SEYAHAT

Aktivitelere Doyamayacağınız ve Asla Sıkılmayacağınız Şehirler

23 Ağu 2021

Bu aralar yoğun bir tempoyla yaşıyor, biraz kendinize zaman ayırmak istiyorsunuz. Bunun için muazzam bir seyahat planı hazırlamaya başladınız. Nere gitsem, ne yapsam diye düşünüyor fakat cevabı bir türlü bulamıyorsunuz. Hayat stresini sakinlikten ziyade hareketlilik, canlılık ve birbirinden çeşitli aktivitelerle atmayı tercih eden insanlardansanız eğer, cevabınız bizde. Ziyaretçisi olduğunuzda sizi yemeğe de eğlenceye de doymuş, stresin tüm izlerini ruh ve bedeninizden silmiş bir şekilde uğurlayacak bu şehirlere bir göz atmanızı öneriyoruz.

1.5 Bardak

Seul, Güney Kore
 
Güney Kore’nin başkenti Seul’un, neredeyse her gün her saat yapabileceğiniz çeşitli aktivitelerle dolu bir şehir olduğunu biliyor muydunuz? Son zamanlarda Asya seyahat destinasyonları arasında en çok ilgi çeken ve rağbet gören şehirlerden biri olan büyüleyici Seul, bilhassa gecelerini şenlendiren içki kültürü ve canlı sokaklarıyla meşhurdur. Adım attığınız her sokak üzerinde karşınıza çıkan muazzam restoranlar, huzurlu kafeler, tadını damağınızda bırakacak Korean BBQ deneyimi ve yol boyunca adımlarınızı takip eden birbirinden güzel sokak lezzetleri ile karnınızın da eğlence eşiğinizin de tıka basa doyacağından emin olabilirsiniz. Dil bariyerinin bu mükemmel seyahat üzerinde bir engel oluşturacağını düşünmeyin, zira sayısız yabancıya ev sahipliği yapan şehirde her şey adeta dilini konuşamayan insanların rahatına göre ayarlanmış. Üstelik anlaşılması kolay ve şehrin her köşesine ulaşım sağlayan toplu taşıma araçları sayesinde güzergahınızda bulunan her noktaya kolaylıkla adım atabilecek ve özel araç arayışına girmeyeceksiniz! Anlayacağınız, her unsuruyla mükemmel bir seyahat ve eksiksiz bir deneyim yaşayacağınızı düşünüyoruz.

Tokyo, Japonya
 
Eğlencesi bol şehirlerden bahsederken Uzak Doğu ülkelerini vurgulamadan edemiyoruz, dolayısıyla Asya’ya adım atmışken efsanevi şehir Tokyo’yu da muhakkak listeye eklememiz gerektiğini düşünüyoruz. Japonya’nın başkenti Tokyo’nun canlılığını kanıtlamak için sizi alıp derhal bir uçağa bindirmemize gerek yok, zira buna inanmanız için sokaklarında çekilen tek bir kareyi görmeniz yeterli oluyor. Kafanızı hangi yöne çevirirseniz çevirin, gözünüzü nerede açarsanız açın Tokyo’nun o kendine has, baş döndürücü ve büyülü neon ışıklarıyla karşılaşacaksınız.   Ziyaretçilerine, dünyanın başka hiçbir yerinde deneyimleyemeyecekleri aktiviteler sunan ve etkileyici kültürüyle inanılmaz bir deneyim yaşatan bu meşhur teknoloji kentine bir kez adım attınız mı her fırsatta tekrar gelmek isteyeceksiniz.

Londro, İngiltere
 
Dünyanın en çok ziyaretçi çeken şehirlerinden biri olan Londra’nın, tek bir seyahate birçok farklı deneyim sığdırmak isteyenler için ideal destinasyon olacağını düşünüyoruz. Zira bu efsanevi şehirde sanat, tarih, kültür, yemek ve eğlenceyi bir arada bulacak, ömrünüz boyunca unutamayacağınız bir deneyim yaşayacaksınız! Yaklaşık iki bin yıllık bir tarihe şahitlik etmiş olan şehirde, başka hiçbir şehirde karşınıza çıkmayacak ikonik binalar ve ihtişamlı manzaralar göreceksiniz. Üstelik müzeler, resim galerileri, göz alıcı kraliyet parkları ve daha birçok sanatsal çekiciliği herhangi bir ücret ödemeden rahatlıkla gezebileceksiniz. Ben çabuk acıkırım, yok mu atıştırabileceğim bir şeyler, diye soruyorsanız endişeniz olmasın, zira Londra’nın çiftçi marketleri ve sokak lezzetleri sizleri bekliyor olacaktır.

Barselona, İspanya
 
Bir zamanlar hangimizin Barselona’da yaşama hayalleri olmadı ki? Avrupa’nın en dinamik ve genç şehri olarak bilinen ve nüfus bakımından İspanya’nın ikinci en büyük kenti olan Barselona, canlı yaşantılara ve birbirinden renkli insanlara ev sahipliği yapmasıyla tanınıyor. İçerisine sayısız aktivite sığdırabilecek kadar büyük olan şehrin vadettiği tüm güzellikleri, gariptir ki yürüyerek gezmek de mümkün olabiliyor. Bir seyahatçinin yapabileceği birçok şey bulabilirsiniz; ancak gerçek Barselona hayatını bizzat deneyimlemek istiyorsanız, yerel halkın rutinlerini takip etmeniz öneriliyor. Bu inanılmaz şehrin yarınlar yokmuş gibi yaşanan gece hayatını, eğlencelerini ve muazzam festivallerini de unutmamak gerek tabii. Gördüğünüz gibi biz yeniden Barselona’ya taşınma hayalleri kurmaya başladık. Sizi de davet etsek, bize eşlik eder miydiniz?
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?