ASTROLOJİ

8-14 Kasım Haftalık Burç Yorumları

08 Kas 2021

Haftaya Akrep burcunda seyreden Merkür ile Mars’ın kavuşumu damga vuracak. Haftanın başında olumlu enerjilerle donanırken, ilerleyen günlerde zorlayıcı süreçler yaşayabiliriz. Düşüncelerimiz konusunda kısıtlanmış hissedebilir, söylemlerimizin kırıcı sonuçlar doğurmasıyla karşı karşıya kalabiliriz. Sezgilerimizin kuvvetli olacağı bu haftada, değişik fikirler geliştirebilir, uzun vadeli isteklerimizi eyleme geçirmek için harekete geçebiliriz. Bakalım bu hafta bizleri neler bekliyor?

4 Bardak

Haftaya başlarken finansal konularla ilgili aktif bir süreç içerisinde olabilir, kazançlarınızı artıracak, satış içeren işlerinizi tamamlayabileceğiniz imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Gerçekçi ve sorgulayıcı olmak, sizi maddi-manevi zararlardan korurken aynı zamanda tehlike içeren durumları daha iyi görebilirsiniz. Genel olarak hafta boyunca kendinizi güvende tutmaya ve akılsızca riskler almaktan uzak durmaya çalışın. Beden sağlığıyla ilgili belirsiz durumlar hafta içinde netleşebilir ve tedavi süreçlerine başlayabilirsiniz. Maddi kayıplara neden olabilecek kazalara karşı dikkatli olun. Haftanın ikinci yarısında ise hayatınız üzerinde ilahi elin etkisini daha fazla hissedebilirsiniz; inançlar ve değerler önem kazanabilir. Sizin veya etrafınızdaki insanların bazı sırları açığa çıkabilir, aydınlanabilir. Adalet konularıyla ilgili gündemlerle karşılaşabilirsiniz.

İlişkiler alanınızda olan Merkür-Mars kavuşumu, hafta içerisinde ilişkilerinizle ilgili önemli konuşmaları, yüzleşmeleri ve netleşmeleri getirebilir. Karşınızdaki kişilerden daha kontrolcü, ısrarcı tavırlar görebilirsiniz. Hem iş hem özel hayatınızdaki ilişkilerde manipülasyon gündeme gelebilir. Kontrol edilmeye ve yönetilmeye açık olabilirsiniz. Yalnız olanlar için haftanın ilk yarısında potansiyel durumlar ortaya çıkabilir. Geçmişi arkada bırakmak, size yeni kapılar açabilir; ilişkilerinizi, geçmiş deneyimlerinizin etkisiyle yönetmeye daha açık olabilirsiniz. Taşınma gündemlerinde netleşen koşullar hakim. Haftanın ikinci yarısında gerilim ve zorlanma hali son buluyor. Daha iyicil enerjiler çalışırken, tartışmalar tatlıya bağlanabilir ve anlaşmazlıklar uzlaşmayla sonuçlanabilir. Arkadaşlıklarda yardımlaşma ve fedakarlık durumları öne çıkabilir. Bu hafta, yardım istemekten ve iş birliği yapmaktan kaçınmamalısınız.

Haftaya, yeni bir iş düzeni ve yeni yaşam rutinleriyle başlayabilirsiniz. Spor, diyet ve sağlıkla ilgili düzenlemelerle meşgul olabilirsiniz. Karşınıza gelen olaylara ve durumlara daha sorgulayıcı yaklaşabilirken, araştırma ve öğrenme arzunuz ön planda olabilir. Sınavlarda bu sayede başarılı olabilirsiniz. İş görüşmelerine çağırılabilir, alternatif iş teklifleri alabilirsiniz. Çoğunlukla harekete geçme, hızlı aksiyon alma dürtünüz hafta boyunca ön planda olacaktır. Yalnızca düşünmeden konuşmaktan, alelacele aksiyona geçmekten kaçınma zamanı. Haftanın ikinci yarısında geleceğe dair tasarılar ve planlar gündeminizde olabilir. Kariyer hedeflerinizin peşinden gidebilirsiniz. Üstleriniz, yöneticileriniz ve çalışanlarınızla ilişkilerinizde iş birlikleri öne çıkabilir. Gerilim ve stresin sağlığınıza etki edebileceği bir haftada olduğunuzu unutmayın.

Çocuklar ve aşk evinizde gerçekleşecek olan Merkür ve Mars kavuşumu, hafta içerisinde bu alanlarla ilgili aktif gündemleri karşınıza getirecek. Duygularınız, istekleriniz, aşk ilişkileriniz ve çocuklarınız, sizin için daha önemli hale gelecek. Sezgileriniz ve sorgulamalarınız, sizi, çocuklarınıza veya partnerinize karşı daha sorgulayıcı, korumacı olmaya itebilir. Duygusal krizlere çekilmekten kaçınmalı ve daha sakin hareket etmelisiniz. Arada kalan ilişkilerinizde önemli netleşmeler karşınıza gelebilir. Ufak kazalara karşı dikkatli olun; görünmez kazalar olabilir. Rüyalarınızın işaretçi olabileceği haftanın ilk yarısında, gizli saklı kalmış konular hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Değişim ve dönüşümün gerektiği yerde sabit kalmakta ısrar etmeyin ve akışa göre hareket edin. Şansın, hiç beklemediğiniz yerlerden veya hiç beklemediğiniz anlarda gelebileceği günlerdesiniz.

