ASTROLOJİ

3-9 Ocak Haftalık Burç Yorumları

03 Oca 2022

Yeni yılın ilk haftasına Ay, Oğlak burcunda hareket ederken başlıyoruz. Kendinizi, hayata bakış açınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Bugün gerçekleşecek Ay Plüton arasındaki kavuşum açısı duygularınızı, hayata bakış açınızı değiştirebilir. İşinizle ilgili ise önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor?

2 Bardak

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay, yeniden doğmuş gibi dünyayla başa çıkmaya hazır hissettiğiniz kişisel gücünüzü tekrar kazandıracak. Başkalarının sizi fark etmesini ve söyleyeceğiniz şeyleri dinlemesini sağlayan çekici bir görünüm içinde olacaksınız. Sizler için yıldızlı günler diyebiliriz. Bu alanda neler deneyimleyeceksiniz gözlemleyin. Çünkü bu alanda yaşananlar bu yıl için önemli konular haline dönüşecek. Aileniz veya aile büyükleriniz ile ilgili konular önem kazanacak. Bu hafta ayrıca Merkür Kova burcuna geçiyor. Sosyal ilişkilerde ön plana çıkıyorsunuz. Bu süreçte sorumluluk almaktan korkmayınız. Karşılık beklemeden bir işe el atabilir, kısa bir süre gönüllü çalışabilirsiniz. Sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar, yeni tanışacağınız insanlarla kurulan olumlu paylaşımlar özellikle internet dünyasındaki etkinliğinizi yükseltecek. Fikirler, sohbet, yazma ve konuşma yeteneği, zekanız sayesinde insanların sizden daha çok etkileneceği bir hafta geçireceksiniz. 

Bu hafta Oğlak burcunda bir Yeni Ay gerçekleşecek. İçinizde bu Yeni Ay ile birlikte çıkacak bir duygusal enerji mevcut. Bunu hak etmeyen biri üzerinde asla denemeyin. Sonra üzülen siz olursunuz. Kariyeriniz ile ilgili teklifler veya finansal koşullarınızdaki iyileşmeler yüzünüzü güldürecek nitelikte. Bu alanda kendinizi sağlama aldığınız yatırımlar yapmak isteyeceksiniz. Sonuçlanmamış işlerinize cevap bulmak ve yatırımla ilgili konularda kesinlik kazanmak adına gayet başarılı bir dönemde olduğunuzu söyleyebiliriz. Daha farkındalıklı ve ne istediğini bilen bir kararlılıkta olmanız, size olumlu sonuçlar getirecektir. Bu hafta ayrıca Merkür Kova burcuna geçiyor. Toplum önünde duruşunuz ve statünüz önem kazanıyor. Parmaklar sizi gösteriyor. Sahip olduğunuz tüm sıfatlarda büyüyebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Kafanızda uçuşan fikirler ve yaşamdaki hedefleriniz birbirini kovalar nitelikte. Ayrıca sağlığınıza ekstra dikkat etmeniz, sizin yararınıza olacaktır. 

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay ile birlikte, artık yaşamı güvenilir bir noktaya getirmekte kararlısınız. Bu Yeni Ay, sizleri daha kararlı ve hedeflerinize taşıyan bir güçte olacak. En azından içinizde dünyayı değiştirecek gücü hissetmeye başlayacaksınız. Önemli bir finansal karar, borç, alacak, kredi veya önemli bir ortaklık söz konusu olabilir. Kendinize borçlu olduğunuz duyguların hesabını sorup boş yere karamsarlığa sürüklenmeyin. Kendinizle artık barış imzalayın. Geçen yılları unutun ve kendinize temiz bir sayfa açın. Bu hafta ayrıca Merkür Kova burcuna geçiyor. Eğitim ve öğretimde hareketli günler yaşayacaksınız. Fikirler, bilgi alışverişi, basın, yayın, medya, hukuk, ticaret gibi konuların hepsinde başarılı olabilmeniz mümkün. Merkür-Kova burcu geçişi hem bilgiyi ifade etme hem yenilikleri yerinde inceleme hem de hayatın anlamını ve hedefleri gözden geçirerek aktif şekilde iletişimde bulunmanızı destekleyecektir. Sürpriz tanışmalar da yaşayabilirsiniz.

