Önümüzdeki 5 gün boyunca
ASTROLOJİ

10-16 Ocak Haftalık Burç Yorumları

10 Oca 2022

Haftaya, Güneş ve Neptün arasında gerçekleşecek olan olumlu açı ile merhaba diyoruz. Sorumluluk aldığınız konularda fırsatlar karşınıza çıkabilir. Gün genelinde duygularınızı dışa vurmak isteyebilirsiniz. Bu süreçte kırıcı ve soğuk davranışlar içerisine girebilirsiniz. Ayrıca yılın ilk Merkür retrosu da 14 Ocak’ta başlayacak. Bu bilgiler ışığında bakalım burçları neler bekliyor?

2 Bardak

14 Ocak’ta Kova burcunda Merkür retrosu gerçekleşiyor. Şubat ayına kadar kozadan çıkan kelebek gibi daha özgür ve sosyal bir hale geçiş yapıyorsunuz. Özellikle eski dostlarınızla arayı kapatmak, onlarla birlikte güzel anlar yaşamak ve güç bulmak da sizi yenileyecektir. Bu dönemde sizden saklanan veya farklı yansıtılan şeylerin iç yüzünü öğrenebilir, dostunuz kim net bilebilirsiniz. Merkür retrosu amaçlarınızı gerçekleştirirken yarım bıraktığınız veya küçük detayları fark etmediğiniz konularınız var ise tekrar karşınıza çıkararak tamamlanmasını sağlayacak. Önemli iş, anlaşma ve sözleşmeler konusunda aceleci ve hızlı davranmamaya çalışın. Bu tarz durumları netleştirmek için retronun bitmesini beklemek iyi bir seçenek olabilir. Diğer yandan hedef ve planları yenilemek için iyi bir zaman olabilir. Aynı zamanda iş hayatımızdan, kariyerimizden kazandığımız gelirler hakkındaki konularda gecikmelere, ufak tefek aksiliklere maruz kalmanız mümkün. Bu konularda özellikle çok daha dikkatli olmanızda fayda var.

Kova burcunda gerçekleşecek olan Merkür retrosu sizleri ilişkiler alanınızda sınamaya geliyor. Şubat ayına kadar özellikle iş ortamında iletişim problemi ve münakaşalar görülebilir. Ani kariyer kararları almanızı bu dönemde ertelemekte fayda var. Merkür retrosu gerek meslek hayatınızda gerekse kitleler önünüzdeki duruşunuzda hatalarınızı yeniden gözden geçirmeniz için sizlere fırsat sunacaktır. Kariyer hayatınızda, özellikle sözleşmeler, imzalar konusunda aceleci ve hızlı davranmamaya çalışın. Retronun bitmesini beklemek kesinlikle iyi bir seçenek olabilir. Bu dönemde üstlerinizle iletişime de dikkat etmeli ve özen göstermelisiniz. Statü, toplumun bizi nasıl algıladığı, üstlerimiz, patronlarımız, patronlarla ilişkilerimiz, iş yapış şeklimiz, başarı, herkesin gözü önünde olma, yükselme çabası, yaşam hedefleri gibi konularda özellikle iletişime dikkat etmelisiniz.

14 Ocak’ta Kova burcunda Merkür retrosu gerçekleşiyor. Rahatlayacağınız bir döneme başlıyorsunuz. Özellikle de yarım kalan işleri bitirmek, zaten başarılı olduğunuz bir konuda eksikleri kapatıp ustalaşmak adına güzel destekler mevcut. Tutamayacağınız sözler vermekten kaçının ve büyük beklentilere girmeyin. Kendinizi geliştirmek adına aldığınız veya almak istediğiniz yeni eğitim alanlarınızda fikir ayrılıkları yaşamanıza neden olabilir. Devam eden bir uygulamada yanlış olduğunu fark ederek soğuma hissi yaşayabilirsiniz. Kendinizi yaşamdan ve ilişkilerden soğutmayın. Ön yargılı yaklaşımlardan uzak durun. Yönetici gezegeninizin gerileyecek olması kaçınılmaz olan eski durumları muhakkak önünüze taşıyacaktır. Temkinli olun. Uzaklarla etkileşiminizde aksaklıklar gündeme gelebilir. Biraz daha yavaşlayıp ağırdan almanız gereken bir döneme geçiş yapabilirsiniz. Eğitim, yurt dışı ile ilgili konular, yabancılar, medya, satış-pazarlama işleri, öğretim görevlileri, uzak akrabalar, uzun mesafeli yolculuklar, topluma nasıl ayak uydurduğumuz gibi konularda aksilikler, gecikmeler yaşanabilir.

