze bir kez daha ilişme umuduyla bugün yeniden astrolojinin kucağında, hangi burçlar aşka aşıksa, meşhur merceğimizin altına alıp bunları bir inceleyelim diyoruz.

Yayın Tarihi :01 Eyl 2021
Süre :2 Bardak

Yengeç
 
Listede Yengeç burcuna rastlamayı bir kenara bırakın, biz bu yoğun duygulara sahip burcun listenin en başında olmasına dahi şaşırmadık doğrusu. Tüm burçlar arasında en romantik olanının Yengeç olduğu söyleniyor. Aşka aşıklar, hatta aşka aşık olma durumuna bile aşık bu insanlar! Çevresindekilere karşı bir hayli duyarlı oldukları söyleniyor, dolayısıyla bu durum onlar için sevgi ve aşkı nispeten daha kolay kılıyor. Aşk konusunda açgözlü olduklarını söylemek istemeyiz; ancak hayatları boyunca birden çok kez aşık olacakları, daha doğrusu olabilecekleri kesin. Yengeç inşaları mantıktan ziyade duygularıyla hareket ederler, üstelik çok iyi bir hafızaya sahiptirler. İlişkiye dair önemli ve özel günlerin her birini hatırlayacak ve hatırlatacaklarından adımız gibi eminiz. Uzun lafın kısası, Yengeçlerin aşk için, aşık olmak için doğduğuna inanıyoruz.

Aslan
 
Aslan burcu insanların aşkta gösterişi sevdiğini söyleyebileceğimizi düşünüyoruz. Aşkını ve duygularını kendine saklamayı ve kimselere belli etmeden gizli sokak köşelerinde yaşamayı tercih eden diğer birçok burcun aksine Aslanlar, hayatının aşkını bulduğunu tüm dünyaya sevinç ve heyecan ile ilan etmek isterler. Aşkın kralları ve kraliçeleri oldukları söylenir, romantizmin kraliyet ailesi olarak nitelendirilirler. Sevgi gösterme konusunda da bir numara oldukları düşünülüyor, zira bu burç için hiçbir sürpriz ve hiçbir hediye, partnerini şımartmak için yeterli değil! Aşk için her şeyi yapmaya hazır bu romantik burcun karşılığında tek bir beklentisi var; takdir ve ilgi.

Terazi
 
Aşka aşık olma durumundan bahsettiğimizde gözümüzün önüne daima, mantığını düşüncelerinin tozlu bir kenarına bırakmış ve var gücüyle duygularına asılan insanlar geliyor. Bu durumun kontrollü ilerlemesi veya ilerletilmesinin mümkün olmayacağını düşünüyoruz; ancak Teraziler, bu konuda bizi şaşırtmak için buradalar. İşin aslına bakacak olursanız, Terazilerin aşka aşık olarak nitelendirilmesini kimse beklemiyor, zira bu insanlar, gerçek bir ilişkiye atılmadan önce duygu ve düşüncelerini kendilerine saklamalarıyla tanınıyorlar. Romantizme olan bakış açılarının bir hayli idealist olduğunu söyleyebiliriz, bu sayede aşklarını doruklarda yaşarken kontrolü elden bırakmıyor ve hem kendilerine hem de partnerlerine problem yaratmıyorlar. Teraziler aşkı buldu mu herkesten, her burçtan çok sevebilir; ancak bunu öyle profesyonelce gizlerler ki sevdikleri insan ömür boyu bu gerçekten bihaber yaşayabilir.

Balık
 
Kendi hayalperest dünyası içerisinde ve insanı bir o yana bir bu yana sürükleyen duygu selleri arasında yaşayan bu hassas burç, aşka ve bu tarifi zor olgunun tüm getirilerine sırılsıklam aşık olmasıyla tanınıyor. Bir Yengeç kadar olmasalar da Balıkların da birçok kez aşık olma becerisine sahip olduğunu söyleyebiliriz, üstelik her aşklarını ıssız okyanusların en ulaşılmaz noktaları kadar derin ve yoğun yaşıyorlar. Bunun aynı derecede derin bir bedeli de var elbette, zira Balık burcunun ayrılığı da aşk kadar yoğun yaşadığı biliniyor. Aşka aşık doğaları öyle kuvvetli ki aşkın acısını bile sevdiklerini, hatta kendilerini bile bile ateşe attıklarını dahi söyleyebiliriz.

Boğa
 
İnsanı bir derece zorlayan yapıları ile tanıdığımız ve başa çıkmakta zorlandığımız Boğalardan, başlarda romantizme dair pek bir şey beklemiyor olabiliriz; ancak bu inatçı burcu aşık olduğu zaman gördüğümüzde sandığımızdan çok daha farklı ve canlı bir manzara ile karşılaşacağımızdan emin olabilirsiniz. Aşık olduğu zaman tamamen farklı bir insana dönüşüveren Boğa burcu, tüm benliğini bu aşka adayabiliyor. Öyle ki elindeki tüm zamanı partneriyle geçirmek; partneri için elinden gelen her şeyi yapmak, yapabilmek istiyor. Tanıdığınız tüm Boğaların aşina olduğunuz yapısını unutun, zira onları aşık gördüğünüzde, gördüğünüz manzaraya alışmanızın biraz zaman alacağına inanıyoruz.
Yukarı Kaydır