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay, hafta itibariyle evliliğiniz ve ilişkilerinizde bambaşka bir boyut kazanmanızı destekleyecek. İşte bu alanda harekete geçmeniz gereken bazı durumlar yaşanabilir. Üzerinizde bir takım baskı hissi oluşabilir. İlişkiniz, evliliğiniz veya uzun zamandır yalnız olma dürtünüz yani bunlardan hangi durumu hayatınızda yaşıyorsanız bu anlamda kendinizi temiz bir sorguya çekeceksiniz. Bu alandaki tavrınız büyük bitişleri veya yepyeni ilişkileri başlatabilir. Bu sizin o anki şartlarınız, iradeniz ve aklınızla ilişkili konularda vuku bulacaktır. Bu alanda sadece dikkat etmeniz gereken tek unsur dürüst olmanız ve bir hatayı tekrar yapıyor olmamanızdır. Bu ay sizin için gayet sürükleyici ve sevgi duygularını çok yoğun olarak hissettiğiniz bir ay olacak. Bu hafta ayrıca Merkür Kova burcuna geçiyor. Bu da sizler için maddi alanda yeni gelişmeleri vurguluyor. Gündeme gelen iş, proje ve para konularında gökyüzü sizi destekleyecek. Kendi kazancınızın dışında başkalarından elde edeceğiniz gelir kaynakları da söz konusu olabilir. Harcamalar ve sözleşmeler konusunda ekstra dikkatli olmalısınız. 

Oğlak Yeni Ay’ına girdiğimiz bu haftada iş ortamınızı düzenlemeniz, eksik kalan bazı işlerinizi tamamlamanız geleceğiniz adına rahatlatıcı olacaktır. Çalışma arkadaşlarınız veya ortaklarınızla bir takım problemleri rayına koyabilirsiniz. Ayrıca arka planda yürüttüğünüz işleri dürüstlük içinde yönetmeniz sizler adına daha doğru sonuçlar doğuracaktır. İş ortamınızda ise bazı değişimlere karşı daha öngörülü yaklaşmanız gerekiyor. Evliliğiniz veya ilişkiniz üzerine artık bir karar verme noktasındasınız. Daha cesur ve dinamik bir şekilde harekete geçmenin tam vaktidir. Bu hafta ayrıca Merkür Kova burcuna geçiyor. Bu transit sizin için aşk demek. Hayatınızda biri yoksa yeni birini dahil edebilirsiniz. Bir ilişkiniz varsa ciddi ileriye yönelik planlamalar yapabilirsiniz. Evlilik teklifi edebilir veya alabilirsiniz. Yıpranmış, yorulmuş, bir türlü ilerlemeyen ilişkilerin de bu süreçte bitmesi mümkün görünüyor. Tam tersi şekilde yakın zamanda bitenlerde geri dönüşler de yaşanabilir.

Bu hafta itibariyle artık isteseniz de istemeseniz de başka bir değişimin içine giriyorsunuz. Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay, öncelikle kariyeriniz ile ilgili önemli gelişmeler yaşanmasına neden olabilir. Veyahut sizi geleceğe yönelten bir eğitimin başlangıcını yapabilirsiniz. Bu dönemde başlattığınız şeyler uzun vadede oldukça değer kazandıracak. Devlet ile ilgili bazı yapılandırmanız gereken işleriniz var ise bu noktada olumlu gelişmeler yakalayabileceğiniz öngörülebilir. Geçmiş aşk ve ilişkilerinize karşı duruşunuz net olmalı. Gerçekçi olmayan hiçbir şey sizinle olmamalı. Bu hafta ayrıca Merkür Kova burcuna geçiyor. İş alanınız ve çalışmalarınız ön plana çıkacak. Yarım kalan, tamamlanması gereken bazı detaylarla uğraşabilirsiniz. Günlük hayatınızda çeki düzen verilmesi gereken işler var. Çevrendeki bazı insanlarla girdiğin sert diyaloglar bu hafta yumuşayacak. Düzensizliğin sizi yorduğu ruh halinden kurtulacaksınız. Kendinizi her şeyden önce güvende hissetmek istiyorsunuz. Bu anlamda değişime gideceksiniz.