Merkür-Mars arasında kavuşum ev ve aile alanınızda gerçekleşeceği için aile üyeleriyle ilişkileriniz haftanın ilk yarısında ön planda olabilir. Ev içerisinde iletişimi zorlayıcı durumlar karşınıza çıkabilir. Fikir ayrılıkları, duygusal veya fiziksel mesafelere yol açabilir. Kendi kendinizi doldurmaktan ve manipüle etmekten kaçınmanız gereken bir hafta; önyargılar ve sabit bakış açıları yaşam tarafından zorlanmanıza neden olabilir. Hayatınızın hangi alanında artık değişmeniz gerektiğini görme ve kabul etme zamanı. Bilinçaltına dair çalışmalar yapabilir ve geçmiş deneyimlerinizi zaman zaman hatırlayabilirsiniz. Haftanın ikinci yarısında finansal konularda yüklü birikimler, yüklü harcamalar gündeminizde olabilir. Abartılı duygusal krizlerden kaçınmaya özen gösterin. Bazı ilişkilerde gizli-saklı durumlar ve konular aydınlanabilir, açığa çıkabilir; özellikle aile sırları konuşulabilir. Ev halkının sağlığında ise şifa çalışabilir.

Hafta başından itibaren daha yoğun bir tempoda olacak ve hem fiziksel hem zihinsel olarak efor harcayacaksınız. Önünüze gelen meseleleri daha fazla sorgulayabilir, daha araştırmacı olabilir, üstlendiğiniz iş ve sorumluluklara daha titiz ve mükemmeliyetçi yaklaşabilirsiniz. Detaylı işler yapmak, çalışmalarınızı detaylandırmak için oldukça destekleyici zamanlardasınız. Hafta boyunca adım adım gitmek ve riskleri öngörerek ilerlemek, en yüksek kazancı getirecektir. Trafikte ve günlük hayatta kazalara karşı dikkatli olmalı. Zorunlu, mecburi işler zaman zaman bunalmanıza neden olabilir. Kendi fikirlerinizde daha ısrarcı ve sabit olabileceğiniz günlerdesiniz; ancak bu durum, iletişimde daha kapalı olmanıza neden olabilir. Her duygunuzu, her düşüncenizi herkese açmak istemeyeceksiniz. Kardeşlerle ilişkilerde gereklilikler doğabilir. Hafta sonu ilişkilerden yana teklifler olabilir.

Mars ve Merkür arasında yaşanacak kavuşum, para trafiğinizi hızlandıracak. Kendi lehinizi daha fazla düşünmenize, kendi hakkınızı koruma ve talep etme gayenizin artmasına neden olacak. İlişkilerinizde alma-verme dengelerini düzenleyebilirsiniz. Öz eleştiri eğiliminiz artarken, kendinizi fazlaca aşağıya çekebilir ve değersizlik duygusuna sürükleyebilirsiniz. Bu yüzden kendinize karşı bu hafta daha şefkatli ve anlayışlı olun. Harcamalarınız artıyor ve istekleriniz için harcamaktan çekinmiyorsunuz. Hafta ortasında aşk hayatınızdaki bazı durumlar, tam olarak istediğiniz koşullarda olmayabilir. Memnuniyetsizlik, tatminsizlik gibi duygular içinde boğulabilirsiniz. Takıntılı düşüncelere kapılmayın. Haftanın ikinci yarısında farklı yerlerden farklı şanslar karşınıza çıkabilir. Sağlık ve beslenmeye dair düzenlemeler, yeni rutinler ve yeni alışkanlıklar gündeme gelebilir. İş hayatında büyümeye dair planlar içine girebilirsiniz.

Bu hafta sizin burcunuzda Merkür-Mars kavuşumu gerçekleşiyor ve gökyüzündeki bu hareket, sizler için büyük önem taşıyor. Yönünüzü belirlemeye başlamanız, ne istediğinize karar vermeniz ve hedefleriniz için yapmanız gerekenlerin sorumluluğunu almanız gereken günlerdesiniz. İlişkiler ve aile olmanın getirdiği sorumluluklarözellikle ön planda olabilir. Hak ve adaletin daha güçlü çalıştığı bir dönemdesiniz. Aile içi miras, nafaka gibi konular gündeme gelebilir. Aile üyeleriyle uzlaşma ve fikir birliği çalışabilir. Bu hafta kendi kararlarınızı kendiniz almak, kendi bildiğiniz yoldan gitmek isteyebilirsiniz. İnatçı, ısrarcı veya kontrolcü tarafınız oldukça güçlü çalışacaktır. Bu hafta sağlığınızla ilgili destekler almayı ihmal etmemelisiniz. Hafta içinde eş, baba, patron gibi eril otorite figürleri önemli işlerinizde veya önemli kararlarınızda etkin ve aktif olabilir.

