Amazon Prime’da İzlenmesi Gereken Beş Film
Copycat
KÜLTÜR/SANAT

Amazon Prime’da İzlenmesi Gereken Beş Film

Günümüzde birçok farklı dizi ve film platformu ile karşı karşıya olsak da Amazon Prime’da yer alan filmlerin yeri başka! Alt yazılı, seslendirmeli ve Amazon Orijinal kategorilerinin yanında, filmleri bir de türlerine göre ayıran bu platform, bize birçok film ve dizi seçeneği sunuyor. Eğer devam eden gece yasakları boyunca ne izleyeceğinize karar veremiyorsanız bu yazımız sayesinde izlenecek filmler listenizi genişletebilirsiniz. Sizler için Amazon Prime’da kaçırmamanız gereken beş filmi kaleme aldık.

Editör :İrem Başkan
Yayın Tarihi :03 Haz 2021
Süre :1.5 Bardak

Don't Say A Word
Don’t Say A Word, 2001

2001 yılında yayınlanmış olan Sakın Konuşma isimli film, bir gerilim ve polisiye yapımı olarak karşımıza çıkmakta. Bir saat elli üç dakika gibi bir süresi olan bu filmde başarılı bir psikiyatristin kaçırılan kızı ile karşılaşmaktayız fakat olaylar düşünüldüğü gibi ilerlemiyor bu yapımda. Kaçıranlarla bağlantı kuran ebeveyn, ortada gizli bir kod olduğunu anlıyor ve bu durumu çözmek için uğraşıyor. Eğer oturduğunuz yerde gerilerek film izlemekten ve izlediğiniz yapımın sonunu merakla beklemekten zevk alıyorsanız Don’t Say A Word tam sizin için yaratılmış bir film!

Copycat
Copycat, 1995

Biraz eski dönemlere ait tolan Copycat, Türkçe’ye Kopya Cinayetler olarak çevrilmiş. İki saat dört dakikalık bir süre ile izleyicilerle buluşan bu yapım da yine gerilim filmi olarak karşımıza çıkmakta. Ayrıca, içerisinde bir sürü gizem dolu sahne barındıran Copycat her ne kadar uzun ve eski bir film olsa da asla seyircileri baymıyor. Heyecanla sonunda ne olacağını bekleyeceğiniz bu yapımda seri katillerin psikolojik yapısını inceleyen ve diğer insanlarla görüşlerini paylaşan bir kadın ve çeşitli seri katiller konu alınmış durumda. 

Catch Me If You Can
Catch Me If You Can, 2002

İki saat yirmi bir dakikalık Catch Me If You Can ya da Sıkıysa Yakala, suç ve dram kategorilerinde bulunan bir yapım olarak bizlerle buluşuyor. Leonardo DiCaprio ve Tom Hanks’in oynadığı bu film, Frank Abagnale isimli bir dolandırıcının hayat hikayesinden esinlenerek çekilmiştir. Komik sahnelerin de bulunduğu bu yapımda 19 yaşında bile olmayan bir adamın birçok farklı insanın yerine geçerek çek sahtekarlığı yapışı konu alınmakta. Hem göz doldurucu hem de kahkahaya sebep olucu sahnelerle karşılaşmak istiyorsanız bu film tam size göre!

10 Cloverfield Lane
10 Cloverfield Lane, 2016

Cloverfield Yolu No: 10 olarak Türkçe’de yerini almış olan bu yapım, bir bilim kurgu filmi fakat içerisinde birçok gerilim dolu sahneye de yer veriyor. Bir saat kırk beş dakikalık bu yapımda trafik kazası geçiren bir kadının kendisini kazadan sonra bir yeraltı sığınağında buluyor ve sığınağın sahibi kadına dünyadaki büyük bir kimyasal saldırıdan bahsediyor. Bu konu üzerine kurulu olan 10 Cloverfield Lane sayesinde kıstırılmışlık hissini oturduğunuz yerden rahatlıkla hissedebilirsiniz. Ayrıca, 2008 yapımı Cloverfield ve 2018 yapımı The Cloverfield Paradox isimli filmler de 10 Cloverfield Lane yapımı ile benzer mantığı taşıyarak farklı durumları seyirciler ile bir araya getirmekte.

Down With Love
Down With Love, 2003

Bir saat kırk iki dakikalık bir süresi bulunan Down With Love, Türkçe’ye Aşka Veda olarak çevrilmiş olan bir romantik komedi filmi. Sarah Paulson ve Ewan McGregor’la karşılaştığımız bu yapım ise kadınların kahraman olarak gördüğü feminist bir kadın yazar ile yakışıklı bir gazeteci arasında geçen olayları konu alıyor. Altmışların havasını rahatlıkla hissedebileceğiniz bu film, seyircilere mutluluk aşılayabilmekte. Karakterlerin giydiği renkli kıyafetlerin ve taktığı büyük şapkaların da izleyiciler üzerinde büyük etkisi bulunmakta. Dönemin modasını modern tarzlara yansıtma isteği yaratan Down With Love, kahkahalar atarak romantizm izlemek isteyenler için yaratılmış bir film! 

Yukarı Kaydır