Bu hafta itibariyle nihayet parasal ve finansal konularda bir iyileşme durumu söz konusu. Yer değiştirme, şehir değiştirme veya eviniz ile ilgili alım satım işleriyle ilgili bir müddet uğraşmanız gerekebilir. Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay ile birlikte kendiniz ve hedeflerinizle ilgili güzel haberler alabilir veya güzel girişimlerde bulunabilirsiniz. Kişisel enerjinizi gerekli olmayan şeylere doğru yöneltmeyin. Odaklanmanız gereken konulardan uzaklaşmadan bilinçli bir şekilde hareket edin. Aile bireylerinin size karşı olan koruyucu davranışları, üzerinizde bir baskı yaratıyormuş hissine sebebiyet verebilir. Ancak bunu daha farklı bir biçimde düşünmeniz, sizin hayatla daha iyi uyum içinde olmanızı sağlayacaktır. Bu hafta ayrıca Merkür Kova burcuna geçiyor. Havada aşk kokusu olduğunu söyleyebiliriz. Evliliklerde çocuklarla ilgili yeni bir döneme giriliyor. Bu dönem, yeni biriyle tanışmanın işaretçisi olabilir. Devam eden ilişkiniz varsa, partnerinizle düşüncelerinizi paylaşmalısınız.

İlişkinizde egolarınızdan sıyrılıp biraz daha sakin olmayı öğrenmelisiniz. Geçtiğimiz yıllarda yaşadığınız aldanışlar sizin suçunuz değildi. Yorgunluklarınız sizi aslında bu yıla hazırlayan bir kazanımdı. Artık kime ne kadar güven duyacağınızı veya kime iki kere güveneceğinizi daha iyi biliyorsunuz. Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay ile birlikte bu alandaki hızlı geçişlere karşı daha dikkatli olmalısınız. Yakın çevre ve ilişkilerinizde önemli bazı gereksiz konuşmalara şahitlik edebilirsiniz. Kısa seyahatleriniz veya kısa iş projeleriniz bu ay içerisinde size rahatlama getirecektir. Bu Yeni Ay size, ciddi analiz yapma ve düşünme adına güzel fırsatlar da sunacaktır. Bu hafta ayrıca Merkür Kova burcuna geçiyor. Ev, aile, yuva ve aile bireyleriyle iletişim gibi konular öne çıkıyor. Birbirinizle yapacağınız konuşmalar artıyor. Arada kırgınlık veya anlaşmazlık varsa, ortadan kalkıyor. Ertelenen bir konu karara bağlanabilir. Uzlaşmacı tutumun, karşı tarafta büyük etki yaratacak.

Bu hafta Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay ile birlikte kendinizi ve vizyonunuzu genişletmeye açık projelere başlangıç yapacaksınız. Bir iş projeniz kabul edilebilir. Kredi başvurunuzdan olumlu bir sonuç alabilirsiniz. Taşınma gibi konular gündeminizde olabilir. Bu transitler sizi iyileştirme sürecine sokuyor. Yılın ilk günleri, özellikle iş ve para söz konusu olduğunda, her şeyin üst üste geldiğini hissedebilirsiniz. Çünkü sosyal bir enerjiye sahip olan Venüs, 29 Ocak’a kadar para bölgenizde retro yapıyor. Öte yandan bu Yeni Ay sizin için finansal konularda olumlu gelişmelerin habercisi olabilir. Kazançlarınızı artırmanızı sağlayacak yeni bir iş girişiminde bulunabilirsiniz. Yeni beceriler edinmek için bir eğitime başlayabilir, bir ilişkiden fayda sağlayabilirsiniz. Tahsil edemediğiniz alacaklarınızı bu hafta toplayabilirsiniz. Sorumluluk alanınız; gelirleriniz, sahip olduklarınız ve finansal konular olacak. Bu hafta ayrıca Merkür Kova burcuna geçiyor. Görüşmeler, konuşmalar ve yazışmalarda artış var. Çevrenizle olan iletişiminiz ve bağlantınız artacak. Yeni biriyle tanışabilirsiniz ve bu kişiyle sık sık bir araya gelebilirsiniz. 