Bu hafta Merkür-Mars arasında kavuşum gerçekleşiyor. Bu kavuşum, önceki hafta gerçekleşen Yeni Ay ile aynı alanınızda olacağı için bu hafta, geçen hafta ortaya çıkan gündemlerle ilgili karar ve aksiyon almaya doğru gidebilirsiniz. Geçen hafta ortaya çıkan sorunlar, bu hafta çözülebilir ve kapanabilir. Bugünlerde yaşamla, sistemle kavga halinde olmamak ve geçmişinizdeki insanları affedebilmek, hayatınızın daha hızlı ilerlemesi için önemli olacak. Seyahatler, yolculuklar düşündüğünüzden daha iyi geçebilir. Kısa bir mola vermek, bir değişiklik yapmak veya bireysel vakitler içinde olmak bu hafta iyi olabilir. Hafta içerisinde karamsar ve şüpheci düşünmekten, olayları kötü tarafıyla ele almaktan ziyade objektif olmaya çalışın. Eğitimlerle ilgili yolculuklar gündeme gelebilir. Rüyalarınız çoğunlukla düşüncelerinizin ve korkularınızın yansımaları olabilir; çok fazla etkisinde kalmamanız daha iyi olacaktır.

Bu hafta gerçekleşen Merkür-Mars kavuşumunun etkileri ve artık sizin burcunuzda ilerleyen Venüs ile hafta başından itibaren ilişkilerinize odaklanacak ve daha fazla zihinsel, fiziksel efor harcayacaksınız. Hem arkadaşlıklarınızı hem partnerlik ilişkinizi daha gerçekçi bir gözle ele alabilir, ilişkilerinize emek verebilir veya emek verilmesini bekleyebilirsiniz. Bazı ilişkilerde finansal konular gündem olabilir. Maddi konular, ilişkilerinizi zaman zaman belirleyici bir noktaya getirebilir. Hafta içerisinde kendi değerinizi ve başarılarınızı görmeye, kendinizi takdir etmeye özen gösterin. Kendinizle ilişkiniz, insanlarla ilişkinizi belirleyebilir. Öz bakım oldukça iyi hissettirebilir ve toparlayabilir. Maddi konularla ilgili sizin için önemli olabilecek bir karar alabilir, kendiniz için yüklü sayılabilecek bir harcama, satın alım yapabilirsiniz.

Bu hafta Merkür-Mars arasında kavuşum gerçekleşiyor. Bu kavuşum kariyer ve hedefler alanınızda gerçekleşeceği ve Satürn de hala sizin burcunuzda olduğu için hafta içerisinde ciddiyet, kararlılık, istikrar veısrar öne çıkan konular olacaktır. Hem iş hem özel hayatınıza daha çok ‘ya hep ya hiç’ mantığıyla yaklaşabilirsiniz. Mükemmeliyetçi tarafınız öne çıkabilir; daha fazlasını arayabilir, bekleyebilirsiniz. Fakat bu duygu, ilerlemeniz önünde bir engel olabilir. Elinizden geleni yapmalı ve kendinizi takdir etmekten geri durmamalısınız. Sorumluluk bilinciyle hareket ettiğiniz, sınırlarınızı bildiğiniz ve objektif olabildiğiniz her alanda bu hafta kazanabilirsiniz. Eş, baba, patron gibi eril otorite figürleri, bu hafta ön planda olabilir, kararlarınıza etki edebilir. İş hayatında bir terfi gündemi ortaya çıkabilir. Başarma ve kazanma arzunuz yükseliyor. Haftanın ikinci yarısında finansal şanslara açıksınız, fakat gelen para giden parayı da hızlandıracak ve keyfi harcamalar yapacaksınız.

Merkür ve Mars kavuşumunun etkileri hafta içerisinde size yeni ufuklar açabilir. Yeni hayaller, arzular ve istekler gündeme gelebilir. Geleceğe dair beklentiler, ilişkilerde oluşan beklentiler ve umutlar ortaya çıkabilir. Süregelen birlikteliğinizi bir adım ileriye taşıma veya birlikte tatil, yolculuk planları yapma durumları gündeme gelebilir. Bu hafta zaman zaman insanları, insanların dürüstlüğünü sorgulayabilirsiniz; zaman zaman etki altında kalma veya etki altında bırakma durumları olabilir. Hafta içinde kime neyinizi anlattığınıza, kimden fikir aldığınıza dikkat edin ve akıl danışacağınız, sırlarınızı paylaşacağınız insanları iyi seçin. Zira etrafınızdaki insanların negatif bakış açılarını sizi düşürebilir ve negatif alana çekebilir. Yalnızlar için yeni tanışmaların oldukça potansiyel olduğu bir dönem başlıyor. Alacağınız teklif ve davetlere şans vermek, güzel sonuçlar doğurabilir. Önyargılarla fırsatları reddetmeyin.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?