14 Ocak’ta Kova burcunda Merkür retrosu gerçekleşiyor. Şubat ayına kadar yatırımlar konusunda risk almaktan kesinlikle kaçınmalı, aşırı harcamaları kısmalısınız. Beklediğiniz haberlerde gecikme olabilir, süreçleri akışta takip etmek şart görünüyor. Duygusal birlik kurduğunuz kişilerle yeniden değerlendirme noktasına gelerek aldığınız kararları sorgulayabilirsiniz. Merkür retrosu özellikle alacak verecek konuları pürüzler içeriyorsa son aşama için düzenleme yapmanızı sağlayacaktır. Bu dönemde ortak iş ve girişimlerde önemli iş anlaşmaları ve sözleşmeler konusunda aceleci ve hızlı davranmamaya çalışın ve retronun bitmesini beklemek faydalı olacaktır. Özellikle resmi işlerde yazışmalara dikkat edin ve eksik belge bırakmamaya gayret etmenizde fayda var.

14 Ocak’ta Kova burcunda Merkür retrosu gerçekleşiyor. Şubat ayına kadar ilişkiler gündeminizde olacak. Bu evrede geri dönüşler ve barışmalar gündeme gelebilir; ancak gerçekçi olmak ve asıl kararı, retronun sonra erdiği Şubat ayı itibariyle vermek oldukça önem taşıyor. Merkür retrosu aksak yönlerinizin farkında olmanızı sağlayacak. İlişkilerinizde geri dönüşler yaşayabilir, yapılan hataları telafi edebilirsiniz. Ortaklı işlerinizde evrak aşamasında dalgınlık içerisinde hatalar yapabilirsiniz. Bire bir iletişim ve diyaloglarda yanlış anlama veya anlaşılmalara daha çok dikkat etmeniz gerekebilir. İletişimde zorlanabilirsiniz. Ve fakat bu konularda tamamlayacağınız onaracağınız bir durum varsa işte Merkür retrosu iyi bir kapı açabilir. Size düşman kişiler, mahkemeler, birden fazla kişi ile yürütülen faaliyetler, ortaklıklar yazılı yahut sözlü birliktelikler ve en önemlisi evlilik hayatının yanında vekalet verdiğiniz insanlar, avukatınız gibi konular hakkında sevgili aslanlar dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü bu ve buna benzer konularda yavaşlama veya aksilikler yaşayabilirsiniz.

14 Ocak’ta Kova burcunda Merkür retrosu gerçekleşiyor. Şubat ayına kadar hayatınızda daha fazla sorumluluk artışı görülebilir. Günlük hayat ve bürokratik konularda işler uzayabilir, üstünüzdeki angarya artabilir. İş planlarını çok iyi yapmakta fayda var. Bu süreçte odağınızın dağılmasına izin vermeyin. Yönetici gezegeniniz olan Merkür, gerileme hareketi sürecinde iş ve iş arkadaşları, gündelik hayatın koşturmaları, çalışma metotları, sağlık, hastalıklar, temizlik, hijyen konuları ve evcil hayvanlar, hizmet verdiğiniz alanlar, yanınızda çalıştırdığınız insanlar, hastalıklar gibi konular hakkında gecikmeler, yanlışlıklar, yaşamanız mümkün. Merkür retrosu rutinlerinizde eksik tamamladığınız noktalara yeniden göz atmanızı isteyerek tamamlanmasını sağlayacaktır. Yaşamı daha ağırdan almanız gereken bir döneme ilerlerken, geçmişe ilişkin değerlendirmeler yapabilirsiniz. Bu üç haftalık süreçte yapılacak en güzel şey yarım kalmış olan işlerinizi toparlamak olsun.

14 Ocak’ta Kova burcunda Merkür retrosu gerçekleşiyor. Şubat ayına kadar aşk ve ilişkiler konusunda tekrar eden durumlar söz konusu olabilir. Yani bir aşk tekrar alevlenebilir, bittiğini sandığınız bir tutkuyu yeniden hissedebilirsiniz. Merkür retrosu hayatınızda yarım bıraktığınız konuları tamamlamanız için yeni bir fırsat sunacaktır. Aşk hayatınızda yarım kalmışlıkları tamir ederken yaratıcılığınızdaki eksik yönleri fark etmenize olanak sağlayacaktır. Dostlarınızla ve yakın çevrenizle yanlış anlaşılmalara dikkat edin. Aşkta, sevdiklerinizle iletişime daha çok dikkat etmeniz gerekebilir. Bu süreçte eski sevgililer tekrar hayatınıza girmek isteyebilir. Siz eski ilişkilerinizi onarmaya kalkışabilirsiniz. Bu tip bir eyleme geçmeden iki kere düşünmenizde fayda var.

14 Ocak’ta Kova burcunda Merkür retrosu gerçekleşiyor. Şubat ayına kadar çok zaruri olmadıkça tadilat, taşınma, mülk alım satım gibi konuları pas geçmenizde fayda var. Aile, özellikle ebeveynlerle yanlış anlaşmalara açıklık görülebilir. Merkür retrosu geçmişte yaşadığınız birtakım sorunları yeniden gündeme getirebilir. Bu sorunları telafi etmek sizin elinizde oldukça her zaman umudunuzu korumalısınız. Aile içi iletişimde yanlış anlama veya anlaşılmalara daha çok dikkat etmeniz gerekebilir. Yaşam tarzınız, baba, kişisel bağlılıklar, alışkanlıklar, ev ve aile içi durumlarda pürüzler yaşanabilir. Özellikle duygularınızın korunması, kökleriniz hakkında olabilecek gelişmeler, çok yakınızdaki insanlar, taşınmaz mallarınız, eviniz, maddi manevi miraslar konular hakkında Merkür sizi bu retro da etkileyebilir. Bu zaman zarfında görüşemediğiniz yakınlarınız aklınıza düşebilir. Veya çözülememiş bir konu tekrar açılabilir. Aile büyüklerine karşı dikkatli tavır geliştirmenizde fayda var.

