ÜZGÜNÜZ SADECE
ÖZGÜN İÇERİK
ÜRETİYORUZ
Merhaba,

Ben BOBO. Yayıncılık hayatıma, önce bir moda dergisi olarak başladım. Türkiye’de daha önceden hiç denenmemiş bir şeyi denedim ve hiçbir büyük yabancı şirket bağlantısı olmadan dünyanın en büyük moda dergilerine taş çıkartacak içeriklerimle, beni okuyan herkesi kendime aşık ettim. 2 yıl boyunca Türkiye’nin her yerinde, bütün büyük kitapevlerinde ve süpermarket zincirlerinde okuyucularımla buluştum. Onlarca içerik üreticim, fotoğraf sanatçılarım, makyaj sanatçılarım, editörlerim ve tabii ki beni çok seven takipçilerim oldu. Aynı zamanda harika bir web sitesi ve uygulamaya da sahiptim. Gelgelelim hem bulunduğum coğrafyanın şartları hem de artık dünyanın basılı medyaya ilgisizliği, beni çok sevdiğim bir şeyi bırakmaya zorladı ve ben de pes etmektense, döneme ayak uydurup dijitalleştim.

Önce adımı değiştirdim. BOBO’nun yanına, araştırmak anlamına gelen “scope” kelimesini ekledim. Dijital dünyadaki bilgi kirliliğine bir dur demek gerektiğini çok iyi biliyordum, o yüzden bu saatten sonra “doğruyu, sadece doğruyu” söyleyeceğime söz vererek tüm konseptimi değiştirdim ve içerisine dünyaya dair her şeye bir cevap bulabileceğin bir dijital içerik platformu haline geldim.

Bugün nerdeyse 1 yaşındayım. Her gün yüzlerce yeni içerik eklenen platformumda şu 10.000 'i aşkın içerik bulunuyor ve her gün artmaya devam ediyor. İçeriklerimin hepsi, çoğunluğu kadınlardan oluşan 50 kişilik bir ekibin elinden özenle seçiliyor ve incelenip çıkıyor. Bu ülkede ifade özgürlüğüyle ilgili büyük sıkıntılar yaşanırken benim editörlerim, her gün özellikle de “Kadın Kafası” başlığımın altında özgür yazılar yazıyor. Bir taraf tutmuyorum, çünkü sadece Atatürk’ün izinden gidiyorum ve bununla da gurur duyuyorum.

Amacım ne mi? Türkiye’de, hatta olursa bir gün globaldeki bilgi çöplüğünü yok etmek. Emsallerime yol göstermek ve en önemlisi ne yazık ki bugünlerde dünya genelinde çok azalan okuma ve yazma alışkanlıklarımızı geliştirmek.

Umarım beni tanıdığına sevinmişsindir, çünkü ben, yeni bir okuyucu daha kazandığım için çok mutluyum! Unutma, dünyadaki en güçlü şey bilgi ve biz doğru bilginin en güzel adresiyiz.

Aramıza hoş geldin!
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?