SCOPE

9 Farklı Aktivite, 9 Farklı Playlist

Yalnızca yaşadığımız dönemin değil hem geçmişin hem de geleceğin bir numaralı “background” u olacağına inandığımız müzik, hayatımızın her noktasında, kurtarıcı, mutlu edici, motive edici ve hatta huzur verici bir etki olarak karşımıza çıkmakta. Gelin, hep birlikte birçok duyguyu bizlere yaşatan müziği hangi aktivitelerde background olarak kullanabilmekteyiz daha yakından bakalım. birbirinden özel ve keyifli Spotify playlistlerini sizin için derledik. Müzik bağımlıları toplandıysa yazımıza başlayabiliriz.

Editör :Yağmur Ergu
Yayın Tarihi :16 Eyl 2021
Süre :2 Bardak

Yemek Yaparken;

Hepimizin, gizliden gizliye tutkusu olan yemek sanatını, daha da eğlenceli bir hale getirmeye hazır mısınız? Mutfakta geçirilen zamanı daha da keyifli kılmak adına neşenize neşe ve bünyenize daha da enerji katacak mükemmel bir playlistle karşınızdayız. Aman kullandığınız bıçakları emniyetli bir yerde tutun ki bir şeyleri doğrarken gelecek olan şuursuzca dans etme isteği, küçük mutfak kazalarına sebebiyet vermesin. Yapılan leziz yemeklerin kokusu burnumuza gelmeye başladı bile… Keyifler bol yemeğin tuzu az olsun!

Meditasyon ve Yoga Yaparken;

Hem ruhumuz hem psikolojimiz hem de bedenimiz için edinebileceğimiz en sağlıklı alışkanlık olan yoga ve düzenli meditasyon seanslarını, daha da etkili bir kıvama getirmek ister misiniz? Ruhunuzu şifalandırırken, zihninizi ferah tutmanıza yardımcı olacak, birbirinden huzurlu parçalarla buluşmaya hazır olun! Yoga ve meditasyon alışkanlığı olmayanlar için bile oldukça cezbedici olacak bu playlist sayesinde belki de kendiniz için oldukça faydalı bir aktiviteyi alışkanlık edineceksiniz.

Spor Yaparken;

Spor yapıyor olmanın, alışana kadar işkence alıştıktan sonra bağımlılık yapan bir aktivite olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. O yüzden içinizdeki sportif canavarı çıkarmaya geliyoruz sevgili okurlarımız. Sizleri gaza getirecek mükemmel bir playlist aramayı bırakabilirsiniz çünkü bu playlist sayesinde yaşadığınız işkenceyi keyif aldığınız bir alışkanlığa dönüştürmek çok kolay olacak. Herkes matlarını hazırlayıp playlisti açtıysa içimizdeki canavarı daha fazla bekletmenin lüzumu yok sevgili okurlar.
 

Temizlik Yaparken;

Küçük temizlik hastaları toplandıysa, yazımıza devam edebiliriz. Şaka bir yana, kiminin oldukça üşendiği ve pek fazla özen göstermediği temizlik işlemini seve seve yapanların, aramızda olduğunu biliyoruz. Gelin, bu öle bayıla yaptığınız temizliği, daha da eğlenceli kılalım. Evin tüm detaylarını en ince ayrıntısına kadar temizlerken, söylenmek yerine bağıra çağıra şarkılar söyleyip dans etmeye ne dersiniz? Açıkçası bize de pek cazip gelmedi değil, bu haftanın pazar temizliğinin öncekilerden farklı olacağına hiç şüphe yok sevgili okurlarımız.

Ders Çalışırken;

Odaklanma ve motivasyon problemleri yaşayanlar buraya…! Ders çalışmanın bazen ne kadar zorlayıcı olduğuna sizler gibi bizler de aşinayız değerli okurlarımız. Zorlu sınav dönemlerin sabahlayan öğrencilerin halinden de bir hayli anlamaktayız açıkçası. Tüm bu zorlu sürecin karşılığını ilerleyen yıllarda alacağınıza dair inancınızı hiç kaybetmeden, sizlere dikkatinizin dağıldı ve odaklanma problemi yaşadığınız anlarda yardımcı olacak bir playlist takdim ediyoruz. Kendinizi biraz daha zorlamanız için oldukça faydalı olacağını düşündüğümüz bu playlistle, sabahlar olmasın sevgili okurlarımız.

Uykuya Dalarken;

Günümüzün en yaygın rahatsızlıklarından biri olan uykuya dalamama haline ufak bir çare de biz sunalım istedik. İçimizdeki bebeğin hala bizimle olduğunu düşünürsek, annelerimizin huzurlu ninnilerinin yerini tutmasa da sakinleştirici ve zihnimizi kurtulamadığımız düşüncelerden arındırma etkisi olan şarkıların mükemmel bir playlistte toplandığını söylesek…? Uykuya dalamayıp uyumaya doyamayanların kesinlikle denemesi gereken bu playlist, belki de ihtiyacınız olan şeyin ta kendisidir.

Doğayı Özlerken;

Hepimiz kalabalıklaşan ve temponun asla düşmediği şehir hayatından mustaribiz. Hal böyle olunca kaostan, iş stresinden ve sosyal hayat kaygılarından sıkılan birey, küçük ve huzurlu molalara ihtiyaç duymakta. Ancak ne yazık ki, hepimiz istediğimiz zaman küçük molalar verecek kadar şanslı değiliz. Peki, bu bizler için bir engel mi? Asla! Gözlerinizi kapattığınız an kendinizi doğa ananın kucağında hissedeceğiniz en doğalından bir playlist ile karşınızdayız. Gerçeğini aratmayacağına hiç şüphemizin olmadığı doğadan seslerle kendi küçük molalarınız kendiniz yaratmaya ne dersiniz?

Duş Alırken;

Lütfen, kimse, duşta birer “diva” olduğunu inkâr etmesin sevgili okurlarımız. Çünkü bir sır sandığınız bu küçük aktivite, malum yankının yarattığı etkiyle, sır olmaktan oldukça uzak ne yazık ki. Madem bu konuda kendimizle barıştık, hadi, ruhumuzda yaşayan mükemmel divayı biraz daha besleyelim. Yalnızca evdekilere değil, muhtemelen tüm komşularınıza yapacağınız canlı müzik yayını ile en favori şarkıları kulaklarda çınlatmaya hazır mısınız? Biz bunu dinlemeye pek hazır olmasak da işin ucunda sizin keyfiniz olunca akan sular durmakta. Artık yalnızca girerken değil çıkarken de zorlanacağınız duşlara merhaba diyebilirsiniz.

Yatak Odasındayken;

Partnerinizle misiniz yoksa kendi başınıza mı sizin karar vereceğiniz şey fakat, yaşadığınız bu özel anları daha da heyecanlandıracak bir playlisti huzurlarınıza sunmak istiyoruz. En cazip anlarınızı daha da tutkulu kılacak ve ortamdaki atmosferi baştan sona etkileyecek olan yatak odası playlisti, bizce de en çok tık alacak olan liste sevgili okurlarımız. En özel anlarınızda kalp atışlarınızı biraz daha hızlandırmak isterseniz, hiç çekinmeden bu önerdiğimiz playliste kulak verebilirsiniz.

Yukarı Kaydır