14 Ocak’ta Kova burcunda Merkür retrosu gerçekleşiyor. Şubat ayına kadar iletişim kazalarına dikkat! Bu süreçte iddialı söz ve demeçlerden kaçının. Ne kadar iyi niyetli olursa olsun gaflar yapabileceğiniz için son derece kontrollü bir iletişim dili kullanmak sizin yararınıza olacaktır. İletişim ve anlaşma ve uzlaşma gerektiren konularda yanlış anlama veya anlaşılmalara, yanlış bilgi ve bilgilendirmeye daha çok dikkat etmeniz gerekebilir. Merkür retrosu yakın çevrenizle iletişiminizi, eski kırgınlıklarınızı ya da taşınma gibi durumlarınızı önünüze getirebilir. Bu dönemi en çok kariyer hedeflerinizi, gelecek planlarınızı değerlendirme fırsatı olarak görmelisiniz. Yanlış yapmaktan korkmayarak yolunuzda ilerlemeye devam etmelisiniz. Bu dönemde zeka, iletişim, haberleşme gibi konular; problemlere yaklaşımınız ve kısaca sahip olunan bilgiyi nasıl değerlendirdiğinizle ilgili durumlar ön plana çıkabilir. 

14 Ocak’ta Kova burcunda Merkür retrosu gerçekleşiyor. Şubat ayına kadar savurganlığa açık bir tablo göründüğü için masraflarınızı kısmalısınız. Bu dönemde beklediğiniz bir para geri dönebilir. Canınız sıkılabilir. Özellikle finansal konularda yazdıklarınıza dikkat edin. Çeke fazladan bir sıfır daha yazmak istemezsiniz. Merkür gerilemesi finansal konularınızı yeniden gündeme getirebilir. Yeni bir kazanç kapısı açmak için iyi bir zaman değil. Öte yandan hatalarınızı telafi etmek için sizlere ikinci bir şans verebilir. Bu dönemde maddi ve parasal konulara odaklanmak zorlaşırken olası hesap hatalarına dikkat etmelisiniz. Kazançlarınız, paralarınız, maddi varlıklarınız, para akışınız, güvenlik duygunuz, öz güveniniz, bunun yanında taşınabilir maddi değerleriniz, kısaca maddi bütün varlığınızı anlatan konular hakkında Merkür iletişim ve kendinizi ifade etmenizde aksaklıklara neden olabilir.

14 Ocak’ta sizin burcunuzda Merkür retrosu gerçekleşiyor. Özellikle iletişimde, haberleşmede, yolculuklarda engel ve pürüzleri beraberinde getirebilir. Sosyal anlamda sizi var eden ve hayatta konumlandığınız yeri ve tepkilerinizi içeren konular hakkında Merkür retrosu özellikle kendinizi ifade ederken zorluklar yaşatabilir. Kendiniz için bir şeyi isterken ya da anlatırken anlaşılır olmaya dikkat edin. Kişiliğiniz ve özellikle irade gücünüz, arzularınız ve bireyselliğiniz başta olmak üzere, egonuz ve yapılandırdığınız dünyanız, görünen kişisel tercihleriniz ve sizi siz yapan bütün fiziksel ve psikolojik değerleriniz konusunda gecikmeler, aksilikler yaşanabilir. Şubat ayına kadar hayatınızı gözden geçirme, sorgulama ve yeni bir düzen kurma adına gereken cevaplar size geliyor. Hayatınızda düzene girmesi gereken, yarım bıraktığınız konuları yeniden gündeminize taşıyarak tamamlanmasını sağlayacaktır.

14 Ocak’ta Kova burcunda Merkür retrosu gerçekleşiyor. Şubat ayına kadar ruhsal ve psikolojik destekler alarak bir sıçrama yaşayabilir; retro sonrası döneme çok güçlü giriş yapabilirsiniz. Bu dönemde iletişim sekteye uğrayabilir, önemli iş, anlaşma ve sözleşmeler konusunda aceleci ve hızlı davranmamaya çalışın ve retronun bitmesini beklemek yerinde olabilir. Artık geçmişin üzerine düşmemelisiniz. Arkanızdan çevrilen oyunları önünüze sermek için konuları yeniden gündeme taşıyabilir. Bu tür durumlarla kendinizi hırpalamayın. Bunun yanı sıra gizli düşmanlar, dedikodular, herkesten sakladığımız, görülmesini çok istemediğimiz yanlarımızı içeren konular Merkür retrosunda sizi etkileyebilir. Korkularınızla yüzleşmeniz gereken bir zaman olduğu için kişisel gelişim konularıyla ilgilenebilirsiniz.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?