Bella Hadid
STİL

2000’lerden Bir Esinti: Y2K Modasının İzleri

2000’lerin modasını eminiz siz de hatırlarsınız. Hem bolca ikonikleşmiş hem de umarız bir daha görmeyiz diyeceğimiz parçayı içinde barındıran bu dönem, özellikle de dünyaca ünlü kadın starların görünümleriyle pek çoğumuzun hafızalarına kazınmış durumda. Kadife eşofman takımları, bolca pembe renk ve düşük bel kotlarla sevilen sevilmeyen pek çok detayı barındıran Y2K trendi, Bella Hadid ve Dua Lipa gibi ünlüler sayesinde yeniden kendini göstermeye başladı diyebiliriz. O halde gelin 20 yıl öncesinin esintilerini taşıyan ve yeniden trend olan bu parçalar hangileriymiş hep birlikte bir göz atıp ünlülerden ilham alalım.

Editör :Deniz Koç
Yayın Tarihi :25 Ağu 2021
Süre :1.5 Bardak

Emily Ratajkowski
Halter Yaka Bluzlar
 
Halter yaka bluzları, son dönemde neredeyse her markada sıklıkla gördüğümüzden direkt olarak 2000’leri anımsatan Y2K modasının bir ürünü olarak görmemiş olabilirsiniz. Ancak şimdi 2000’li yıllara tekrar dönün ve Paris Hilton, Rihanna, Christina Aguilera gibi starların giymeyi tercih ettikleri bluzları hatırlayın. O yılların belki de en güzel parçalarından biri olan halter yaka üstler işte şimdi geri döndü. İsterseniz Emily Ratajkowski gibi basic bir kot pantolonla isterseniz de gece kıyafetinizin gösterişli tamamlayıcısı olarak kullanmayı tercih edebileceğiniz halter yaka üstlerin yaz aylarında olduğu gibi bu sonbaharda da vazgeçilmez parçalar arasında alacağından emin olabilirsiniz. 

Paris Hilton, Kim Kardashian
Kadife Eşofman Takımları
 
Kim Kardashian ve Paris Hilton’ın severek giydikleri bu kadife takımlar, aslında 2000’li yıllarda da sanıyoruz ki en çok bu ünlülerimiz tarafından seviliyordu. Bu takımların fazlaca hayranı yokmuş gibi görünse de Kim Kardashian’ın kesinlikle bu isimlerden biri olmadığını söyleyebiliriz. Öyle ki Kardashia geçtiğimiz yıl kendi markası SKİMS adı altında kadife eşofman takımlarını piyasaya sürdü. Bu parçaların 20 yıl sonra yeniden gardıroplarımızda yer bulacağını belki de hiç düşünmemiş olsak da pandeminin bizleri alıştırdığı zorunlu ev yaşantısı bu parçaların da yeniden trend olmasına olanak sağladı denebilir. Kim Kardashian’ın yanında Kylie Jenner gibi isimlerin de üzerinde gördüğümüz bu eşofman takımlarını siz de sonbahar şıklığınız için dolabınıza ekleyebilirsiniz. 

Crop Tişörtler
 
Tıpkı halter yakalar gibi cropların da son dönemde fazlaca popüler oldukları bir gerçek. 2000’li yılların da en sevilen trendlerinden biri olan bu tişörtlerin geri dönüşü eminiz sizi de pek mutsuz etmemiştir. Genel olarak göbek deliğinin üzerinde biten bu modellerin 2000’ler esintileri taşımasıysa biraz daha üst bedene oturan modellerin trend olmasıyla başladı diyebiliriz. Oversize ve salaş bir görünüm yaratan croplardan Emily Ratajkowski’ninki gibi bedene oturan ve daha nostaljik bir görünüm yaratan modellere geçişe hazırsanız daha fazla zaman kaybetmeyin deriz. İsterseniz bol paça kotlarla isterseniz de bu sezonun bir diğer trendi pileli eteklerle kombinleyebileceğiniz bu parçalar sizin için de adeta bir kurtarıcı olabilir. 

Kendall Jenner
Baget Çantalar
 
2000’li yıllarda trend olan minicik çantalarını hatırlarsınız. İşte o baget çanta trendi de geri döndü. Sex Ant The City’nin ikonik karakterlerinden Carrie’nin kolunda gördüğümüz ve adeta onunla birlikte popülerleşen bu çantalar şimdi de herkesin kolunda yerini almış durumda. Kıyafetlerinizin önüne geçmeyen, tam bir tamamlayıcı görevi gören bu çantaların da her tür kombin için renk renk ve çeşit çeşit modellerinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Siz de bu çantalardan birini Kendall Jenner gibi hem günlük hem de gece kıyafetlerinizle birlikte kullanmayı seçebilirsiniz. 

Yukarı Kaydır