Unsplash
STİL

Akrep Burcu Erkeğinin Stil Kodları

02 Kas 2021

Akrep burcu erkekleri en az akrep kadınları kadar seksidir. Bu özelliğini giyim tarzında, bir erkeğin seksi olabileceğinin son noktasına kadar vurgular. Günlük giyim tarzı kombinelerinde fazlasıyla kullandığı tişört ve deri ceketleriyle kolaylıkla istediği dikkati çeker. O, uğraşılmamış şıklıkla gideceği yere göre giyinmesini bilir. Ne giyerse giysin iki dirhem bir çekirdek stili ile dolabına tutku dercesinde önem verir. Peki, akrep burcu erkeğinin stiline etki eden parçalar nelerdir, biliyor musunuz? Eğer öğrenmek isteyenlerdenseniz, sizi bir adım öne alalım.

Pinterest

Deri Ceketsiz Asla


Erkekler için moda ve trendler ne kadar değişirse değişsin, akrep burcu erkeğinin stili değişmez. Akrep burcunun stilini etkileyen en önemli parça, deri cekettir. Deri ceketin en fazla siyah rengini sevdiği söylense de sadece siyaha mahkum değildir. Özellikle belirtmek isteriz ki birçok hemcinsi gibi “Fight Club” filmini izledikten sonra koşa koşa kırmızı deri ceketi dolabına eklememiştir. Çünkü o, herkesin giyeceği parçalar ile gizemli olamayacağını bilir. Bu nedenle kendine renk kartelasından kahverengi, gri ve lacivert renklerini seçer. Deriye olan tutkusu takıntı derecesinde olduğu için neredeyse deri pijama olsa onu da alacak. Deri gömlek, trençkot, pantolon, çanta, ayakkabı gibi hakiki ya da suni her türlü deri materyal dolabında bulunur.

Vogue Runway

Takım Elbise Niyetine Palto


Uzun zamandır hem kadınlar hem de erkekler için oversize paltolar oldukça revaçta. Özellikle tasarımcı Marc Jacobs'ın, bir türlü vazgeçemediği oversize palto trendini bir tek akrep burcu erkeklerine giydiremediğini söylesek yanılmayız. Eh, akrep erkekleri giyim stilinde dahi kuralcıdır! Ruhunun gizli kalmış bir köşesinde Polat Alemdar yoksa, günlük giyim stilinde asla üzerinde palto göremeyiz. O, paltosunu takım elbisesinin üzerine giyer ve üzerine dikilmişçesine bir model ile taçlandırır. Göbekliyse kruvaze kesim palto, orantılı bir vücut yapısındaysa sıralı dört düğme ya da kusursuz bir fiziği varsa çift veya tek düğme ile stilini tamamlar. Takım elbise ile çorapsız ayakkabı tercihini ise İtalyan erkeklerine bırakır.

Pinterest

Günlük Giyim Stili Asi


Akrep erkeği günlük stilini kombine ederken genellikle tek renk birkaç ton üzerinden gider. Bu seçimi vermek istediği uğraşılmamış şıklık görüntüsü ile birebir örtüşür. Tabii çoğu zaman uğraşmamak için tek renk giyindiği düşünülse de akrep burcu erkeğinin giyim tarzında da diğer tüm seçimleri gibi derinlik vardır. Tek renk kuralı onun için asilik görüntüsüdür. Bu renk, bir de siyah ve tonlarıysa hem gizemli hem de seksi imajını vurgular.

Vanity Fair

Özel Gün ve Davet Stili Çarpıcı


Özel günlerde akrep burcu erkeği dress code kuralına tamamıyla uyar. Eğer o gece smokin giyilecekse, sonradan şal yakası çıkartılıp takım elbiseye çevrilen damatlığını giymez, gerçek bir smokin alır. Saten şal yakası ile pantolon kenarlarında saten şerit olan, tek yırtmaç ve tek düğmeli smokin ceketi ile rugan ayakkabılarını giyer. Smokin ile kravat takılmayacağı bildiği gibi, papyonu güzel gösterenin ata yaka gömlek olduğunu da bilerek tercihini yapar. Her zaman etkileyici olur ama çarpıcı bir stil için takım elbise ya da smokin; ne giyerse giysin baştan ayağa tek renkte karar kılar.

Pinterest

İş Stili


Akrep erkekleri kurumsal bir firmada çalıyorsa ve takım elbise zorunluluğu varsa, o takım elbisenin altına asla spor ayakkabı giymez. Kravatsız takım elbiseyi ise hakaret sayar. Çünkü akrep burcu, kuralcıdır. Eğer takım elbise giyecekse hataya yer vermez ve iki dirhem bir çekirdek şeklinde dolaşır.

Pinterest
İş hayatında casual giyinebileceği bir yerde çalışıyorsa asla günlük stilini yansıtmaz. Rahat ve şık olur. İradeli akrep burcu erkeği, ruhunun vazgeçilmezi olan asi stilini hafta sonuna bırakır. Blazer, boğazlı kazak, denim pantolon kombinesi yapar, ama altına giydiği jean görünümünü yumuşatmak için mutlaka klasik bağcıklı bir bot giyer. Akrep burcu erkekleri, spor ayakkabıyı casual giyim tarzı ile kombine edecekse chino model pantolon ile sade bir üst tercih eder.

Pinterest

Aksesuar Tercihi


Erkeklerin pek aksesuarı olmadığının düşüncesi, bilinen en büyük yanlışlardan biridir. Sadece gözlük, bere, atkı, kravat, saat ile sınırlandırılan aksesuarlara kol düğmesi, pantolon askısı, kravat iğnesi, cep mendili, eldiven gibi birçok aksesuar daha ekleyebiliriz. Akrep burcu erkeği ise tüm bu çeşitlilikten hem fark yaratacağı hem de dozunda dikkat çekeceği bir aksesuar üzerine yoğunlaşır. Akrep erkeklerinin aksesuarı, deri eldivendir. Çünkü eldiven kullanımı fark yaratır. Eldiven takmak için asla kar yağmasını beklemez, havanın soğuması yeterlidir onun için...

Pinterest

Ayakkabı Seçimi


Erkek giyim stilindeki çeşitlilik, kadınlar kadar fazla olmadığı gibi ayakkabılar da bu durumdan nasibini alıyor. Her ne kadar kendi içlerinde model olarak ayrılsa da sevgili beylerimiz ayakkabıları spor, klasik, bot, loafer ayakkabı ile genelliyor. Bu genellemeden akrep burcu erkeğinin olmazsa olmazı Oxford model ayakkabıdır. Elbette günlük stilinde kundura tipi ayakkabı giymiyor olsa da dolabında en az bir tane vardır. Çünkü akrep burcu erkeği, resmi olmayan durumlarda dahi giydiği takım elbiseleri klasik ayakkabı ile kombine eder. Takım elbise spor ayakkabı kombinesi, onun için bir tabudur. Oxford ve derbi ayakkabı modeli başta olmak üzere renk tercihini ise siyah, kahverengi ve bordo renklerinden seçer.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?