Sizin burcunuza giren Yeni Ay ile oldukça önemli gelişmeler yaşayacaksınız. Belki hiç görmediğiniz bir dostunuzla karşılaşabilirsiniz. Geçmişte yarım kalmış bir hikayeyi belki de projeyi tamamlamak zorunda kalabilirsiniz. İlişkilerinizde bu zamana kadar gösteremediğiniz cesareti artık gösterebilirsiniz. Hayatınızı bir an önce yoluna koymak isteyeceksiniz. Hayatızının kontrolünü elinize alacağınız, şanslı bir dönemdesiniz. Hem kariyerinizde hem özel hayatınızda karşınıza güzel fırsatlar çıkabilir. Dış görünüşünüzle ilgili değişiklikler yapabilir, kendinizi fiziksel olarak da yenileyebilirsiniz. Sizler disiplinli çalışmayı seven, istikrarlı ve üretken kişilersiniz. Aynı özelliklerin karşı tarafta da olmasını isteyecek böyle bir beklenti içine gireceksiniz. Bu hafta ayrıca Merkür Kova burcuna geçiyor. Bu da para, kazanç, gelir, birikim ve harcama anlamına geliyor. Bu dönemde kazanç elde etme yönünde arkadaş çevreniz, hizmette bulunduğunuz kişiler, günübirlik işler, internet, yazışmalar, bilgi paylaşımları hayli etkili olacak.

Eski sorumluluklar ve içsel kısıtlamalara bağlı olmadığınızı fark ederek içinizde büyük bir özgürlük ve rahatlamanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Bu duygular belki bugüne kadar hizmet verdiğiniz işiniz, çalışma arkadaşlarınız belki de patronunuzla ilgili olabilir. Aile içi veya gayrimenkul ile ilgili finansal konularda birtakım maddi getiriler elde edebilirsiniz. Bu dönemde yapacağınız gayrimenkul yatırımları ilerisi için faydalı olabilir. Yılın tamamında yenilikçi fikirlerinizi gelire dönüştürme fırsatlarınız olacaktır. Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay sizlere kendi ihtiyaç, yetenek ve yaratıcı potansiyellerinizi daha iyi anlamanıza yardım edecektir. Belki de geçmişte yarım bıraktığınız işlerinize ve projelerinize geri dönüş yapacaksınız. Bu hafta ayrıca Merkür sizin burcunuza geçiyor. Düşünceleriniz hızlanacağı için kafanızı meşgul eden konular her zamankinden daha fazla olabilir. Karar vermekte zorlanabilirsiniz.

Bu hafta Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay’ın etkisi ile bir şeyler yaratmak, oluşturmak adına girişimlerde bulunmak isteyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bu Yeni Ay’ın gayet olumlu etkilediği burçlardan biri de sizsiniz.  Kendinizi oldukça şanslı hissedecek, hedeflerinize rahatlıkla ulaşabildiğinizi göreceksiniz. Bu hafta ayrıca Merkür Kova burcuna geçiyor. Sezgileriniz güçleniyor ve gördüğünüz rüyalarda büyük oranda artış gözleniyor. Arkandanızdan çevrilen işleri, konuşulanları, dedikoduları hissedip öğrenebilirsiniz. Okumadan imzalamamanız gereken şeyler ve konunun derinliğini bilmeden harekete geçmemeniz gereken durumlara karşı daha temkinli olmalısınız. İlişkinizle ilgili konularda pürüz yaratan noktaları tekrar gözden geçirme gereği duyabilirsiniz. Kafanızın içindeki soru işaretlerini cevaplamak için kendinize zaman tanıyın. Bir yanıyla size bağlı ancak diğer taraftan sanki bambaşka bir dünyada yaşıyormuş gibi davranan partneriniz ve ilişkiniz hakkında gerçekçi olmanızda fayda var. 
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?